Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_mg spune:

Am si eu doi baietei gemeni de 1 an si 10 luni, sunt din Bucuresti, ii cheama Mihai si Gabriel, va citesc de mult si va admir perseverenta si eforturile. Si mie mi-a fost foarte greu in primele 6 luni, nu mai aveam zi sau noapte, dormeam cand se putea, dar acum este mai bine, ne-am mai revenit, am intrat cu programul in normal.
Nu ajung pe net foarte des, dar va sarut pe toate, va urez multa putere si va doresc Un Paste fericit, multa sanatate si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

salutare si de la noi... suntem pe aici, va citim, dar nu prea avem ce sa scriem... suntem bine, papam bine, plangem multisor, cred ca de la dinti, nu mai stam fara mami in camera... in rest, toate bune!

pupam toate burticile, toate mamicile si toti bebelusii, fara exceptie!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Fetelor, la cate saptamani ati simtit miscariile copiilor in burtica, la doi se simt mai repede? sunt tare nerebdatoare sa-i simt si ma gandesc cat mai am de asteptat.

11+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

speranta, eu m-am prins despre prima miscare a fetitelor la 19 sapt si 1 zi.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor

Tocmai ne-am intors de la ecografie. Piticii s-au razboit intre ei si impreuna cu doctorul. L-au disperta pe domnul doctor Herghelegiu. Se ruga de ei sa stea doua secunde nemiscati dar ei nu si nu.
Sunt sigur 100% fetita si baietel. Avem poze doveditoare. Ei sunt bine dezvoltati in grafic fara probleme cu niste fete dragalase. Sunt indragostita de ei. Fetita are 625 de grame iar baiatul are 605 grame. Domnisoara mea a recuperat diferenta de 100 grame care era intre ea si fratiorul ei chiart la depasit putin. Si penrtu ca totul sa fie minunat colul meu este lung si inchis fara probleme. Nu mi-a zis dimensiunea dar a zis ca e foarte bine. ASa m-am bucurat ca e colul bine.

Va pup dragutelor si va doresc sarcini usoare incontinuare si multa multa sanatate la gemenasi..



elena +23
Burtica mea la 22 sapt
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

speranta, eu pe la 15-16 saptamani am simtit primele "fluturari"..

elenada, ce ma binedispune bucuria ta...

Eu sunt in vacanta saptamana asta, asa ca ma pot bucura mai mult de gazele mele..

Sunt aproape ok, cu marele castig ca nu am mai fumat de-o saptamana, de cand m-am simtit rau prima data..!

Va pupam, o saptamana minunata s-aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

hello fetelor
ca de obicei, Andrei mi-a dat desteptarea la 7nu stiu ce sa ma mai fac..sunt sigura ca la toamna cand il duc la gradi abia se va trezi..si acum..nu vrea nici batut sa mai doarma dimineatadorm gemenii pana la 9 10..si el..ciu-ciu
Speranta eu i-am simtit la 14 sapt, poate pt ca a fost si a doua sarcina
Bun venit Andreea, sa-ti traiasca feciorii

Bogdana cu Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bogdana, ai niste copii superbi, si Andrei si gemenutii. dar burtica ta unde e? Chiar asa repede s-a retras?
Andreea, sa-ti traiasca baieteii!!!
Dalina, pentru tigari .

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Moni...s-a retras..a mai ramas pielea sper sa pot rezolva cumva cu masaj...ceva..altfel ma trimite dr la operatie..sotul tot zice ca sunt schiloadaam 49 kg..speram ca macar dupa sarcina asta sa mai raman cu vreo 3 kg sa arat a om;si asa toti imi dau 18 ani maxim..si cand ma vad mosii si babele cu 3 copii pe strada..va dati seama ce imi aud urechile...

Bogdana cu Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Bogdana tu ai nascut prin cezariana sau natural? Si inca o intrebare, de cand ti s-a mai lasat burta (am vazut in poze) la cat timp ai nascut? Si cum sunt contractiile? Pe mine cand si cand ma doare burta ca la CM dar foarte scurt, sa inteleg ca incep contractiile si pot sa nasc? Si ieri m-a durut si spatele un pic pana am luat no-spa. Si cand ma ridic simt o presiune jos.
Foarte frumoase pozele, mereu ma uit la ele. Si tu esti tare eroina, mie asa mi se pare, nu stiu cum faci fata la 3 copii.


Micky 34+ +

AMR 31 zile

Mergi la inceput