Burtici fericite de septembrie-octombrie (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Azi am schimbat semnatura!
Si am mai pus 1 kg!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Cris, si eu am auzit acelasi lucru ca ar trebui facute ambele teste! O fi mai grijuliu doctorul tau, mie al meu doctor mi-a spus ca se fac la cele de peste 30 de ani, adica eu.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Panda, mai are rost sa te intreb de prison break??
grey's anatomy l-ai vazut?

eu o sa-mi fac lista cu seriale..24 nu l-am vazut, lost doar primele episoade, grey's nu..deci am de unde alege...plus ca astept sa se reia prison break (care apropo, mi-a placut prima serie, apoi a devenit cam previzibil si tras de par, dar..in lipsa de altceva).....sa mi le descarc pt cand voi sta acasa ....
acuma, mamici cu experienta, sa nu sariti sa-mi ziceti ca nici de un serial nu voi avea timp dupa nastere, ca ma panichez!

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Adnana ,si mie mi-a zis ca dureaza 3 sapt pana ce primesc rezultatele, si ca daca doamne fereste este ceva in neregula cu bb ma suna si ma anunta daca nu vom citi rezultatele cand voi merge la control. Acum sincer ar cam trebui sa ma bucur ptr ca au trecut cele 3 sapt ,ei nu m-au sunat si vineri am programare la control.... deci sa inteleg ca bb e bine si e sanatos si rezultatele sunt bune????

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

A, ca uitai! (nu, nu-s olteanca )

Ati vazut ieri la stiri ca a fost doar un zovn diminuarea CIC de la 2 ani la 1 an jumate? cica se discuta un proiect, dar pentru stimularea mamicilor sa se intoarca mai devreme de 2 ani la munca, oferindu-le o indemnizatie de 30% din indemnizatia incasat pana atunci....dar se lasa la alegerea fiecareia, nu ne obliga nimeni sa ne intoarcem mai devreme

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu dr. am mai zis ca sunt fffmultumita de ea dar totusi la mine nu ar fi cazul ca am doar 25 ani Cine stie....cica ar exista cazuri in care s-au nascut copilasi cu SD la mamici cu varste de pana in 30 de ani... Cred ca vineri am sa-i cer dr sa-mi mai faca o eco sa vad eu si sa ma asigur ca bb e bine si se dezv normal....Oare sunt prea stresata pe tema asta? De multe ori imi pun intrebarea asta...

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Indemnizatia aia de 30% despre care vb era din salariu nu din indemnizatia pe care o primeai inainte. Se da si salariu intreg daca te intorci mai devreme la munk si indemnizatia de 30 %. Deci asta ar insemna mult mai multi bani daca te intorci mai devreme la serviciu. Dar oricum e in faza de proiect si cine stie ce ne asteapta pana la urma..

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Cred ca toate mamicile sunt paranoice in aceasta perioada daca e bine bebele, daca se dezvolta bine! Eu nu am mai fost la control de 3 saptamani si abia saptamana viitoare sunt programata asa ca s-a strans destula paranoia! Parca nu mai am niciun simptom de sarcina!!!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Panda, mai are rost sa te intreb de prison break??
grey's anatomy l-ai vazut?

acuma, mamici cu experienta, sa nu sariti sa-mi ziceti ca nici de un serial nu voi avea timp dupa nastere, ca ma panichez!


Prison break la fel, adica m-am uitat la seria I si m-am lasat pagubasa, desi mi s-a parut ceva mai ingurgitabil decat 24. Grey's anatomy a fost ceva facil si care ma facea sa rad, asa ca m-am uitat din cand in cand pt ca mi s-au parut haioase personajele. Eu pe toate le-am vazut in cele 2 luni de prenatal din 2007 (descarcate de pe net, bineinteles), ca dupa nastere a fost muuult mai greu spre imposibil in primul an.

Panda, 15+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Clodute felicitari pentru fetita sanatoasa. Ce bine ca acum poti sa te linistesti! Si sa pui si tu niste poze sa te vedem!
Diamar multa sanatate! Si eu mai tusesc dar mai rar.
Crissbebe foarte dragute pozele!
Alex, Adnana felicitari pentru vestile bune. sper sa primesc si eu vesti bune astazi la control si sa aflu si sex-ul!
Selen merci

16+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput