Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

Adriana, ne vedem sigur in parc. cat despre strut, nu i-l puteam lua ieri andrei, ca nu ma lasa inima . iar fiica-mii nu-i trebuia, era ocupata cu aruncatul papucilor din picioare . azi noapte nu cred c-o supara burtica, ci mai degraba pampersul plin, ca a fost cumintica dupa aceea, nu mi-a facut scandal. or fi si dintii, ai dreptate...
stefany, eu n-am treaba cu operatia, nici de vazut n-o prea vad, ca-s grasa si ochii mei nu bat pana acolo . uneori, la schimbarea vremii parca o simt, dar clar nu e durere... sper sa nu fie nimic, poate esti tu sensibila si atat
ylari, pup grasa frumoasa

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Laurita sper ca sunteti bine! Ne gandim la voi si sper sa va insanatositi cat mai repede...sper sa nu fie pneumonie...e nasola rau.

Stefany pe mine nu ma doare operatia si e a doua...nu stiu daca e normal sa simti durere...mergi la un control ca nu strica.

Azi vreau sa o duc pe Eli la bazin...mi-e cam frica sa nu raceasca, insa mi-am propus de mult timp sa merg cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Noroc cu MsBB ca eu ziceam ca suntem in 2 aprilie!!!! Multumim ptr urare si lui Cleo ptr telefon. Intre timp ne-am impacat (prin mail).

Diseara mergem la orash sa cumparam fetii carucior (o sa mergem in Baneasa).

Fetelor sa nu va suparati pe mine, am sters pozele cu bebeluna din webshots. O sa folosesc contul sa mai pun cate o poza sa v-o arat voua.

Fetelor, ii spuneam si lui cleo ca n-am mancare in frigider decat ptr Eva dar am o lene in mine, cred ca bag un chinezesc!

Mai roiam sa zic ceva dar sunt batrana si senila si am uitat

Simonacip, ceva vesti despre Mirci? Mati e ok? Parca retzinusem ca tusea aseara. Ori am incurcat borcanele???? Scuze in cazul asta.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mi s-a rezolvat si misterul cu alocatia venita prin posta. Am incercat zile in sir sa-i prind la telefon pe cei din Hambarului, nu am avut succes, cand nu-i ocupat, te deconceteaza dupa ce suni. Ceva de vis, vis romanesc.
Azi primesc scrisorica - nu mai lucreaza cu CEC-ul Frumos, trebuie sa aleg alta banca, sa depun alt extras si tot asa. Dar mai frumos e ca batele alea de la banca nu mi-au spus, desi le-am intrebat daca e vreo problema cu ei, faptul ca au sistat contractul cu Serv Alocatii n-o fi o problema.

MsBB ca uitam, de coma povestea cu tati in fundu gol! De unde le scoti, nene? Toata familia ta, cu Andra in frunte e asa funny? Ca ma si complexezi acush...

Miss ce frumos merge Daviducu, tare mai e frumos si copil asta!

Ylari de asta e buna cearta, ca e dulce impacarea...macar uneori.

Simo ceva vesti de la Sis??

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

mai, fii-mea e singura care sta cu placinta la fara probleme? Io tre sa fac pe si sa miros la ei sa vad daca e ceva nou si-n plus pe acolo . N-are nici o treaba cu asta, sta bine mersi asa de-mi vine in gand ca-i place, ca-i tine cald si moale .
Ce cupchil insensibil am !
Unde mai pui ca s-a intamplat odata sa intru in camera ei, unde se juca cu taica-su si sa ma loveasca un miros in moalele capului de ma luase cu leshin si tati relaxat ma intreba da' ce?miroase a ? Mie-mi muta nasu' din loc dar el pesemne avea sinusurile obturate


Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fetele, puteti folosi contrul nostru comun de poze, faceti pozele private si le vedem doar noi cand ne logam acolo. Asta daca vreti sa aratati poze dar sa nu fie accesibile publicului larg. Cine nu are parola sa mi-o ceara, o dau pe privat sau messenger. Adresa este pe prima pagina a topicului.

Adriana, si eu gasesc la Raducu neshte chiftele la fund, si el n-are nici o treaba.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Mi s-a rezolvat si misterul cu alocatia venita prin posta. Am incercat zile in sir sa-i prind la telefon pe cei din Hambarului, nu am avut succes, cand nu-i ocupat, te deconceteaza dupa ce suni. Ceva de vis, vis romanesc.
Azi primesc scrisorica - nu mai lucreaza cu CEC-ul Frumos, trebuie sa aleg alta banca, sa depun alt extras si tot asa. Dar mai frumos e ca batele alea de la banca nu mi-au spus, desi le-am intrebat daca e vreo problema cu ei, faptul ca au sistat contractul cu Serv Alocatii n-o fi o problema.

MsBB ca uitam, de coma povestea cu tati in fundu gol! De unde le scoti, nene? Toata familia ta, cu Andra in frunte e asa funny? Ca ma si complexezi acush...

Miss ce frumos merge Daviducu, tare mai e frumos si copil asta!

Ylari de asta e buna cearta, ca e dulce impacarea...macar uneori.

Simo ceva vesti de la Sis??

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Cum asa? Eu tot prin CEC primesc alocatia si indemnizatia si pana acum n-am avut absolut nici o problema. Chiar ieri am primit extrasul de la CEC si am vazut ca tocmai au intrat bani in cont this means i am RICH . Ori la noi totul functioneaza pe principiul fiecare cu aia a ma-si ? CEC-ul functioneaza in orase diferite in moduri diferite?
Asta inseamna la noi bancile,birocratia ...etc = sursa de nervi! Nici macar nu-s in stare sa-ti dea un raspuns clar. Te baga mai in ceata ....
As avea multe de povestit la capitolul asta dar ma fac ca uit si-mi imaginez ca traim intr-o lume perfecta .

Ah de data asta a fost meritul fii-mii, ea s-a ocupat de dixtractiunea din familie . Oricum cuvintele nu pot explica cat de tare a fost faza live . Simteam ca ma pic-pic pe mine de ras


Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momMinodora spune:

Adriana, si fie-mea e la fel de insensibila la "treburi" mici si mari...noroc ca am un nas fin si descopar imediat "comoara"...cand e cu tac-su,anunta el marele eveniment pt ca nu suporta mirosul...e tareeee silos...iese din camera sa nu vada...va dati seama ca nici pampers nu schimba...parca el e ia o pauzarea si eu barbatul...
gabitzam, poti sa-mi trimiti si mie parola pe privat, te rog?...nu stiam ca se poate si asa...e muuult mai bine....vreau sa va mai arat si eu pitik...multumesc

Minodora,mamica fericita a Dariei (24.05.2008)

Don't drive faster than your guardian angel can fly !!!
Practica duce la perfectiune, dar ai grija ce practici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Mai zic una si ma duc...
Care mi-ati schimbat bre ciorba? Io am bagat ieri ciorba in frigider si acu am scos racitura . Bey lucru necurat cine si-a bagat coada de-mi sta mie ciorba tantosha in oala? Tremura ca jelatina ..... I-ash arata si sotului de-mi e teama ca nu mai mananca apoi ...
Asta e , ma duc sa ma lupt cu racituro-ciorba ...ce bucatar sunt lovesc 2 deodata



Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MsBB

Mai zic una si ma duc...
Care mi-ati schimbat bre ciorba? Io am bagat ieri ciorba in frigider si acu am scos racitura . Bey lucru necurat cine si-a bagat coada de-mi sta mie ciorba tantosha in oala? Tremura ca jelatina ..... I-ash arata si sotului de-mi e teama ca nu mai mananca apoi ...
Asta e , ma duc sa ma lupt cu racituro-ciorba ...ce bucatar sunt lovesc 2 deodata



Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste


dictionar moldovinesc:
racitura=piftie.

deci in buc. am zis o data de racitura, si s-au uitat vreo 2 urat la mine.
deci ciorba s-a legat pt ca ai fiert-o tu bine, probabil aveai o gaina grasa, mai batrana, sau ceva cu os cu maduva consistenta, care a legat treaba.

fug afara

edit: deci primariile/directia sociala negociaza cu bancile. Cu ce banci vor ele. Sau cu ce banci dau shjpaga mai mare la directorashii de pe la directia sociala/primarii. Whatever. deci shpaga ajunge pt o perioada. dupa aia,...daca nu mai vine alta...caput, schimbi cardul. Pt ca io nu pricep altcumva cum e, nu e nicio diferentsa intre a livra banii din contul X in Y, sau Z.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput