"la bloc"... asociatia de proprietari si caldura

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelaki spune:

Am incercat si cu amenintarea ca ii dau in judecata, iar azi m-am apucat frumos si am reclamat la primarie:)
Cat priveste insistatul, am tot insistat si degeaba, ultima solutie ar fi sa il iau pe fimiu, sa merg la presedinte la usa si sa urlu:)
Mi-e o scarba de oamenii astia de nu mai pot. De 9 ani de zile sunt discutii cu deschisul robinetului, acum am ajuns sa stam in frig ca sa facem economie.
Restul celor cu copii s-au resemnat din martie: si-au luat calorifere electrice si nu ii mai intereseaza. Si eu am calorifere si aer conditionat dar ma enerveaza foarte tare de principiu faptul ca altcineva ia decizii pentru mine.

Repartitoare avem toti, dar nu conteaza, chiar si asa tin inchis.

Oricum, imi pare tare rau ca nu m-am mobilizat sa ma debransez si sa pun centrala, acum nici ca imi pasa.



Adela si bebe Darius (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Na, acum nu stiu ce raspuns poti primi de la primarie. Mie cand m-am dus sa-i reclam ca nu vor sa plateasca reparatia la terasa si-mi ploua in casa mi s-a zis ca sunt proprietar, suntem asociatie de proprietari/locatari primaria n-are nicio treaba.

Pai daca poti pune centrala ce mai stai? Ma rog acum nu dar la primavara. Eu stau tocmai la ultimul etaj si sunt cam obtuzi vecinii mei nu aveam cu cine sa ma aliez sa tragem teava de gaz, iar singura sa fiu eu prima care duce greul si pe urma sa profite toti, nu mersi. Ei, dar iarna asta o sa fie un sfetnic bun ca e mini era glaciara si nici guvernul nu mai subventioneaza giga caloria.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Nope.
Da' - in Bucuresti - o subventioneaza Primaria Capitalei. C'asa-i in tenis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaki spune:

Intre timp au dat drumul la caldura. L-am sunat pe presedintele asociatiei de s-a saturat de mine. A dat drumul de 3 ori si de 3 ori au oprit. Ba era defectiune, ba nu era lumea de acord...In final au dat drumul si caldura a ramas.

La anu' o sa ma ocup serios de problema: ori centrala ori mutat, ca nu e de stat. Asta, daca mai rezistam pana la anu, ca deja sunt datorii mari pe scara, te pomenesti ca ramanem fara caldura.
Oricum mai astept un meci prin martie cand pun pariu ca vor incerca iarasi sa opreasca caldura, dar de data asta sunt antrenata si o sa fac scandal. Nu de alta da anu asta in martie cand au oprit avusese fi-miu otita si a trebuit sa stau cu calorifere in toata casa si sa il pazesc, ca nu ii mai trecea.

Adela si bebe Darius (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai daca au repartitoare la calorifere, le pot opri si nu le mai intra caldura in casa, care e problema cu oamenii din blocul tau ?
sau te pomenesti ca vor caldura fix in lunile in care este acordat ajutorul pentru incalzire (nov-mar) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Offf, macar din punctul asta de vedere stau bine, nu am vecini datornici, 2-3 restantieri cu sume pana in 400 de lei din 44 eu zic ca e super bine.
Mie mi-a ajuns cutitul la os. Pana da inghetul si temperatura in calorifere e mica si presiunea asa ca la mine la cap de teava nu mai ajunge nika. La primavara daca ne combinam sa tragem teava de gaz bine, daca nu pana in vara vand apartamentul ca mi-a iesit pe nas!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput