Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:



salutari fetelor, sunt si eu o viitoare mamica de gemenuti. nu am intrat pana acum aici, doar v-am citit,caci de scris am scris la burtici fericite de septembrie -octombrie, dar m-am gandit ca ar fi cazul sa ma anunt si eu printre voi, pentru ca mai degraba impartim experiente similare decat cu fetele de dincolo, care in majoritate vor avea doar un singur bebe.



18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Dalina, nu sunt deloc PRO Danone, nu voi da NICIODATA copiiilor mei produse Danone, insa cred ca articolul este exagerat. Si clar ANTI Danone.... si cum spunea si Eliana, ce mai e sigur si natural pe lumea asta?

Andutza, vazut pozele, sunteti tare frumoase!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008


_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi






Eu sunt sigura ca legumele, ouale, carnea de pui si de vita pe care le cultiva/cresc parintii mei sunt 100% naturale. La fel vinul din via noastra, capsunile, prunele... La fel si laptele care il iau pt copii de la o tanti cu o vacutza care paste iarba pe malul Bistritei, la 12 km de oras. Si mai sunt multi, f. multi oameni la tara care cultiva pt consum propriu 100% natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco



salutari fetelor, sunt si eu o viitoare mamica de gemenuti. nu am intrat pana acum aici, doar v-am citit,caci de scris am scris la burtici fericite de septembrie -octombrie, dar m-am gandit ca ar fi cazul sa ma anunt si eu printre voi, pentru ca mai degraba impartim experiente similare decat cu fetele de dincolo, care in majoritate vor avea doar un singur bebe.



18+ cu


Bun venit! Sanatate multa si sarcina usoara!



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco



salutari fetelor, sunt si eu o viitoare mamica de gemenuti. nu am intrat pana acum aici, doar v-am citit,caci de scris am scris la burtici fericite de septembrie -octombrie, dar m-am gandit ca ar fi cazul sa ma anunt si eu printre voi, pentru ca mai degraba impartim experiente similare decat cu fetele de dincolo, care in majoritate vor avea doar un singur bebe.



18+ cu


bine ai venit!!!
sarcina usoara!!! (in sfarsit cineva din jud meu...:)))
pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

anca ce medic iti urmareste sarcina???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

[quote]citat din mesajul lui Lili_Filip

anca ce medic iti urmareste sarcina???


draga lili,si eu ma bucur ca mai este cineva din apropiere in aceeasi situatie merg in la dr cibian, aici in alba. vad ca tu esti din sebes, ai mers la dr in sebes, la alba sau in alta parte?




18+ cu [bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

[quote]citat din mesajul lui Lili_Filip

anca ce medic iti urmareste sarcina???


draga lili,si eu ma bucur ca mai este cineva din apropiere in aceeasi situatie merg in la dr cibian, aici in alba. vad ca tu esti din sebes, ai mers la dr in sebes, la alba sau in alta parte?




18+ cu [bb

mie mi-a urmarit sarcina doi medici!!
la sebes domnul cristea iar la alba doamna ludosan...
pana la urma am nascut la alba...shi a fost bine!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

anco, bun venit printre noi!
sarcina usoara si la termen iti dorim!

anduta, doamne ce minuni de printese ai! ce dulci suuunt!!

Fetelor, nu sustin cu tarie articolul, nu-mi sariti in cap! L-am postat si pentru voi, pentru ca am considerat ca e bine de luat aminte...
Insa sustin spusele Laurei: da, exista natural! si bunicii mei inca mananca (si ne mai trimit si noua cand pot) din gradina "imbogatita" cu balegar (scuze! ) si pui crescuti cu porumb si iarba din livada... Si vaci crescute pe izlaz iar iarna cu fan din podul propriu, fara pic de furaje concentrate. Si da, si eu iau lapte de la o taranca dintr-un sat de langa Arad, am 100% incredere in ea (e de fapt o cunostinta).
Abia astept sa vina vara, sa le duc si eu pe bombonici la tara, macar o luna...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI, Ana Maria si Monica!!!

Mady, sa-ti traiasca printesele, sa creasca mari si frumoase, sanatoase si norocoase! Fie ca tot ce-ti doresti pentru ele sa se implineasca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



LA MULTI ANI ANA si MONICA!
Sa fiti sanatoase, fericite si voioase ca o zi senina de primavara!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput