Sezatoarea canadiana (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Dana un mare , o sa fie bine, sunt convinsa de asta.

Miki ma bucur ca poti veni, o sa fac si eu tot posibilul, macar o jumatate de ora sa va salut.

Tzancii sunt mai bine, dar fara pofta de mancare si cu febra.

Pretioasa Ema invinge cancerul.
Te iubim din tot sufletul.


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Dana, vestile sint f. bune. Imi pare tare bine ca ti-ai revenit un pic, am 2 prietene care traiesc mai mult decit bine merci fara tiroida, cu medicamente, amindoua operate in Romania. Ba, de fapt cred c-am mai scris asta, una din ele chiar a facut un copil nu de mult. Vreau sa zic ca stiu sigur ca se poate.

Ange, ce rau imi pare ca nu vii, na! Copchii astia, dom'le, ne invirtim in jurul lor precum luna. Ii tinem pumnii Maiei.

CGE, ai mesaj pe mail privat, ne vedem la mine.

Nelia, te-ai gindit ca ai facut o furunculoza? Eu am avut cind eram in clasa a saptea si-a fost o vara de cosmar! N-am avut pe fata, dar in rest am avut pe peste tot. Bunica mea imi punea foie de ceapa pe ele si imi icea sa am rabdare ca tre sa iasa sapte. Si sapte-au fost, dom'le. Da', daca sint furuncule, n=ai ce sa te stii face cu ele, le ai si gata, astepti sa treaca. (cred, poate s-o mai fi avansat medicina de cind am fost eu intr-a saptea).

Seful meu m-a f. impresionat ieri, de fapt m-a chemat la job sa ma duca la restaurant, o chestie fancy cu creveti si alte capriciosenii comestibile, si sa-mi dea un cadou, mi-au cumparat un monitor de bb, el cu nevasta-sa. Si pe felicitare, f. dragut, au scris ceva in genul: cu asa o mama bb nu poate sa fie decit grozav!
No! Pai sa nu zici ca ui' ce oameni faini? Ca, in fond si la urma urmei eu lucrez cu ei din iulie trecut (nu ca la Hy. unde am lucrat sase ani si stiti si voi ca n-au fost tocmai domni si doamne aceia) si tocmai mi-am luat o pauza de un an jumate. Pai aia la Hy. imi trageau si 2 picioare in dorsal si-mi spuneau ca i-am lasat balta cind aveau mai multa nevoie de mine!

Bon. E sapte si zece cu noaptea in cap... ma duc sa vad ce-mi face familia, ca dorm de rup, pierde Radu alebuzu' catre scoala si tre sa-l duc eu si zau daca ma tenteaza sa ma ingramadesc acolo cu autobuze scolare si alti parinti...

Pupici, be right back, ca ce alta treaba am :)
Simona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Eu inca nu stiu daca ajung, asa ca mai bine nu confirm .. la ora 6.30 (ma rog, ca sa ajung la 6.30), ar trebui sa plec de acasa cu minim o ora inainte ca pe 40 o sa fie jale (de fapt cand nu e?), as sta probabil o jumate de ora si ar trebui sa plec inapoi ca la noi la ora 8.30 se da culcarea la prunci si Marc e hooked on mommy.

Simona, poate ne intalnim undeva in Laval sau west island sa iti dau plasuta, ca le-am pregatit deja, sunt spalate, calcate, etc ... numai sa fie purtate . Ne mai conversam pe PM daca nu pe sezatoare...

OK, e ora 8 si ar trebui sa imi incep si eu treaba pe ziua de azi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Simonna, o sa te sun azi de la job.
Ce frumos gestul sefului tau !!

A doua oara o fi jobul cu noroc, ca si la mine e un colectiv mai bun decat prima data.
Ii invat si romaneste, ca vor sa inteleaga cand vorbesc cu Marius la telefon.

Of, Carmen, si eu te inteleg cu lipsitul de acasa, nici eu nu sunt impacata cu chestia asta in ceea ce o priveste pe Anca.
Stiu ca Victor se roaga sa stau mai mult la job si mai putin acasa, sa nu il verific atat.

O zi buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Dana, ma bucur de vestile bune ce ne dai! Ai sa vezi ca nu o sa fie nevoie nici de operatie, totul o sa intre in normal
Simonna, buni sefi, cu inima mare, nu-s de lasat! Iar cadoul e chiar cool, inca o chestie de taiat de pe lista

restul fetelor, pupici multipli si ma rog ca cei mici bolnaviori sa se faca bine repede, repede, ca acusi vine primavara!
Si distractie placuta diseara

Iuhuuu, Ontario, noi nimic, nimic?

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dana, ma bucur ca totul pare sa fie bine! Si eu cred ca nu e ceva grav (adica grav este, ca e vorba de corpul tau si atunci totul devine grav daca nu e in regula) si ca se va rezolva cu operatie si pastile. Si eu stiu si am citit despre femei care traiesc bine mersi fara tiroida... Te si sint alaturi de tine cu un gind bun saptaminile astea pina vine rezultatul ca sa te linistesti de tot!

Eu nu sint prea bine, psihic, ca fizic deja nu eram...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

hei, iesi din butoiul cu ....am pus poze din hoinareala mea de pranz, iar diseara am sa pun poze noi cu spionul rus

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Dana, ma bucur ca totul pare sa fie bine! Si eu cred ca nu e ceva grav (adica grav este, ca e vorba de corpul tau si atunci totul devine grav daca nu e in regula) si ca se va rezolva cu operatie si pastile. Si eu stiu si am citit despre femei care traiesc bine mersi fara tiroida... Te si sint alaturi de tine cu un gind bun saptaminile astea pina vine rezultatul ca sa te linistesti de tot!

Eu nu sint prea bine, psihic, ca fizic deja nu eram...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

DanaP, nu-ti face probleme, o sa fie bine, am si eu o prietena careia i-a scos tiroida anul trecut si acum e insarcinata. Ia o singura pastila pe zi si atat. Dar poate nu o sa fie cazul la tine, multa multa sanatate!

Nelia, si capul sus, o sa treaca toate.

OanaGabriela, am trimis si eu un plic sapt trecuta pe adresa doamnei Cristina Abrudan, am gasit adresa pe forumul celalalt, poate poti tu sa o intrebi daca a ajuns. Merci mult.

CataD, referitor la jucarii de curte, sa stii ca in afara de un leagan nu prea stiu ce ai putea sa iei, eu am luat un tobogan de ala mic, dar mai mult pentru Olivia, Razvan oricum nu se mai joaca cu nimic, in afara de calculator, afara a zis ca nu mai vrea sa mearga ca e "boring"

Olga, ai nascut?

Distractie placuta la intalnire Montreal!

Sanatate tuturor mamicilor si piticilor!

Magda, cu Razvan (5 ani) si Olivia (10 luni)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Nelia, te-ai gindit ca ai facut o furunculoza? Eu am avut cind eram in clasa a saptea si-a fost o vara de cosmar! N-am avut pe fata, dar in rest am avut pe peste tot. Bunica mea imi punea foie de ceapa pe ele si imi icea sa am rabdare ca tre sa iasa sapte. Si sapte-au fost, dom'le. Da', daca sint furuncule, n=ai ce sa te stii face cu ele, le ai si gata, astepti sa treaca. (cred, poate s-o mai fi avansat medicina de cind am fost eu intr-a saptea).



Scuze ca dau buzna asa, dar citesc si ce mai scriu vecinele.
E posibil, de obicei furunculul isi gaseste locurile cele mai nepotrivite sa iasa. Am avut unul pe fata la cununia civila, eram disperata, mi se umflasera cu 3 zile inainte si ochii. Ah, si mi-a fost teama de vorba aia cu cei 7, dar am avut noroc.
In fine, nu prea se trateaza, dar se poate grabi procesul de vindecare. Mie mi-au dat amoxiciclina si fucidin, ca sa treaca mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Buna fetelor, am sunat la Olga si aseara si azi-dimineata si nu raspunde nimeni, probabil sunt la spital cu totii. Va dau de veste daca aflu ceva.

Mona 38 + sapt.

Mergi la inceput