Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

m_monique si eu tot la giulesti nasc si mie mi s-a "propus" o inducere dar nu sunt de acord. Mai astept ca abia maine implinesc 40 de saptamani asa ca mai am timp cateva zile sa se intample de la sine.

Poate ne intalnim pe acolo ca si GIGELICA e tot la Giulesti dar ea e cu data fixa si eu nu stiu daca ma pot prezenta la intalnirea cu ea...
Poate totusi o prind in spital ...
Eu am senzatia ca fetita asta a mea e tare lenesa si insensibila la minunatia de ghiocei care o asteapta sa i se alature...

JOANNA ???

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Adee,Chatonel bine ati revenit acasa, vrem pozeeee
Joana ce o mai face??A mai vorbit cineva cu ea?



37+ cu Maria Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Gata pe ziua de azi...cred! Am pus de mamaligutza ...si tati tocmai a sunat la interfon. Papam si apoi ma uit la "Dansez pentru tine".


Hmmmm. Buna idee, gigelik. Sa pun si eu sa fac o mamaligutza la motan. El e mare amator si merge la sarmalutze!

Denisa-Madalina 36+ cu Adela-Marisa
AMR 4 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Off mai intru si eu din cand in cand dar sa stiti ca va citesc mereu. Feliciti si eu mamicile ce isi tin ghioceii in brate si le urez mult curaj celor care urmeaza.
Am vazut ca discutati despre practicile medicilor din Romania. Luni cand am fost si eu la control acelas lucru mi l-a spus si mie. Sa vin pe 8 apr. si sa vedem cum sunt iar pe 9 sa ma duc la spital si daca imi ajunge la membrane adica cred ca vroia sa spuna daca am colul deschis sa-mi provoace nasterea ca e si de garda. Nu stiu ce sa spun i-am spus ca am auzit ca nasterea provocata ar fi mai dureroasa si mi-a spus ca nu e asa si ca oricum la control se vede daca in urmatoarele 48 de ore s-ar produce nasterea si in aceasta situatie o sa imi provoace nasterea.
Nu stiu ce sa fac , sunt atat de speriata, mai am posibilitatea sa optez pt cezariana cu un alt doctor la giulesti dar parca asi incerca natural dar nu in aceste conditii.
Va pup!!

Sabina 37+ mamica de Maia Andreea


Eu zic sa mergi pe mana doctorului in care ai mare incredere

Olga 35+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

A nascut Joanna!
La 7 fara 10
3,055 kg 55cm nota 9/10
Sunt in real, acum am vorbit cu ea, sunt prima care am aflat


Bravo Joana, felicitari!!!!

37+ cu Maria Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

JOANNA FELICITARI!

Oricum ar fi fost, a trecut ...
Sa-ti traiasca bebele!!!!

Si uite asa mai adunam un ghiocel!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:


Felicitari, Ioana!



Denisa-Madalina 36+ cu Adela-Marisa
AMR 4 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui saby

Off mai intru si eu din cand in cand dar sa stiti ca va citesc mereu. Feliciti si eu mamicile ce isi tin ghioceii in brate si le urez mult curaj celor care urmeaza.
Am vazut ca discutati despre practicile medicilor din Romania. Luni cand am fost si eu la control acelas lucru mi l-a spus si mie. Sa vin pe 8 apr. si sa vedem cum sunt iar pe 9 sa ma duc la spital si daca imi ajunge la membrane adica cred ca vroia sa spuna daca am colul deschis sa-mi provoace nasterea ca e si de garda. Nu stiu ce sa spun i-am spus ca am auzit ca nasterea provocata ar fi mai dureroasa si mi-a spus ca nu e asa si ca oricum la control se vede daca in urmatoarele 48 de ore s-ar produce nasterea si in aceasta situatie o sa imi provoace nasterea.
Nu stiu ce sa fac , sunt atat de speriata, mai am posibilitatea sa optez pt cezariana cu un alt doctor la giulesti dar parca asi incerca natural dar nu in aceste conditii.
Va pup!!

Sabina 37+ mamica de Maia Andreea


Eu zic sa mergi pe mana doctorului in care ai mare incredere

Olga 35+ David


Da sti cum e, mergi 9 luni la un doctor in care crezi ca poti sa ai incredere si odata imi spune o faza ca asta. Nu stiu ce sa zic si in celalalt cu cezariana am incredere pt ma stiu cu el de ani de zile (de cand eram in clasa a 10, a fost primul barbat carea mi-a vazut...) si e si prieten de familie da nu m-am dus la el pe perioada sarcinii pt ca era foarte aglomerat. Nu stiu poate ca am eu o stare mai proasta acum, trebuie sa revin la sentimente mai bune, multumesc de sfat ,
BRAVO JOANNA , felicitari!!!!!


Sabina 37+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bravo Joanna

Sa ai un bebe cuminte si papacios, iar tu sa te refaci repede caci te asteptam cu drag!!!

Olga 35+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

FELICITARI JOANNA
BINE AI VENIT PE LUME BEBE MIC

diana 37+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput