Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Andreea FELICITARI pt gemanuti, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.

La ultimul consult, sapt aceasta, dr mi-a spus ca am colul foarte scurtat si ca da sa se deschida. Asa ca de luni ma interneaza si voi sta pana voi naste. Nasterea va fi prin cezariana.
Am niste emotii, parca nu imi vine sa cred ce putin mai e.

Va pe toate si sa ne "vedem" cu bine.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bafta Iuca..mai putin si-ti vei tine puiutii in brate

Bogdana cu Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

curaj iuca!!!
sa dea Domnul sa fie totul bine!!!


http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
http://concurs.pampers.ro/profile/27625
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

se "vede" ca a venit caldura!!!
nu mai e atata lume pe forum...
noi suntem bine...stam pe afara de pe la 14 pana pe la 17...shi seara inca o ora!!!e super catrece timpul mai repede!!!
dar avem o problema...cu greu adormim in carucior...shi de multe ori plangem fara motiv...:((

http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
http://concurs.pampers.ro/profile/27625
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!

Laura, Andreea, FELICITARI pentru gemeneii grasunei! Sa fie sanatosi, papaciosi, cuminti si sa va bucurati de ei!

Pussi, nici eu nu cred ca este bine sa le desparti chiar daca la varsta asta legatura dintre ele nu se vede atat de pregnant. Daca cineva le vrea va trebui sa le aiba la pachet . Si la mine soacra avea o idee geniala sa le despart pe fete si una sa mearga la ea si cealalta la mama. In nici un caz! Daca le vrea va trebui sa le ia pe amandoua. Bineinteles ca o vroia pe Moni care seamana cu tati mai mult! dar este bine sa le mai lasi si cu altcineva, mai ales daca le duci la cresa. Si eu vreau sa le duc din toamna si tot asa as vrea sa le mai las cu mama cate o zi doua sa vad cum reactioneaza. Am, niste emotii cu cresa!!! Multi pupici la printese si bafta!

Iuca, bafta multa si asteptam vestile cele mari!

Andutza, stiu ce simti pentru ca din pacate eu si sotul am cam ajuns acolo (am clacat) si s-a intamplat un lucru nu prea bun, respectiv relatia noastra a avut de suferit. Este foarte important sa ai niste momente de liniste, de a fi impreuna cu sotul asa ca accepta orice ajutor si multa bafta!

fetelor vroiam sa va intreb despre sterilet. Eu am mers pana acum pe pastile anticonceptionale, dar deja am schimbat 4 tipuri (ultimul tip Yasmin), dar se pare ca organismul meu se incapataneaza sa nu le accepte. Respectiv am o stare proasta decand le iau : dureri de san, dureri de cap (migrene), stare de greata si altele. Asa ca m-am gandit sa pun sterilet, dar din cate am citit cele pe baza hormonala sunt mai bune, dar atunci nu ajung la acelasi rezultat ca si cu anticonceptionalele? Sunt ok cele pe baza de Cu? Afecteaza in vreun fel viata intima?
Multumesc mult pentru raspunsuri

va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Am intrat sa va uram

PASTE FERICIT!!!



Diseara mergem la eco la rinichi si maine la bunici asa ca nu voi mai apuca sa intru pana dupa sarbatori!

Multumesc tuturor pt. sfaturi, aveti dreptate si m-am calmat si eu, Eni are prieten in parc, un baietel de 1.8 ani, dar se plac foarte mult. Iar Ana da semne ca nu mai vrea doar cu mami de manuta. Ieri am fost la un loc de joaca, era o masuta de lego unde se jucau copilasi mai mari, Ana s-a dus singura acolo si a stat cam 15 min., eu am stat la distanta, ma urmarea cu privirea dar s-a jucat in continuare. M-am bucurat enorm.

daca sunt convinsa ca nu vor face scandal fara mine o sa incerc sa le las la bunici pe amndoua in sapt. de dupa Pasti!

va pupam pe toti





PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

FELICITARI ANDREEA! SA-TI TRAIASCA VOINICEII SI SA VA BUCURATI DE EI!! Asteptam poze cat mai curand si sa ne mai povestesti ce fac puii tai cand mai ai timp.
Eu sapt. viitoare trebuie sa fac triplu test, am ceva emotii dar sper sa fie bine.

Karina 15+ cu


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Iuca multa bafta nastere usoara si bebelusi sanatosi. Iti tinem pumnii.

Felicitari proaspetei mamici de gemenasi. Ce dolofanei. Sa le dea Dumnezeu sanatate si noroc in viata.

Pupici tuturor.

elena +23
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

mady eu am avut sterilet si inainte de fetite, si mi-am pus si dupa din cel cu fir de cupru si e ok; doctorita de familie nu mi-a recomandat din cel hormonal din cauza varstei; cred ca si pastilele tot pe baza de hormoni sunt...
iuca mai ai un pic! nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

MadyEr pt. ca le-am testat pe amandoua sa-ti zic ce si cum a fost la mine... Am avut Mirena (cu hormoni) ... si cu toate ca atunci cand am laut anticonceptionale, n-am avut nici o problema, cu Mirena doar probleme... dureri inainte de ovulatie, inainte de menstruatie, balonata mai mereu, cosuri pe fata... si in plus un chist aparut din senin, care se pare ca ar fi fost tot cauza mirenei...
L-am scos, am trecut o perioada la ac combinate, dar tot nu m-am reglat deloc... Iar de 3 luni am pus sterilet clasic de cupru in forma de potcoava, nu de T cum sunt majoritatea de la noi... Si ma impac f.f. bine cu el... in sfarsit s-au reglat toate cele...
Daca nu te impaci cu metalele (deci si cuprul)... exista si sterilet clasic cu fir de aur...
In plus cel calsic e vreo 100 de ron, mirena 500... eu m-am incapatanat si am crezut ca daca e mai scump, sigur e si mai bun... mai bine incearca-l pe cel clasic si daca nu iti este bine, incearca si cu hormoni... e o parere...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput