Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

la multi ani, David
Am aterizat si noi acasa de la biserica care astazi a tinut ceva mai mult, am culcat copii si m-am pus si eu un pic la computer pana navalesc din nou haiducii.
mai multe despre noi, am o fetita de 4 ani Irina Maria si un baiat de 2 si 9 luni Alexandru Matei. Fetita este la gradi iar baiatul abia tin toamna este primit, aceasta este politica gradinitei din sat. Platim o suma de 51 de euroi pt 4 ore.
Sotul lucreaza in Nürnberg in cursul saptamani, speram cu timpul sa-si gaseasca si ceva mai aproape de casa.
O duminica insorita ca si la noi va doresc, desi este inca destul de rece afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ei Miha eu aici m-am referit cum ai formulat totul? las ca pricepi tu ca ne cunoastem doar, ce fata descurcareata deci ajungi vineri la mine, super cool,vezi ca imi iau retele alea toate sa te pun la lucru,da , va fi vinerea mare deci mancam peste da,sa nu-mi ceri sarme ca nu fac vinderi.
Puiu ce bine ca mergeti in fiecare duminica la biserica ortodoxa, cum te cheama,sa nu ma uit la profil,copii sunt nascuti aici?


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Claudi@ am citit ce ziceai ca ti-a scris prietena aia a ta. Sincera sa fiu sunt de acord cu ea intr-o privinta: e inconstienta crasa sa primesti un asemenea om la tine in casa.
Sa iti spun ceva: aveam 25 de ani si stateam cu Florin cu chirie intr-o garsoniera langa piata Moghioros. Abia ne casatoriseram si munceam amandoi ca niste caini. Luam impreuna 250 de $ de puna din care 200 erau chiria, abonamentele la RATB si celelalte dari in casa, asa ca ramaneam cu 50$ pe luna de mancare. Era taaare putin si ne chinuiam ca vai de noi. Si am ramas gravida pt a treia oara, dupa ce pierdusem 2 sarcini. Si am decis sa pastram copilul, desi nu stiam cu ce vom trai, de unde vom lua bani pt doctori, pt analize..Recunosc, am fost inconstienti insa Dumenzeu ne-a ajutat. Cand eram in luna a treia de sarcina, Florin a primit un contract in Cehia, unde castiga 700€pe luna (acum imi vine sa rand cand ma gandesc ce putini erau, dar atunci ne-au salvat). Si asa am avut bani pt copilul nostru desi asta a insemnat ca am fost mai mereu singura, toata perioada sarcinii si apoi dupa ce am nascut.
M-am intins cat o placinta, dar ce vreau sa iti spun e ca nu are nimeni dreptul sa te judece, si daca e o vorba de inconstienta, e inconstienta TA si nu a altuia....si veti gasi o cale sa iesiti la liman , noi am gasit, chiar daca nu a fost usor. Si cand te mai supara cineva si iti spune ceva rau, uita-te la copiii tai si vei avea singura raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

si sa nu uit:

LA MULTI ANI DAVID, sa cresti mare si frumos si bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna dimineata,

M-am trezit cu dureri de cap, nas infundat si....nu am voce. E clar, am racit.
Miri, frumos ai grait

Va doresc o saptamana minunata.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Ei Miha eu aici m-am referit cum ai formulat totul? las ca pricepi tu ca ne cunoastem doar, ce fata descurcareata deci ajungi vineri la mine, super cool,vezi ca imi iau retele alea toate sa te pun la lucru,da , va fi vinerea mare deci mancam peste da,sa nu-mi ceri sarme ca nu fac vinderi.
Puiu ce bine ca mergeti in fiecare duminica la biserica ortodoxa, cum te cheama,sa nu ma uit la profil,copii sunt nascuti aici?


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'



too . nu vreau sarme, doar daca-s de post si pana la ora 18. Lucrezi azi?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza buna,o cafea si un ceai la racite deci Miha idem,ma ustura gatul,ma doare,capul,spatele,mainile,usw :




Fetelor la voi functioneaza paypall si fara codul ala SWIS ce imi cere mie,in afara de Iban,eu inca nu ma reusit sa trimit bani in ro prin paypall,facem o cheta ptr Dan ce ziceti?
Miha eu lucrez azi iarasi de la 3 jumate la 8 acu dupa ce il duc pe Andi la gradi merg la AOK sa beantragen Mutter Kind Kur,apoi la cumparaturi cu mama, eu lucrez in 17 dupa masa dar voi cere liber clar.
Merg sa iau un paracetamol ca numai pot,scheiss lucru ca numai acolo am racit ca is geamurile deschise la Küche.
Va ,nu stiu cand revin.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Neata
Claudia , Miki - multa sanatate .
Miri - frumos ai compus , si ai mare dreptate .
Noiembrei- ma bucur sa aud ca la Matei ii merge mai bine .
Ieri am avut iar o zi frumoasa , deci dupa ce au plecat baietii la Karting , si noi femeiile am zis ce sa stam acasa , asa ca ne-am dus la shooping in Wiesbaden ( au fost deschise magazinele pana la ora 6 ) , dar din pacate eu nu mi-am cump nimica , nu mi-am gasit , la sectia gravidute nu a fost nimica de gustul meu , am mai incercat si in alte magazine cate ceva dar degeaba , stateau pe mine ca ..... , asta e m-am ingrasat ca un ursulet .
Sa aveti o zi frumoasa .Va

Monik 25+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput