Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Am revenit

Laura, sper ca Mirci sa se faca bine repede si sa nu mai stati in spital.
Da de la ce s.a ajuns aici? de la o tuse si muci asa rapid la internare?

Am vazut ca si doct. Andradei spunea de branula si antibiotic -- da de ce asa? e mai eficient? in cazuri caror infectii se recomada antibiotic intravenos? urinare?

Eu am oroare de spitale, desi n-am fost niciodata internata, da din ce-am vazut si auzit, brrrr, sper sa nici nu fie nevoie sa ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

CLEOOOOOOOOOOOOOOO, iti pusei bre cateva intrebari ref la Barcelona. In capitolul trecut pe la pag 20 sau 19. Mor de curiozitate sa aflu raspunsul.
Daca nu le gaseti ti le mai pun o data.
Sar'mana

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor multumim de sfaturi si urari! Suntem mai bine, nu mai face febra de ieri si aseara a facut ultima data diaree . De mancat tot face motocuri, nu mananca decat niste turtite de orez si tzatza. Eu cred ca ii e foame, azi noapte a urlat cam toata noaptea, m-am plimbat cu el in brate ca la colici.Cred ca il durea burtica sau ii era foame, nu stiu. Chestia e ca deschide gurita larg cand ma vede cu lingurita, insa cand da cu nasul de mancarica se stramba si isi face greata. I-am luat lapte special fara lactoza, nu a baut deloc. Asta este, o rezolvam noi mai acusi cu mancarica, bine ca a trecut febra si diaria.
Voiam sa va intreb, cand pot sa-i dau mancarica normala? Ca eu cred ca el nu mananca pentru ca nu-i place, nici inainte nu se omora dupa banana, orez sau morcov.

Multa multa sanatate lui Mirci Ne rugam sa fie totul bine! Of ca greu mai e cand ti-e piticul bolnav!

Va pun cateva pozulici din Germania uitati aici





"Trebuie sa ne iubim copii asa cum sunt, nu sa le substituim propria noastra vointa " Francoise Dolto


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ne-am reintors de afara, nu ne venea sa intram, cat de minunata e ziua asta!

Mai, noi ne-am facut un obicei din a ramane cu buza umflata, Robert s-a impiedicat in maini, ca doar asta foloseste la mers si a dat cu buza in parchet, de fapt a prins-o intre dinte si parchet, ca avea resturi de buzica in gingie...ufff... greu cu mamicia, lui i-a trecut repede, eu nu cred ca prind 50 ani in ritmul asta Ma rog, a trecut...

MsBB 2 raspunsuri: 1. inseamna ca CEC-ul lucreaza diferit pe orase cu Directiile astea..nici nu mai comentez. 2. si Robert sta cu orele - daca nu-l caut - cu placinta, eu cred ca m-am imunizat ca parca nu-mi miroase deloc.

Doloress frumoase poze! Imi place ca ai imortalizat primul lui bagaj. Nice!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

CLEOOOOOOOOOOOOOOO, iti pusei bre cateva intrebari ref la Barcelona. In capitolul trecut pe la pag 20 sau 19. Mor de curiozitate sa aflu raspunsul.
Daca nu le gaseti ti le mai pun o data.
Sar'mana

Vlady


stai ca nu am cetit. am sarit post-u tau. Pe langa ca sunt rea, senila, mai sunt shi chioara.

ghata, am gfasit. Chioara. NU am cetit sa fi scris tu pe acolo... citesc din 2 in 2.
Deci voi o sa stati in Santa susara. Asta e cam la 30-50km de Barcelona.

.

deci de la aeroport este la 30min tren care coboara la metrou in statia Barcelona Sants.
Este si centru de informare turistica acolo, si oamenii sunt amabili. http://www.barcelona-tourist-guide.com
http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/maps/barcelona-metro-map.html
De aici, schimbati linia de tren, catre Santa Susara, care e direct pe plaja. Pt lloret, trebuia sa ajungem pana in Blanes(vreo 2 statii dupa santa Susara)
Din blanes- autobuzul asteapta fiecare tren, pana la Lloret
http://www.lloretdemar.org/from-barcelona_1062_3_19_0_1.html

Din ce stiu eu, trenurile sunt din ora in ora, ba mai des, de la 5 dim pana la 10 seara.
Nu am facut naveta catre barcelona. Am avut concediu 12 zile, 5 zile am stat in Barcelona, la statia M. Paral-lel, care e la 3-5min de Rambla, strada lor principala. Apoi 7 zile in Lloret.

Oamenii sunt f. amabili. Mai amabili decat in Roma...asha mi s-a parut.

Acum vad ca ajungeti la 22 30. Nu stiu ce sa va zic cu transportul catre hotel. Mai cautati pe net. Oricum, in aerport este un mare centru de informare turistica, peste tot de fapt sunt, in toate zonele mari, de unde oti cumpara card barcelona (mie mi s-a parut f. buna afacerea, avea acces gratuit la unele muzee, la altele reduceri, metrou/bus gratis etc).
a, gurile de metrou sunt mult mai dese decat la noi. Adica si la supr ajungeam de la 1 la 2 repede.

fructe de mare? cacalau!!! peste tot!! io eram si de la mirosuri...

ce recomand la toti: la prima ora la Sangrada familia, si prima data suit in lift, sus. Dupa aia se face o coada...










o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

CLEOOOOOOOOOOOOOOO, iti pusei bre cateva intrebari ref la Barcelona. In capitolul trecut pe la pag 20 sau 19. Mor de curiozitate sa aflu raspunsul.
Daca nu le gaseti ti le mai pun o data.
Sar'mana

Vlady


stai ca nu am cetit. am sarit post-u tau. Pe langa ca sunt rea, senila, mai sunt shi chioara.

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


esti simpatica si amuzanta!
Auzi, vb serios cu testul ala de sarcina? L-ai facut????

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Buna fetelor. Imi cer mii de scuze ca nu am mai trecut pe aici, dar sincer nu mai am timp nici de mine. Bianca ma solicita la maxim, iar cand nu doarme sau mananca si este frumos afara prefer sa ies. Astazi este o zi splendida. Am iesit un pic iar acum doarme. Poate mai iesim dupa nani.

Sa va mai zic de Bianca:

are tot 2 dinti, dar gingia de sus este toata unflata. alearga in 4 labe, se catara peste tot, isi da drumul la maini si sta cateva secunde asa, vorbeste incontinuu in limba ei, stie unde e becul, gemul, ochii, pisica (care vine in geam) si multe altele. Papam 3 mese lapte * aprox 200ml si 3 mese mancare solida, dar nu suntem tare grasa. de dormit am cam scurtat reprizele de la 3 la 2 ziua.(uneori mai doarme si de trei ori). este foarte sociabila si ii plac copii.

O zi cat mai frumoasa va doresc!

7 luni

POZE 5-6 luni !!

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:



SMS primit de la LAurita mai devreme:

"Acum doarme, i-au luat sange, pus branula, ii baga antibiotic de 2 ori pe zi, sper sa nu fie pneumonie"

Acum asteptam vesti de la Simo, poate are ea mai multe detalii. Mesajul asta l-am primit dimineata.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh



SMS primit de la LAurita mai devreme:

"Acum doarme, i-au luat sange, pus branula, ii baga antibiotic de 2 ori pe zi, sper sa nu fie pneumonie"

Acum asteptam vesti de la Simo, poate are ea mai multe detalii. Mesajul asta l-am primit dimineata.




Multumim ca ne-ai spus. Of, Doamne!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

salutare si de la noi,

Multumim fetele care au raspuns ref la turta/mot. si un pentru Andrada.

Sper ca bebicii bolnaviori sa-si revina repede. de la Elena pentru toti cei care sufera.: Mirci, Tiberiu, Mateias

Ma bucur ca si-a revenit Patrick.



Cam asta e, sper ca in weekend sa fie soare si frumos si sa putem iesi.


pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput