Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

anamona, e ok tzuki?

io eram cu ciorapii fistichii dar nu pareai dispusa sa conversezi... sper ca nu te-am confundat... desi ma pricep rau de tot la d'astea...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ada,saru'mana de raspuns.
Tu ai luat din afara rucsacul,nu?Ca am dat cu Google si nu am gasit nici o pagina in romana....mi se pare destul de asemanator cu cel pe care l-am gasit si eu, adica asta: http://www.bebelusul tau.ro/detalii.php?cod=BV36 , dar banuiesc ca e mai 'destept' al tau....asa arata

Acum bebele trebuie sa stea bine in popou sustinut sau nu?Adica pana la urma si marsupiul asta il sustine de spate, nu il lasa sa se 'prabuseasca'....exprimare plastica

Si felicitari de capitol nou..vorba Babytzei, cred ca de-abia asteptai sa se termine cel vechi




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

[b]... sper ca nu te-am confundat... desi ma pricep rau de tot la d'astea...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri


Si euuuuuuuuuuuuu!!!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna seara si de la noi, azi am fost afara, super, super frumos parca ziceai ca suntem niste ursi iesiti din barlog, am fi stat la soare, pina ne iesea pe ochi numai ca a trebuit sa ne intoarcem sa mai si mancam....sper sa nu ne mai insele vremea asta si sa vina odata caldura.....

ANGELINNA am vazut ceva in cap. trecut ca ziceai ceva de supt buza de jos, si a mea face la fel aseara a facut pt. prima oara si sincer mam speriat, am crezut ca are ceva in gura ca facea foarte ciudat, parca ziceai ca vrea sa si-o manance atat de mult casca gura.....

MONI burtik si poate ne vedem odata in IOR...

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

aaaaa..... si de par nu mai zic ca se trage de foarte mult timp

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Mai, voi vorbiti de confundat.. eu inca nu am facut de-astea dar parca sunt obsedata, de cate ori vad o mamica cu un copil de varsta apropiata cu a mea ma uit luuung sa vad daca nu cumva o recunosc din pozele voastre de pe DC!! Si sunt dezamagita de fiecare data!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

nausica 608 pagini???.Pai cred ca uit ce am citit de la prima pagina in engleza

Ei, 600 pagini cu tot cu cuprins, introducere, index, tabele etc. Dar stai linistita, e f f usor de citit. Nu e genul de carte docta, cu limbaj specializat.


Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Mai, voi vorbiti de confundat.. eu inca nu am facut de-astea dar parca sunt obsedata, de cate ori vad o mamica cu un copil de varsta apropiata cu a mea ma uit luuung sa vad daca nu cumva o recunosc din pozele voastre de pe DC!! Si sunt dezamagita de fiecare data!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA





Las ca vin eu prin zona, sa vedem, ma recunosti?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

multumesc fetelor pentru sustinere.
Am fost cu thea la pediatru ne-a dat sa facem analize de coprocultura si coproparazitologic.

bineinteles ca dupa 3 ore, firicelul de sange nu s-a mai observat...doar mucozitatile...

Vestea buna dupa acest control ar fi ca am cantarul cam stricat....mie imi arata stagnare dar de fapt in cele 2 saptamani de la ultimul consult thea a luat 200g => in total 400g luna 4 spre 5 ceea ce e mult mai bine.
Faptul ca e alaptata exclusiv, ca e voioasa, cooperanta si nu prezinta semne de salbire a facut-o pe doctorita sa ne incurajeze sa speram ca e doar o alarma falsa.
Mi-a schimbat un pic inceputul diversificarii: in loc de fructe sa dau cereale asa cum am gandit si eu, dar fara combinatie cu avocado. Nu am mai intrebat de ce nu avocado pentru ca oricum eram peste programul ei.

Acum ramane sa mergem luni la analize....e naspa ca s-a nimerit vineri sa avem probleme.
si mai nasol e ca ajunsi acasa, am schimbat inca un pampers cu mai multe firicele de sange....sper totusi sa nu se agraveze sitiatia in weekend. Thea e in continuare foarte foarte vesela.

Asa, si mi-a mai zis ceva foarte important de luat aminte: sa imi stapanesc panica in fata altor doctori, acestia vor fi tentati sa prescrie antibiotice din prima fara investigatii suplimentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Las ca vin eu prin zona, sa vedem, ma recunosti?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi



Pe tine probabil ca nu, dra pe EDI, cu SIGURANTA, DA!!!! Serios, are o fatzucaaaaa, de neconfundat. Si buzitele lui...mmmmm...


mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput