LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Neata!

M-am delectat cu poze de copilasi dragalasi - am vazut un Andru scump cu tortul lui minunat, am vazut o Andruta dulce de tot (Mihuta de cand n-am mai vazut-o eu s-a schimbat atat de mult - s-a facut si mai frumusica, si are niste obrajori roz sa-i mananci nu alta), l-am vazut si pe Adrian - patronul smecher catarator

Naty asa a zis si dr., ca s-ar putea sa fie pielea ei asa mai alba, ca si noi suntem la fel. Dar oricum, o sa-i fac si niste analize. Mama zice ca fetele din familia noastra au fost prin definitie copii mai anemici. Cred ca la Medsana ma duc si eu, ca mi-e aproape. Aici in Primaverii sunt 2 asistente la recoltare - una foarte buna si priceputa si una cam tuta. Sper sa o nimeresc pe aia buna, si sa nu-mi chinuie copilul.

Luny cand am vazut bubitele, chiar la voi m-am gandit ca stiu ca avusese Mufa cu ceva vreme in urma. Am vrut sa te sun sa te intreb ce si cum, dar am plecat la dr rapid ca am prins programare si am uitat.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Neata!

Drum bun Catalina!!

Oana ma bucur ca sunteti febra free!

luny sper ca ati trecut usor peste noapte.. Pupici Mufului si sanatate maxima-nu conteaza greutatea,inaltimea,si-alte alea,atat timp cat e sanatos

Irina astept,astept..

Mimo ce capitol sa mai fac mai,ca-s rupta de toate cele Am adormit odata cu piticania si-am visat numai alergatura din parc Nici in somn nu mi-a dat pace! Saptamana trecuta ma ofuscam ca nu-mi da drumul la mana,acum imi vine sa-l troznesc atunci cand tipa sa-i dau drumul Clar-noi suntem cele cu probleme,copilasii sunt ok!

Andreiul sarbatorit frumos!

tonic,Kya,Nicol,Raluca,Nati!

Adri-frumos ai zis de Andruta!Miha e superba fata voastra! Mi-au dat lacrimile privind pozicile-sunteti minunati cu totii! copilasii jucausi! Ma da' frumos le sade la canapea!

Se pare ca-odata cu incalzirea-dispar si randunicile de pe ramurea..Asta-i un lucru bun-copiii plimbati,obositi,papa mai bine si dorm mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neatza, neatza, ce frumoasa este viatza!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Neatza la o cafea proaspata!

Cu o mica intarziere, dar vreau neaparat sa urez si eu
La Multi Ani si tot ce e mai bun de la viata scumpilor puiuti
Oana Teodora a Lianei
Bianca Maria a Puccai
Luca Razvan a lui Cami
si
Andra Mihutzei

Alexandru de Cory, poate vorbesti cu mamica ta sa mai dea si ea pe la noi.
si pentru azi
La multi Ani, Darius Laurentiu


Mihutza, tocmai ce am citit ultima ta postare si am vazut pozele, tare mult mi-a placut atmosfera de la petrecere, iar Andra este asa de scumpa, iti vine sa o mananci. Nu stiu cum sta ea cu bentita pe capsor, ca al meu nu suporta absolut nimic, toate le arunca de pe cap. Am incercat sa-i pun si eu coif de ziua lui, n-a rezistat nici o secunda.

Si m-ai distrus la faza "cu greutatea stam mai prost 10.5 kg". Pai eu ce sa mai zic de Sean ca nu are decat 9 kilograme si nu are decat 1cm mai putin decat Andra la inaltime...Acum iar trece printr-o faza in care nu prea mananca. Am o banuiala ca din cauza vaccinurilor de saptamana trecuta.

Eu inca sunt intr-o usoara stare de un ochi rade unul plange, la gandul ca puiul meu are deja un anisor...Va invit sa ne revedeti intr-un montaj despre cum a decurs la noi www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=863471b462ccca5342ce0b&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">primul an de viata

Si va mai invit sa vedeti cum il imita Sean pe Hector. Pe noi ne amuza in fiecare zi cu cate un obiect pe care il tine dinti in timp ce patruleaza prin casa

Poze de la party-ul de ziua lui Sean, plus altele, aici, pentru cine are timp, chef si rabdare, ca sunt multe.

Si-am incalecat pe-o sa...ca mi-e un somn....

Sa aveti o zi frumoasa!



Vio & Sean
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=863471b462ccca5342ce0b&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Amazing 365

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vio, ce scump e Sean! Si Matei face la fel! Si noi nu avem catel. Bine, face la fel mai putin partea cu mhar. Si mi se pare mie sau incepe puiul tau sa semene cu tati?

Am vazut pozele Andrei, o scumpa cu bentita! Si pozele de familie! Ce patron veti avea in familia marita!

La noi e primavara, noi stam langa padure si dimineata se aud pasarile cantand!! Superb!


Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata!!!

La noi ploua si e asa mohorat.
M-am binedispus cu poze superbe :Sean cu manutele pana la cot in tort, Andruta finuta si frumusica cu bentita si micul boss Adrian. Ati avut super petreceri si sunteti minunati.
Astept cu nerabdare poze de la petrecerea norutei mele, cuscra, ma mai tii mult in suspans????




Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici
www.slide.com/r/-IlWA72N6D_jANj_EVgaybXoakTQN1xj?previous_view=lt_embedded_url" target="_blank">PRIMUL AN
www.slide.com/r/B9OUQvWq6T-cqtkVvpiD2ibe0EBLnlhW?previous_view=lt_embedded_url" target="_blank">PRINTESA MEA


Doua lucruri trebuie sa le dam copiilor: radacini si aripi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neata!
Am vazut Andru, vad ca si el are agregat nou, si danseaza in el!
Ma bucur s-o vad si pe Vio, mi-au placut pozele toate, ca de obicei, baiatul este delicios, e absolut criminal ce misto il imita pe Hector!!si party-ul de 1st birthday mi-a placut,ideea baby Einstein, tortuletele(in special babaceala copilului in tort). apoi am vaqzut pozele de la zoo, foarte frumos si acolo!!..ai vazut ca nici noi nu stam minunat cu greutatea, are 9,300 kg si cica 71 cm, desi cred ca nu l-a masurat bine...dar oricum, printre cei mai mici si pitici
Am vazut si aniversarea Andrei, super fetita cu lochita, tort, am vazut si Adriutza, Adrian, randunoi hliziti, invitati vselei, ce sa mai, a fost destrabal!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:



Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Buey... Mie acum mi-a picat fisa - Miradi copii nostrii s-au jucat in parc si Sanziana cred ca era deja contagioasa la rubeola. Sa nu fi luat si a ta!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sa va spun si eu, lui Stefan i-am facut Priorixul, platit (mi l-a ridicat in slavi medicul de familie, eu tanara si neinformata ) , ca atunci nu era in schema... Si dupa o luna a avut o reactie uratica la el (o fi facut vreo boala, nu stiu), 2 zile febra maaare, 39,4, apoi cateva pete rosii pe corp si gata! Sa vad, poate scap la Matei de acest minunat vaccin...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput