Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Gataaa, am terminat mulsul si ies ca s-a trezit si bestia :-)
V-am pupezat si sa veti o zi minunata!

ps: poate vin si maine dimineata in vizita:-)

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)

http://jurnalulsofiei.wordpress.com/

http://picasaweb.google.com/mimihoo

www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Musette cum e Luca ??? Sunteti bine ?

Lala ai doua margaritare in viata ta E foarte scumpica Alice. Ce imi place poza in scaunel.... Cat de serioasa este ea aranjand mancarea in castronel, e munca grea acolo....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Mamidestefan, eu i-am luat lui Alice de la Carrefour un joculet cu o placa magnetica cu niste papusi dezbracate si cu o gramada de hainute tot magnetice. Si toata ziua imbraca papusile. Erau jocuri asemanatoare cu scene de la ferma, cu scene dfin povesti, etc. La Alice e succes garantat. Si mai sunt niste carticele cu tot felul de chestii; unele canta, altele vorbesc, altele sunt doar f frumos ilustrate. Pt copii de 2 ani gasesti multe.

Va rog frumos ceva : in lista cu bobocei numele meu de utilizator apare ca ALA77; s-a strecurat o greseala cumva. Ar putea sa corecteze cineva ,va rog, cu LALA77?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Ramo, primesti banii la 3 luni de la depunerea dosarului (adica eu prin luna mai sa ii astept).
Mimihoo, cred ca vom fi maine in parc, nu avem nimic altceva planificat. Va astept daca va incumetati .
Ada, iti zic eu ultima "perla" executata de JE din cauza de neuroni pierduti. Acu' 2 zile m-am dus la farmacie sa iau Vigantol. N-am gasit la prima farmacie, ci la a doua in care am intrat. Merg acasa, toate bune si frumoase la locul lor. Vine al meu acasa, mai stam un pic, se trezeste pitica si mai iesim la o tura prin parc. La intoarcere il trimit la farmacie sa ia lapte, ca eu uitasem (la aceeasi farmacie la care nu gasisem Vigantol). Ajunsi acasa, eu foarte serioasa, ii spun lu' al meu. Ar trebui sa te duci in oras, sa cauti o farmacie, ca nu am gasit pe nicaieri Vigantol. Mi-au zis tantile farmaciste ca nu mai au in depozit, nu prea se mai gaseste...
Si cat de convinsa eram, ii spuneam cu patos despre Vigantol, ca si cum intregul ei viitor depindea de o sticlutza amarata... Si in acelasi timp scoteam troacele de la carut.. si ma trezesc cu cutiutza de Vigantol... Nu-ti spun ce fatza avea al meu...

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Modificat Daca ai stii de cate ori am vazut si am zis sa nu uit sa modific....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

am un nepoteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel, am un nepoteeeeeeeeeeeeeeeeeeeel!!!! Adica inca un nepoteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel!!!!!

nush nimic despre el, decat ca-i sanatos! tat-su e dus cu pluta rau acu'... mai astept cateva ore si-l sun sa ma lamureasca. sper sa se lamureasca si el intre timp.

yupiiiiiiiiiiiiii, ce happy sunt!!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

July . N-ai cautat si cutia de Calma Baby ???
Ramo daca te incumeti cu cutia io o bag la carucior...

Daca vreti sa votati pe modelul lui Gruia si Razvanel, asa de amuzament ... gogosharul Sorina!

Goghosarul meu drag!!! (22 octombrie 2008)
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor, eu sunt disperata rau, dar RAU!
La aproape 3 saptamani de la diversificare copilul meu tot nu vrea nimic altceva decat lapte de tzitzi sau, cu greu, lapte de tzitzi cu cereale (si alea date cu circ, cu scalambaturi, cu prins guritza deschisa si varat in gat!)


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

uuuuf, Nerantula, ce rau imi pare!!!

Multa rabdare si putere! O sa pape Gruia.
Ai incercat si borcanele, nu?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Deci azi e marti, cumva???

Am scris un mesaj mai lung pe care l-am pierdut, am ars niste legume pe care, cu ultima speranta, le-am pus la fiert, copilu' cu mancatul lui ... nu mai scriu inca o data

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput