Cauzele opririi din ev.a sarcinii(V Leiden+MTHFR)4

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui profa

Vad ca ne marim clubul...!Bun venit fetelor noi,sa stati cat mai putin pe aici!!!
laurraa,du-te,asa cum ti-a spus mcrissa la Synevo,fara nicio trimitere,si fa-ti profil trombofilie II,e cel mai complet,costa aprox 700 Ron,eventual fa si homocisteina,asta costa inca 150 Ron.E bine ca ai ajuns la 32 de sapt,riscurile sunt acum f. mici,dar nu strica sa le faci,sa fii sigura,eu am cunoscut odata cand am facut un chiuretaj o fata de 26 de ani,care avea o extrauterina,si a povestit ca inainte a avut o sarcina oprita in evol. la varsta f. mica,iar si mai inainte,o sarcina dusa pana in sapt. 38,baietelul avea 3,100 kg,a simtit ca miscarile sunt mai rare,si-a facut eco,dr. i-a zis ca nu e nici o probl,dar a 2-a zi copilul ei murise,si la anal. i s-a spus ca avea placenta imbatranita.Asta inseamna ca avea probl. de coagulare,si daca ar fi stiut, alta ar fi fost situatia.
Eu am incercat ieri sa-mi comand pe net vitamina B6 de 100 mg,la adresa postata de miki,dar n-am gasit,cica nu au pe stoc.Am comandat insa un complex de vitamine B,care are si 100 mg de B6,sper sa nu fie nimic daca iau si alte B-uri,ca B12 iau deja,1 mg/zi,plus acid folic.Si am inceput sa iau si aspenter,dar cred ca o sa iau mai mult aspenter,vitamina C 1 g si vit. E 10 zile pe luna,ca asta nu e hidrosolubila,si excesul se acumuleaza.Cam atat.Si astept.Iau duphaston,ca am avut cam mic progesteronul,si vreau sa-mi intarzii un pic ciclul,sa nu prind monitorizarea eco chiar de Pasti,astept rezultatele de la Synevo,astept...
la toate fetele!!!


Asa voi face;

32 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

offff,iar nu pot sa vad postarile,nici cu refresh...oare de ce???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pt ca de pe 04/04/2009 ora 14:37:51 nu s-a mai scris. Suntem in leneveala.Eu nu mai am chef de nimic




Miki Anul asta pun de-un pui ( sau doi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

mikiiiiiiii, nu fi supa.please.las ca trece.dam, suntem lenevici.eu noutati nu am.astept .dar o intrebare m aframanta:stiti pe cineva(pe vazute, controlate)care are copil sanatos cu probl noastre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dany nu stiu pe nimeni, pana acum o luna nici nu stiam de ac mutatii dar sa cunosc pe cineva. Mutatia V Leiden cica o are 3% din po****tia globului, iti dai seama ce norocoasa tb sa ma simt. Dar din ce am citit, dc iei vitaminele acelea in dozajul de care s-a tot scris, dc iti masori regulat homocisteina si faci regulat ecografii sa vezi in ce stadiu e placenta, IR-rile bla-bla ... vei face un bbic frumos/sanatos/papacios si mucios




Miki Anul asta pun de-un pui ( sau doi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor Dumenzeu sa va ajute sa va indeplineasca visul cat mai repede cu putinta.
Am facut 3 fiv-uri si un ET cu embrioni congelati toate nereusite am raspuns de fiecare data bine la tratament sau obtinut embrioni de calitate dar nu sau prins fiv 1si 2 am facut cu blastocist intre timp am facut o sumedenie de analize de capul meu fara sa ma trimita vrun medic dintre care anticorpii-nucleari au esit pozitiv nimeni nu a stiut sa-mi dea o explicatie sau tratament ma gandesc ca esecurile mele or fi din acuza acestor anticorpi nucleari nu stiu ce sa mai zic ca este atetde greu cand cauti de unul singur fara sa fi indrumat de medic.In rest toate analizele bune nu ma apuc sa le insirui pe toate ca sunt o groaza. Dac stie cineva care sa confruntat cu aceasta problema va rog din suflet sa-mi spuneti vreau sa fac fiv 4 in toamna dar pana nu gasesc buba nu ma sa mai fac. Va pup va multumesc din suflet si scuze ca am dat buzna dar stiti cum este.... dumenzeu sa va ajute sa reusit toate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

miki,si MTHFR are 2-3% dintre oameni.acu, eu fac parte din ei.aaaa
mihaele,eu am si anticorpi anti-tiroida.pt asta mi-a dat metylprednison.se ia incepand cu ovulatia.ca sa-i mai domoleasca.acu....nu stiu efectul, dar vad ca prednisonul(ca subs activa) se da si de catre o clinica de fiv din austria ca sa nu respinga implantul.a scris cineva cu o pag inainte.


mami de Amira, medaliata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

azi mi-a fost atat de somn,ma mir ca n-am cazut sub masa.
mihaele, problem aanticorpilor tine de implantare, nu de fecundare.eu asa am citit.de aia, poate nu se implanteaza.ceva asemanator a zis si medicul.



mami de Amira, medaliata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

danny1 multumesc frumos da ai drepate anticorpi tine de implantare asta este buba mea ca de fecundat se fecundeaza am louat iubita si metyprednison la fiv 3 si la fiv1 si 2 am loat medorl dar deageaba.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

pfaiiiii, mihaele.mai exista varianta medic naturale, homeopate.si eu va trebui sa iau, dar daca nu are efect......si mai este o varianta.fiole cu gamaglobulina IVIG.dar nu stiu cum gasesti.e un fel de anti-anticorpi.acu, mi-ar prinde bine o injuratura.......ca tampesc de nu isi fac efectul medicamentele.



mami de Amira, medaliata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput