Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Lumi felicitari ptr nepotel!!!Sa creasca mare si sanatos

Nerantula off nush ce sa zic,poate ar trebui sa-l lasi o perioada sa nu-i mai dai nimic...nici fructe nu vrea??



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Saru'mana pt modificare!

Nerantula, intrerupe catevazile si ia-o de la capat. La noi a inceput prost de la un rosu in gat si nu prea manca. Si am vorbit cu pediatrul care mi-a explicat ce e mai bine sa intrerupem si sa o luam de la capat , dar de la zero, dupa cateva zile. Si a fost ok; acum m-ar manca si pe mine. La noi a fost vorba de raceala, insa din discutia cu dr am inteles ca se poate ca bebe sa refuze diversificarea daca la inceput nu i-a placut ceva, gen : bagat lingurita prea adanc in gurita, bagat prea mult in gurita, nu i-a placut gustul de prima data, etc. Sau cine stie ce i s-a parut lui. Gandeste-te si la varianta asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

nerantula nu-i decat vineri. lasa ca si io mi-am pus de mamaliga ca m-au lasat fara paine azi si nu ieseam cu copilul dupa mine asa tam-nesam si m-am luat cu altele si am afumat-o. Da' mie mi-a placut si asa...

Lasa-l pe Gruia in pace, ca trece, ia-l cu de toate si cantitati mici, incearca sa-l tii langa tine cand mananci si incearca-l si pe el cu cate ceva de care are voie. Nu mai stiu, fructe i-ai dat?


Lumii felicitari pentru nepotel!


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nerantula te linisteste cu ceva daca iti spun ca Dimitri, la o luna de la diversificare linge cu scarba maxim 10 lingurite din orice ar fi fructe sau legume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui lala77

Saru'mana pt modificare!

Nerantula, intrerupe catevazile si ia-o de la capat. La noi a inceput prost de la un rosu in gat si nu prea manca. Si am vorbit cu pediatrul care mi-a explicat ce e mai bine sa intrerupem si sa o luam de la capat , dar de la zero, dupa cateva zile. Si a fost ok; acum m-ar manca si pe mine. La noi a fost vorba de raceala, insa din discutia cu dr am inteles ca se poate ca bebe sa refuze diversificarea daca la inceput nu i-a placut ceva, gen : bagat lingurita prea adanc in gurita, bagat prea mult in gurita, nu i-a placut gustul de prima data, etc. Sau cine stie ce i s-a parut lui. Gandeste-te si la varianta asta!

http://community.webshots.com/album/568109497amcroS
anna-rebecca-02.10.2008
alice-mihaela - 21.01.2007


tocmai am iesit dintr- pauza de cateva zile

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

neata pe la pranz

Nerantula, nu dispera mami ca Gruia te simte..fa o pauza..si apoi ia-o de la capat.

Lumi felicitari pentru nepotel

Lala, Alice e bestialaaaaa

Noi iesim in parculet...ce va invidiez fetelor ca va intalniti toate..si eu umblu singura

Pup bobocimea

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Nerantula te linisteste cu ceva daca iti spun ca Dimitri, la o luna de la diversificare linge cu scarba maxim 10 lingurite din orice ar fi fructe sau legume.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)



Miruna, imi pare rau ca si la voi e asa ..
Sper sa nu sune aiurea, dar ma linisteste, ma ajuta mult chiar sa stiu ca nu suntem singurii de pe planeta care nu vrem altceva decat tzitzi ... ca aud aici de sute de grame si ml si imi iau campii






www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

vazut poze cupii de Lala.


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

vazut si eu poze de printese de lala, dar zapauca cum sunt am uitat sa zic! sa-ti traiasca mami, sunt superbe!

multumesc ptr felicitari, de asemenea ptr raspunsurile privind lapticul si branza calcica de ieri, ca m-ati pus pe ganduri.... si bine ati facut, am vb cu sotul si el zice ca ne-a zis pediatra de ce sa le fac branza din lapte de 1.5%.... eu nu-mi amintesc... in fine, zice ca cica ar fi grasuti hunii si de-aia.... nici nu mai stiu ce sa fac, grasuti si mie mi se par putin, dar nici nu vreau sa-i tin la regim de amorul artei, asa....

alta intrebare: la ce interval de timp papa bebeii vostri, in special cei diversificati? ai mei cam tot la 3 ore cer papica, desi papa cam 200gr de solide/masa....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

nerantula si noi si noi tzitzi. Lasand gluma la o parte ia un de-aici si da-le naibii de sute de grame. Toti copiii mananca mancare mai devreme sau mai tarziu. Pana atunci joaca-te cu el.

Miruna,

Lala - o da, e o botzogasha Alice.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput