Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

am fost si eu la control si dr a venit cu ideea creata ca marti sa merg la spital. sunt un car de draci . desi i-am spus ca nu vreau, nu am avut cu cine sa ma inteleg!
sper ca fiica mea sa-i faca figura si sa nu se nasca cand vrea el!

38+
si Andrei (16.12.2006)



Dar ti-a dat vre-un argument pt care ar trebui sa nasti marti? Ca doar mai ai pana la DPN...unde se grabeste?

Olga 35+ David


in afara de faptul ca e de garda, nu stiu unde se grabeste...
mi-a zis ca-mi face calciu intravenos (ca si data trecuta) si daca ince travaliul nasc, daca nu ma trimite acasa.

38+
si Andrei (16.12.2006)



Da probabil din comoditate...F urat din partea lui mai ales pt ca tu i-ai spus ca nu vrei...

Olga 35+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Simina, cand mai mergi la echo, sa vezi Mazarica???

Sa stii ca simptomele "neplacute" apar dupa saptamana 8, asa ca nu te bucura inca. Asa eram si eu la inceput...si dupa sapt 8 , dupa ora 12 imi era sila si de apa.



Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

M_Monique, Olishka, de ce va mai minunati inca de "procedurile" medicilor din RO?

E cunoscut faptul ca din diverse motive acestia prefera ca pacientele sa nasca fix cand sunt ei de garda...si "le ajuta" in urma unui control. Asa cum am mai spus nu fac nimic pe ascuns, adica nu iti dau ceva fara sa iti aduca la cunostinta ca asta va declansa travaliul, dar...tot e ceva programat si fortat. Caci...decat sa ii cheme cineva in toiul noptii sau in weekend...mai bine lasa.

Ce sa mai zic de ce mi-a zis Joanna, ca la Tg Mures nasti cu medicul de garda, nu cu medicul tau. Ca e o lege nescrisa si ca dupa ce esti urmarita 9 luni de un doctor...nasti cu cel care se nimereste de garda fara nici un comentariu. Mi se pare inadmisibil si revoltator.

Stiti ca eu nasc la Giulesti, dr mea este CB. Iar sotul meu a zis ca daca mi se intampla ceva mie sau puiului nostru...o sa fie primul roman care va face ceva la propriu in acest sens. Ar fi capabil de ce e mai rau, sper ca Dumnezeu sa ne vegheze si sa se termine totul cu bine.

Sa stiti ca ma cam musca fiorii fricii! Ma tem de rahianestezie. Stiu ca imi baga un ac f gros si mare intre vertebre si apoi un ac mic ...bla bla bla. Am vazut eu la Tv ca doare.







Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

naste JOANNA????

super ...NASTRE USHOARA USHOARA si un BB PERFECT!!!







toata gashca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu tot la giulesti nasc.
data trecuta mi-a provocat nasterea la 40 de sapt fara 2 zile. acum mi se pare prea devereme.

38+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gogelica hai curaj!!! Ai vazut ce au zis fetele (Gina, Novus) ca nu e chiar atat de rau...Cand iti face anestezie sa te gandesti la noi ca suntem toate alaturi de tine si iti facem galerie. Poate iti face vre-una si un morcovel O sa vezi ca o sa te simti mai bine

Olga 35+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Off mai intru si eu din cand in cand dar sa stiti ca va citesc mereu. Feliciti si eu mamicile ce isi tin ghioceii in brate si le urez mult curaj celor care urmeaza.
Am vazut ca discutati despre practicile medicilor din Romania. Luni cand am fost si eu la control acelas lucru mi l-a spus si mie. Sa vin pe 8 apr. si sa vedem cum sunt iar pe 9 sa ma duc la spital si daca imi ajunge la membrane adica cred ca vroia sa spuna daca am colul deschis sa-mi provoace nasterea ca e si de garda. Nu stiu ce sa spun i-am spus ca am auzit ca nasterea provocata ar fi mai dureroasa si mi-a spus ca nu e asa si ca oricum la control se vede daca in urmatoarele 48 de ore s-ar produce nasterea si in aceasta situatie o sa imi provoace nasterea.
Nu stiu ce sa fac , sunt atat de speriata, mai am posibilitatea sa optez pt cezariana cu un alt doctor la giulesti dar parca asi incerca natural dar nu in aceste conditii.
Va pup!!

Sabina 37+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Oliska


Gata pe ziua de azi...cred! Am pus de mamaligutza ...si tati tocmai a sunat la interfon. Papam si apoi ma uit la "Dansez pentru tine".

Va pup si va doresc o seara placuta!









Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Sa stiti ca ma cam musca fiorii fricii! Ma tem de rahianestezie. Stiu ca imi baga un ac f gros si mare intre vertebre si apoi un ac mic ...bla bla bla. Am vazut eu la Tv ca doare.


Gigilico
nu te gandi ca doare sau altele ai sa vezi ca va decurge totul foarte usor, asa ziceau si fetele inainte ca le e teama si ai vazut acum cat de usor au trecut prin asta Novus,Ina
Hai burtica sus

37+ cu Maria Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

A nascut Joanna!
La 7 fara 10
3,055 kg 55cm nota 9/10
Sunt in real, acum am vorbit cu ea, sunt prima care am aflat

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput