America (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Da-l incolo mey ca e cu fite ,Mirelo ia nvita-l tu la tine sa-l lasi cu gura cascata ,ca la mine ar face foamea.

Uite ce citti eu de el
"Known for consuming exotic and daring ethnic dishes, Bourdain is famous for eating sheep testicles in Morocco, ant eggs in Puebla, Mexico, a raw seal eyeball as part of a traditional Inuit seal hunt, and a whole cobra—beating heart, blood, bile, and meat—in Vietnam. According to Bourdain, the most disgusting thing he has ever eaten is a Chicken McNugget,[11] though he has also declared that the unwashed warthog rectum he ate in Namibia[12] and the fermented shark he ate in Iceland[13] are among 'the worst meals of his life."
Eewww!

Ruxij mai bine zi-ne tu de voi ,cum sta Bogdan cu date-urile si d-astea.

Tot din categoria fiecare cu ce-l doare eu m-am certat rau azi cu aia de la asigurare si dupa aia cu sotul ca ma lasa sa le rezolv singura pe toate .Dupa ce am stat doua ceasuri cu o tuta la telefon sa-i explic ce si cum e cu accidentu ,imi zice asta la sfirsit ca sunt Jose wife ? Imi venea sa-i zic da io sunt Jose wife si mama lui Iguana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ruxji , cami - dar palinca a baut la taierea porcului din plin

mihutza - e o dulce fetitacum stateau ei acolo pe canapea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Draga, daca nu ii da Mirela ceva provenit din ocean, nu o sa ii placa Asa, e cu figuri, are idei fixe:)

De Bogdan zici de "dates", cu gagici??? He slowed down a lot! Dupa ce a declarat ca e indragostit de aproape fiecare fata din clasa, le-a cam terminat si acum nu prea mai vb de dates, de vreo cateva luni:) In rest e OK. Eu am devenit din ce in ce mai putin intensa in legatura cu scoala. Nu ma mai intereseaza ce parere au aia pe acolo, dc il nedreptatesc sau nu il baga in seama, ii dau naibii, vorba lu' bunica-mea Atata vreme cat nu ii fac ceva f. nasol. Ii urmaresc dar nu ma mai necajesc ca inainte. Nici plangeri nu prea am de la invatatoarea asta, dar nici multumita de ea nu sunt. Poate data viitoare o aparea si una sa imi placa. In rest, fi-miu creste ceva de speriat, ii raman blugii scurti cu viteza luminii, nu mai am cu ce il imbraca. Azi ii iau blugi, maine ii sunt scurti Are vreo 53 de inchi, parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui pumba


ruxji , cami - dar palinca a baut la taierea porcului din plin

mihutza - e o dulce fetitacum stateau ei acolo pe canapea!

Da, da, tin minte. Si a cam halit cam de toate de fapt:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


arminad - cel putin ai rezolvat situatiunea cu tuta?

ruxji- tatal tau trebuie sa vina curand,nu-i asa?

sanzi - ai greturi? pofte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Pt cine m-a intrebat de prerequisites pt RN imi pare rau ca nu va pot ajuta, am venit in USA cu scoala gata facuta am dat direct NCLEX-ul nici nu stiu ce inseamna prerequisites...

Pt cine ma poate lamuri despre CPA am urmatoarele intrebari:
1. ce inseamna “uniform CPA exam”? este un examen ce se da inainte de a aplica pt cpa?
2. care “type of application “ati ales?
3. ce este “ethics examination”?
4. ati dat aceste uniform cpa si ethics exam inainte de a aplica pt cpa sau cum?
5. daca am inteles bine se cere experienta de lucru sau am inteles eu gresit?
6. care este primul pas pe care il faci in acest process? trimiti aplicatia, sau trimiti actele pt a fi echivalate?

multumesc celor care aveti rabdarea sa-mi raspundeti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

vine si dansul: http://family.webshots.com/video/3089422500102226680gEYHnC
hai ca am invatat si eu sa micsorez filmele .. pana acum tot m-am jucat la asta si tot n-am citit nimic ..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andreea(AB), si a mea ziua e tot in prima saptamana in Mai, pe 6 :)

Lisa, si eu zic ca pliculetele Aveeno cu tarate sunt tare faine.Pielea lui Aidan a fost cu pete uscate cat a fost bebe si puneam un plic in cada si nu il spalam cu sapun sau sampon, doar cu apa aia cu tarate.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mihaela, ce tare e poza aia paparazzi LOL, oare ce o fi gandit Andra? LOL si dansul e excelent ca de obicei! :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mihutza, m-am delectat cu Anuta la pozele Andrei, vazuram si dansul. Ce papusa, mai ca-mi vine sa mai fac un bebe!

AB, felicitari pentru treaba cu cartea!

Arminad, sorry de necaz dar tare am mai ris ca-i funny postarea.

I-am dat si eu dreptate (in parte) lui Bourdain dar tot nu mai pot sa-l vad.

Poate ar trebui sa iau si eu niste tarite din astea pentru Ana. N-a avut dermatita, dar are o piele uscata, ceva de speriat! Chiar nu stiu ce sa-i mai fac! Din pacate l-a mostenit pe tati la chestia asta. Am zis c-o marit repede, pina nu-i apar ridurile.

Mergi la inceput