America (159)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

sazi...vin ele si simpto de sarcina, e devreme acum daca nu ai inceput cu ele, o sa ai o sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

delia- nici,nu stii de unde sare iepurele

am o cunostinta,incercat in vitro, 5-6 ori, a ramas insarcinata .... nascut o fetita frumoasa. la doi ani au mers la mare si la intoarcere se simtea funny,luat test si surpriza era gravida.nu se stie niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pumba, multumesc de intrebare, e bine Aidan, am noroc ca ii place sa faca inhalari, sta frumos si isi tine singur masca pe fata si respira adanc. Am facut deja de 3 ori azi, maine fac de 4 ori ca asa e indicat de dr si cred ca pana luni se face bine. Respira mult ai bine, nu i se mai taie respiratia si nu mai horcaie ca un catel.Datorita solutiei ce o pun in aparat se elibereaza si secretiile din plamani si suflam la muci in prostie. Am consumat deja 2 cutii de Kleenex :)

O sa mearga sotul lui la biroul Tricare, ca avem la baza, cu hartia de la urgente si cu chitanta de la ce am cumparat si vedem daca ne primim banii inapoi. Normal ar trebui ca toate vizitele la urgenta in oras sunt acoperite, si asta apartine de vizita.Mi-a picat fata cand am auzit ca trebuie sa dau 71 de euro pe o masca, care pe net costa $1.98 si un furtun care pe net e $2-$3!! A si un nebulizer nou e 190 euro!!!! Cand pe net e $44 cu tot cu trusa. Eu nu stiu de unde naiba scot astia preturile astea...

Nu pot sa cred ca aveti iar zapada! Wow! La noi incepe asa incet de tot sa vina primavara, azi a fost prima zi in care am iesit afara in manaca scurta.

Sinzi, stai linistita ca e sarcina, poate e self induced, te-a speriat doctora si acum poate corpul reactioneaza conform temerilor tale.Relaxeaza-te ca bebe e bine :)

Aidan de la 8 luni doarme toata noaptea, de cand l-am mutat in camera lui. Se mai tezeste numai daca e bolnav si nu poate dormi. Pana acum 6 luni dormea de la 9 seara la 10-11 dimineata.Asta e si motivul pt care nu merea la gradi, nu am vrut sa il trezesc pt asta, imi parea rau sa ii stric somnul. Apoi a inceput sa se trezeasca la 7-7.30 si de atunci merge la gradi.





Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sanzi, mersi mult. Sa vad acum cum ma invart de bani. Mai trebuie sa iau si vreun program ceva care sa mearga cu asta la downloud sau doar il conectez si gata?

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Stiu ca s-a mai discutat inainte despre incaltaminte de copii. Eu tocmai am aflat ca marimea la picior a fiului a ajuns 5.5 (care nu mai e infants, a trecut la toddler) extra wide (XW).

Am gasit foarte putine modele frumusele 5.5T XW dintre care nici una nu e pt first walkers si la marimile europene nu am vazut sa aiba diferite latimi.
Ati avut careva copii cu picior XW ca first walkers si ce fel de incaltaminte le-ati luat?
Am cautat la stride rite, jumping jacks si inca cateva nume dar nu gasesc 5.5 XW first walkers pt baieti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Alina, sa nu razi de mine dar de ce nu ii iei Crocs? Sunteti in LA din cate vad si cald fiind poate linistit sa poarte Crocs. Sunt lati, usori, Aidan ii adora, in ultimii 2 ani numai din astia a purtat vara.

Mai poti incerca aici, papucutii astia sunt extrem de moi dar nu vad unde scrie daca sunt lati sau ingusti.Poti da telefon.
http://www.pediped.com/Product/CategoryInfo.aspx?cid=26

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

CArmen, il dedecteaza comp....nu trebuie instalat!!! E ca o mem externa..
am fugit la meci de hockey cu baietii

Sinzi 6+, Radu si David psihologul
varsta David
varsta bb2
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Musai sa-mi laud si eu puiul, ca m-a lasat cu gura cascata! Astazi Anuta a mers singura la monkey bars dintr-un capat in altul!
Oricit o stiu eu de fortoasa si de nazdravana, nu ma asteptam sa-i iasa chestia asta! O data ce a vazut ca poate, nici ca s-a mai lasat!
In concluzie, dupa cina s-a dus sa se mai joace putin si a adormit pe jos in family room!
A mutat-o tati cu grija, e in patul ei. Imbracata, of course! Ma astept sa ma cheme la raport in toiul noptii cindva.
Sorry ca m-am laudat asa si thank you ca ati "ascultat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sanzi,relax nici eu nu am avut nik pana in trim 2,dar pot sa numar pe degete de cate ori am dat la rate. m-a deranjat mararul,dar asta tot la sf trim 1.
nu te mai ingrijora degeaba.cand mergi la eco? ai sa te linisteti cand o sa vezi inimioara...ahhh ce emotii...ce frumos!!!

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom

Stiu ca s-a mai discutat inainte despre incaltaminte de copii. Eu tocmai am aflat ca marimea la picior a fiului a ajuns 5.5 (care nu mai e infants, a trecut la toddler) extra wide (XW).

Am gasit foarte putine modele frumusele 5.5T XW dintre care nici una nu e pt first walkers si la marimile europene nu am vazut sa aiba diferite latimi.
Ati avut careva copii cu picior XW ca first walkers si ce fel de incaltaminte le-ati luat?
Am cautat la stride rite, jumping jacks si inca cateva nume dar nu gasesc 5.5 XW first walkers pt baieti...


Alina, Mama to Luc 3/08

Alina, astea le-ai vazut?
http://www.shoebuy.com/baby-extra-wide-shoes.htm
Edit sa iti spun sa cauti si la Zappos sau 6pm (aici am vazut Ricosta, noi am avut si am fost multumiti).

Mergi la inceput