FIV in Ungaria 54

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Micky, merci mult!

Liana, si noi va pupam! Ai numarul meu, asa ca poti sa ma suni cand nasti!

POTI, noi am facut IVF + PICSI la Kaali Budapesta cu dr Peter Kovacs (pe care il iubim!!) A folosit si Embryo Glue asta pt ca am vrut eu, ca el a zis ca nu era cazul. La noi problema cea mai mare e la sotul meu, care a facut o vasectomie acum ceva vreme si acum 3 ani si un pic a facut reversul, care a fost partial cu succes, in sensul ca au inceput sa vina spermatozoizi in ejaculat, numai ca numarul lor e destul de redus (maxim 19 mil.), iar motilitatea e mica (cam 20% in cazurile bune). Am inteles de la Kovacs ca pt PICSI trebuie sa ai numar si motilitate cat de cat, pt ca daca sunt foarte reduse ar face doar ICSI. La noi a mers, slava Domnului! Daca iti mai trebuie detalii, trimite-mi PM, sa nu le plictisim pe fete aici.

Va pup!

Laura 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Multumesc fetelor de info legate de concediu...
Cred ca nu-mi voi lua concediu...dar imi va fi greu si va fi destul de stresant... din pacate nu pot gasi inlocuitor...
Offffff....chestia asta ma streseaza foarte tare...

Multumesc inca o data, va puuuuuuuuuuup!

Laura nici nu stii cat ma bucur pt tine...Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri din plin de tot...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

alsima
si eu am avut mari probleme cu concediul dar am reusit pana la urma sa-l iau , cu mari rugaminti ,dar si asa cred ca in z3 dupa ET o sa fiu la serviciu.
Ar fi bine sa-ti iei macar cateva zile libere , esti mai linistita si ai nevoie de aceasta liniste pt ca outele sa creasca bine.Multa bafta !!!
micky
imi doresc din suflet sa imi deschizi capitolul norocos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

Isa78-dupa stimulare chistul s-a refacut si are cam 13-14 mm cred; nu iau tratament.
te pup, tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Alsima, cred ca nu este cazul sa te mai stresezi si cu serviciul in perioada aceea. In asemenea cazuri trebuie sa gasesti intelegere si sunt sigura ca vei gasi. Si la mine a fost greu...am crezut ca nu voi putea pleca in zilele respective...dar nu a fost asa. Cand i-am zis directorului care este treaba si ca atunci trebuia sa incerc sa fac un bebe, nu a mai zis nimic, ci doar mi-a urat succes. Mi-am luat concediu medical de la medicul de familie 2 saptamani si totul a fost foarte bine. Am stat linistita si chiar m-a ajutat aceasta relaxare. Curaj si bafta.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Laura Garner,Ali si Miramar, felicitari pt reusita! Sarcini usoare si bebei sanatosi!

Alsima, vb cu dr de familie sa-ti dea medical pt o boala mai serioasa, din alea permise la 10-11 zile lucratoare. Ar fi mai avantajos ca iei si bani mai multi . Sfatul meu e sa-ti iei dupa FIV macar o saptamana , ca sa stai linistita, sa nu te stresezi cu munca, iar in timpul FIVului, ia-ti 2-3 zile cand e punctia si ETul si gata.

Luck, .
Liana, te-am "acostat" la FIVoase!



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mutumesc frumos Miki

Alsima - si eu insist pentru concediu - si int impul tratamentului si dupa ET o saptamana. E foarte important sa fi linistita si relaxata. Tu si-asa o sa fi tot pe drumuri intre Arad si Szeged daca mai mergi si la servici ce-am facut...atata efort fizic si psihic sa nu mai vorbesc financiar degeaba. Dr. Zadori insista f. f. f. mult pe relaxare si eliminarea stresului.

Eu am spus sefului meu despre ce e vorba - nu am spus celorlalti colegi dar lui i-am spus. Asa e mult mai usor. Orice om daca e cat de cat om intelege si te ajuta. Daca nu stie motivul e mai complicat si poate incepe sa-ti gaseasca argumente cum ca nu e cea mai buna perioada pentru asta. Si ca de ce vrei concediu o perioada asa indelungata etc etc.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Buna fetelor
Am si eu mai multe intrebari pt voi.
Din ce zi de ciclu incepe stimularea si cum decurge? Trebuie mers in fiecare zi la doctor pt monitorizare pana la punctie? Si cat trebuie stat acasa dupa ET? Eu am programare in 8 mai cand am 6 sapt de la ultima injectie de diphereline si sunt sigura ca nu-mi va veni ciclu pana atunci, pt ca, si cand am facut cealalta tura de injectii nu mi-a venit nici dupa 10 sapt, decat cu orgametril. Banuiesc ca imi va da ceva sa-mi vina rusii si apoi voi incepe. Oricum mi-a dat sa-mi fac anumite analize de sange si sotului spermograma (care am insistat sa o faca in Debrecen).
Va doresc la toate numai bine si gravidutelor dati norocul mai departe.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Buna seara fetelor !!!!!
Tuturor care exista pe acest Forum !!!!! Si ma bucur din tot sufletul sa aud ca sinteti bineeee chiar daca scriu mai rarutz , de citit va citesc .
Alsima te rog sa ai mare incredere , la ceea ce i-ti spun feteleeee ! ele au trecut saracutzele peste tot ceea ce o sa treci si tu cind va veni timpul.
Celor aspirante va doresc ca visul sa vii se implineasca iar celor gravidutze , o sarcina usoara pina la 40 de saptamini si o nastere usoara iar mamicutzelor multa , multa sanatate atit lor cit si Bebeilor lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

miramar, andicu, buluna, luck..multumesc mult fetelor...
In ultimele doua zile doar de treaba asta cu concediul m-am ocupat. Din pacate nu se pune problema sub nicio forma de concediu...Am sa incerc sa fac slalom in zilele in care trebuie sa merg la Szeget, voi face naveta Szeget-Arad pana la ET si apoi sa incerc sa lipsesc cateva zile. Programul meu saptamanal la care nu pot renunta este: marti 8-13, miercuri 13-18 si joi 8-13...In rest voi suspenda toate activitatile. Sper sa reusesc!
Nu vreau sa spun adevarul nimanui, lucru care imi ingreuneaza foarte tare situatia...
In fine, ma rog sa se potriveasca toate in asa fel incat sa fie bine....si am incredere ca va fi! Doamne ajuta!!!!
Va pup si va multumesc din toata inima pt idei, sfaturi si pt ca sunteti aici!!!
gyongy, nu pot sa-ti spun in cuvinte cat de mult astept sa te vaaaaaaaaaad!!!!

Pup toate fiv-oasele!

Mergi la inceput