Strumfi de iul-aug 2007 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Salutare si de la noi fetelor,

Am avut o perioada cam nasoala, Catarina a fost si ea bolnavioara, racita rau si cu infectie la ochi. Acum e mai bine, am dus-o azi la cresa. Cand am ajuns afis mare : AVEM DIAREEE!!! Lol epidemie de diaree, da Doamne sa nu ia si Catarina.

In rest ca tot ma plangeam ca vreau un job nou am primit o propunere luni si am acceptat desi nu e ceea ce visam. Intre timp mai caut

Multa sanatate strumfilor nostri si mamicilor.

P.S. Musso si ce pletos frumos. Are niste ochi superbi

Stefania mamica Buburuzei Catarina
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

multumesc fetele de aprecieri,mi se umfla inima in piept..cu cohii,de "vina" e sotul...si eu am ochii albastri dar nu asa profunzi si cu asa culoare.
stefania,sanatate catarinei.
am facut curat,am dat de mancare la copchil si acum la drum,avem de facut plati,bani si iara bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

pun si eu poze noi cu pletosul meu:http://good-times.webshots.com/photo/2939540280104633254huxoCE


georgiana,mamica de mihnea



Ce plete? Ca deobicei cand i-am vazut ochisorii n-am mai vazut nimic altceva...m-a hipnotizat.

Lore ce ai cupletele strumfului? arata superb.

nma pupam buba Andrei sa treaca de tot.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Hello!
Catinca este in criza de "mami oaca Cati" (mami se joaca cu cati) asa ca nu pot sa misc in front...imediat ce adoarme va scriu!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Georgi subcriu,are niste ochi de te hipnotizeaza.
Timi,da si mie imi place,dar ii sta asa valvoi,nu are nici o forma si nu il tund zero,doar sa-l aranjeze un pic ca eu nu ma pricep.
Stefania sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredana_76

Georgi subcriu,are niste ochi de te hipnotizeaza.
Timi,da si mie imi place,dar ii sta asa valvoi,nu are nici o forma si nu il tund zero,doar sa-l aranjeze un pic ca eu nu ma pricep.
Stefania sanatate multa.

poze


Ok, m-am linistit desi mie mi se pare tare dragalas si cu parul asa valvoi.
Iar am intrat sa-l admir pe David si am vazut si ultimele poze ce le-ai adaugat... concluzia: fain barbatel ai, sa-ti traiasca!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Multumesc Timi.Poze cu domisoara Sophie cand ne mai arati? Ca sigur nu o sa mai ai timp dupa ce nasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Am venit!!!!
Nu a adormit inca..dar e in pat!!!
Offf...aveam atat de multe sa va spun si am pierdut "biletelul"...asa ca o fac din amintiri....

Carla...multa sanatate si pupa manuta aia mica cu branula...tu incearca sa te odihnesti si aveti mare grija de voi!

Timi
...mai ai putin...sa pui pe cineva sa ne anunte si pe noi ca esti ok tu si bebe!
Georginu te mai lauda fata mea cu ochii lu' sotu' ca pe forum pe aici citesc si fete singure in cautare de parteneri noi si daca citesc atent descopera si unde locuiesti...si vine si sotu' acasa si sa nu au surprize sa te trezesti cu Mircea Radu la usa!!!
Acum fara gluma, supe baiat ai!
Loredana, multa sanatate si voua!
Mychy..depresia mea e in valuri...cand ma lasa cand ma ia...in plus Catinca de cateva zile stoarce vlaga din mine si ma scoate din sarite...ieri a mancat non-stop...a cerut tot felul de lucruri si eu ca tampita i-am dat.....cand isi manca cerealele la masa (singura!!!) am vazut ca icneste (dar de oprit nu se oprea!) si am intrebat-o "mami iti vine sa vomiti?" Raspuns: "da, gata!"...si a lasat lingurita...am dat-o jos de pe scaun si o vad ca casca ochii mari si zice "mami, burtica" si zbang...umple automat bucataria....dupa aia imi tot spunea sa aduc carpa sa sterg...si dupa 5 minute se tinea dupa mine prin casa si imi spunea "mamica, poame" (foame!!!)Evident ca nu i-am mai dat nimic!!!

Noi am ajuns la capitolul diminutive: mamica (imi vine sa-i mananc gurita aia mica cand imi zice asa!), babetica, caticica, opatica (lopatica), Catincuta (asa ii zice mama), Miuta (pana acum ii zicea bunica-mii Mia)...nu stiu de unde pana unde...

Ce ma distreaza foarte tare este ca incepe sa comunice cu jucariile....ieri a pus un urs pe un taburel in bucatarie si ii spunea "tai cuminte...cati..pimba" (stai cuminte, cati te plimba!)si o certa pe maimuta care-si baga degetul in gura -"usinee...nu gulaa..nu deget!"
Cam asta facem noi...

Va pup pe toate

Pe voi v-am citit non-stop, dar de scris...

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu cred ca am o "problema" cu paru lu fiimiu: mereu l-am tuns periuta!!!!!! nu cred ca l-as putea "suporta" cu paru lung!!! fiecare cu "stolul" din dotare!!!!

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui nma

Scriu si eu repede cateva randuri si ma intorc la plansele mele.


......pictezi? sau ce desenezi tu acolo? . iar ma mananca curiozitatea......

"mai avem nevoie si de iarba......"


Asi vrea eu, dar m-au retras parintii de la pictura din lipsa de buget. Acum desenez in autocad (e mai simplu si mai ieftin) instalatii electrice. Bunica se distreaza de mine: cica asa imi trebuie daca nu am vrut sa invat sa ajung cineva.
Luni trebuie sa predau un proiect si nu am nici o sansa. Deci se anunta niste nopti lungi .

Mergi la inceput