Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Buna dimineata, fetelor racitelor....sanatate maxima, aveti grija de voi!!
Si pe mine ma doare gatul de 2 zile...dar va trece si asta ...si vor veni si altele ...
Miri , bine punctat!(am stat si eu in Drumul Taberei)Fiecare persoana este libera sa faca ce doreste si sa ia ce horarari crede ca sint mai bune pentru sine, atita timp , cit nu atinge libertatea altora ; in consecinta fiecare va raspunde pentru faptele sale si , deci daca te hotarasti sa faci un copil , inseamna ca te-ai gindit bine care sint plusurile si minusurile , in viitor . Nu trebuie sa conditionez venirea pe lume a unui copil , de datoriile pe care le am (daca ar fi fost asa , nu mai venea in veci copilul....), de problemele care ma apasa , etc.Este adevarat ca trebuie sa te gindesti si in ce conditii va creste, dar aici vorbim de o situatie medie. Si... pe alta parte , s-au nascut copii si in vreme de razboi, si in alte vremuri in care situatia , cel putin cea materiala nu era dintre cele mai bune ...(eu cel putin sint "decretel " de a lui Ceausescu, dar mama m-a vrut). DAr eu ,cred ca aceeia care fac afirmatii ca cele povestite mai sus de Claudi@(spuse de "prietena")isi ascund astfel , lipsa de disponibilitate afectiva si teama de a li-se tulbura confortul, prin venirea unu copil ...
HAi ca incep sa o dau in balarii...
Mooniik , nu mai plingr , lasa ca va veni vremea sa "dai sacul jos" , vei reveni la silueta si o sa iti gasesti cite haine vrei ...nu mai este asa mult. Ce traiesti acum este o perioada foarte frumoasa , asa ca ,gust-o din plin. Si eu ma ingrasasem in perioada sarcinii vreo 14 kg(cu toate ca am avut o sarcina foarte dificila , si mancam doar biscuiti si apa)si apoi le-am dat jos , la foc automat , nici nu m-am stresat prea tare . Curaj , si tot inainte!(ca pionierii...cine a fost si stie)
Pentru fetele muncitoare... servici usor si o saptamina frumoasa!
DAr si pentru celelalte urarea este valabila!Eu sint Hausmanagerin, si acum ma duc sa imi ocup locul de munca ....adica spalat , facut curatenie , mancare , plimbat copil...macar daca ar aprecia cineva.... M-am cam plafonat de cind cu locul asta de munca nici nu va inchipuiti cit de mult astept intilnirea din 18 aprilie.
Tuturor ,toate cele bune , sa fiti fericite si iubite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Noi am avut ieri o vizita foarte placuta, au venit pe la noi Simona cu Antonia. Antonia s-a jucat cu Maria pana a obosit (nu Maria, ca Maria nu oboseste niciodata). Simona e fff draguta, ne-am simtit tare bine iar Antonia e o finuta si cumintica!. Pe la 4 dupa-masa asa am iesit la plimbare cu totii, apoi ne-am despartit de Simona si fetita ei si eu ziceam bucuroasa in gandul meu ca daca Maria a sarit peste somnul de pranz se va culca seara mai devreme si va dormi mai bine noaptea. Dar socoteala de-acasa...stiti voi. Pe la 7 seara vad ca fii-mea s-a bagat in patul nostru s-a invelit si-a adormit bustean cu tot cu tv dat pe desene. Deci s-au intamplat 2 minuni: prima, a adormit singura, ceea ce nu s-a intamplat niciodata pana acum, nici cand avea 3 zile fii-mea nu adormea singura iar a doua, a adormit cu zgomot. De obicei trebuie sa fie liniste ca sa poata dormi. Asaaaa...si cum spuneam a adormit copilu la 7 seara, pe la 8 incercam s-o trezim, nimic, no chance. Asa ca-i spun sotului ca eu ma bag lanaga fii-mea ca ne asteapta o noapte grea. Ne-am trezit amandoua la 10 seara si ne-am mai culcat la 2 noaptea. Va dati seama ce obosita a fost daca a adormit ea singura...inca nu-mi vine sa cred...
Mey fetelor, de unde ati pescuit subiectul cu business class, ca e din 2006? Oricum am ras de m-am prapadit! Nu va mai necajiti fetelor, luati partea amuzanta a postarilor, zau asa, ce-ar mai fi lumea daca nu ar exista si astfel de personaje?
In alta ordine de idei, am ramas tare uimita de ceea ce povestiti voi despre gospodinele nemtoaice. Eu daca inca nu m-am ciocnit de asa ceva, nu stiam, dar bine ca stiu acum. Apropo de gatit, eu in weekend am facut o ciorba de perisoare din carne de curcan, peste prajit (asta l-a facut sotul ) si o tarta de ciocolata de la Dr. Oetker (super buna).
Claudia74, eu chiar am de gand sa fac zilele astea fasole batuta cu carnati, asta ca tot ai pus tu poza aia!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Moin!!1 La noi e soare desi e cam rece, dar merge! Copiii mei au fost tare dati peste cap de schimbarea de ora...si eu la fel.
Inca nu am terminat cu Badumbau dar sper ca pana vineri terminam.
Va pup si o saptamana frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Salutare,salutare!!!
Ceasul s-a schimbat,afara ploua si e frig si asteptam in continuare caldura.oameni buni, eu daca ii zic copilei ca e cald afara isi mai ia o geaca.nu pricepe nicicum cald romanesc,asta e tre sa ma orientez sa-i zic ca au aparut floricelele.cand am intrebat-o ce are in sticla mi-a zis ca ,apfelsaft de mere.asta e..
Acum va servesc cu un ceai si apoi imi termin treaba acasa si ma mut la gradi.sapt asta suntem noi ,,de servici,,la gradi..cumparaturi si curatenie.
Sanatate la copilasi,la burtite si la restul fetelor.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Salutari de la Romanica.
E cald si bine!!! si mie nu/mi vine sa cred, tot as mai lua un pulovar pe mine, de siguranta.....sunt 23 gr la Timisoara.
Azi am tras deja un tur de recunoaster prin centru, ne pregatim sa mergem la sora/mea la casa sa facem un gratar cu mici si bere. David cum am ajuns ieri i/a cerut la bunica/sa mici,.....da multi sa fie



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker

Salutari de la Romanica.
E cald si bine!!! si mie nu/mi vine sa cred, tot as mai lua un pulovar pe mine, de siguranta.....sunt 23 gr la Timisoara.
Azi am tras deja un tur de recunoaster prin centru, ne pregatim sa mergem la sora/mea la casa sa facem un gratar cu mici si bere. David cum am ajuns ieri i/a cerut la bunica/sa mici,.....da multi sa fie



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder





Miraaaaaaaaaaaaaaa si io vreau si soare si plimbare si mici si bere si gratar si.........aer de Timisoara,vai pana in august aici sunt 6 grade numai sedere placuta va doresc , sa aduci vesti bune despre Emma daca va intalniti.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Fetele, era vorba de un "prieten", de asta aveam si ganduri ucigase, ca i-as fi ars una-n mecla si chestia e ca la el avem datorii, pe care a fost vb la inceput (cu contract semnat) ca platim in rate, iar acum a auzit de botez si ar fi vrut un sfert din bani pana la sf lu martie(care a trecut).

Citat:
cand am intrebat-o ce are in sticla mi-a zis ca ,apfelsaft de mere.asta e..

Tare de tot faza.
Codrutza, daca vrei poate ne intalnim saptamana asta, vin eu in Schorndorf. E un parc misto tare acolo. Sau sa vb cu Adinasi sa mergem in Waiblingen? Adina ce zici?

Clau, voi cand veniti la noi? Hai ca se insoara baiatu si tu nu ai apucat sa-l vezi Am vb cu Andy si a zis ca incearca sa-si ia liber pt 18 Apr, dar numai daca vine si Helmut
Cristina, nu conteaza, esti o dragutza ca totusi vrei sa-mi trimiti. Mersi mult.
Linda, ai zis pe mail ca citesti aici, daca citesti mesajul, intra si tu, fetele-s de gasca si adopta repede pe oricine

Mihaaaaaa tu pe unde umbli de nu mai intri?
Insanatosire grabnica bolnavioarelor
Aici e cald, de abia astept sa se trezeasca Tony sa iesim la plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hellou!

Eu am dormit ieri toata ziua in reprize, m-a terminat ora de vara.

Legat de 18 aprilie e deci cu copiii SI cu unitatile parentale masculine? Ca oricum eu veneam cu soferul, nu singura cu gaza.

Claudia74,
am gasit ficat de pui la Kaufland dar tare ascuns e abia l-am zarit.
O sa ii fac mancarica de ceva cu ficatei si pateu de casa.

Mira,
of, tu esti acasa la Timisoara. Unde anume in TM stati?



Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

La noi a fost pana acum 10 minute o vreme super, numa buna de bagat shmotru la geamuri .

claudi@, venim, cum sa nu, dar pot doar joi sau vineri.
Super nesimtzit prietenul, dar no, poate are-o scuza ca-i barbat...

lexi, fain ca v-atzi intalnit, mie mi-e tot mai ciuda ca nu pot fi de fatza pe 18, la marele eveniment, dar n-am cum schimba efectiv. pt Bodensee am voie eu sa stabilesc ziua, nu? bitte, bitte...

Feciorii astia ai mei incep sa puna intrebari din ce in ce mai ciudate: "mami, de unde vine noaptea?" ; "mami, dar cine ne-a pus pe noi in burtica? Doctor Beck ?" (asta-i dr pediatru) ; "mami, de unde vine apa la toaleta?".
Fui, eu credeam ca mai am ragaz pana incepe faza asta, m-au cam luat prin surprindere.

Tare faza cu Apfelsaft de mere.

Colega cu pricina ar fi trebuit pana acum sa nasca,, nu? Oricum eu ii doresc multa fericire cu fetitzele ei si pe cat poate sa incerce sa nu le "contamineze".

mira, ma bucur ca atzi ajuns cu bine, cu masina atzi calatorit? daca da,atzi facut pauza pe drum?

Mihaelaa, LA MULTI ANI! lui David, sa creasca frumos, sanatos si destept .

Va pup, revin diseara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

dinora, ti-am trimis mail si ieri si azi la adresa data de tine, si imi apare o instiintare cum ca mail-ul nu poate fi trimis la adresa respectiva. ai si alta adresa unde as putea sa iti scriu? vad ca greu e sa luam legatura una cu alta .

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput