Copilasi de iulie-august 2004 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

DARIA, eu m-am hotarat (la sugestia ta ) sa incep Scarsdale imediat dupa Paste... cica vrea sa tina si Petro (v-am zis cumva ca a ajuns de la 85 la 100 de kg??)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta sa fie cu succes atunci !
Si eu mi-am luat nejte bluze mai sexi-pexi, un sarafan care-mi vine fix acum sa ma ambitionez si Giuliei 2 costume de baie



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Roberta sa fie cu succes atunci !
Si eu mi-am luat nejte bluze mai sexi-pexi, un sarafan care-mi vine fix acum sa ma ambitionez si Giuliei 2 costume de baie



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)




Mama, mama asa atitudine mai zic si eu!

Carmen – da ce lucruri naspa citesti tu, mai?
Roberta – succes si tie la dieta! Sa stii ca si la mine tine si sotul deodata, altfel cred ca mi-ar fi tare greu...
Alunel – bafta sa fie bine peste weekend!

Fetele, eu plec spre gradi sa-l iau pe Stefan, asa ca va pup pe toate si va urez un weekend fantastic!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gabi eu am spus ce-am auzit..40% obezi (nu supraponderali).
Luca cica a fost ok dupa ce am plecat...Nu-s obisnuita sa plinga ..dar daca ziceti ca unii mai pling..
Dana..cred ca luni ajung la Buc.Stabilim atunci , intr-o zi la mall cred ca este ok. Maria vine fara Luca pt ca nu este in Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

nu mi-a trecut boala, e nasol zau. asa ma doare-n gat noaptea ca nici saliva nu mi-o pot inghiti (scuze pt detalii). dar va fi si mai bine si sper ca asta-i si ultima pt sarcina/iarna asta.
ma bucur ca va place numele, philip a ramas fixat pe arthur...
ziceti ca-i inchis subiectul marcelei, ce-o fi?

philip
30weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu-i nimeni pe aici? Io am parcat cupilul la bunica in pat...sot nu am ca-i pe stadion (cu ghinion se pare)...

Azi ne-am jucat in parc cu Pat si ai lui daca tot au iesit din carantina..apoi ne-au rasfatat cu mincarica turceasca suuuper delicioasa.. cupii au demolat putin casa ..dar s-au impacat bine! Oricum al meu tot mitraliera este..si la vorbit si la fel de a fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

neatza,neatza,va invit la audiat povestea "coliba iepurasului"
partea I:http://www.youtube.com/watch?v=ztDBSrohb8s
partea a II a: http://www.youtube.com/watch?v=qWWQhSVC1sI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ioana, super mariuca ta.
am si eu poze noi si ma mai laud ca philip a invatat (in sfarsit) sa-si scrie numele:
www.apha.shutterfly.com

philip
30weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mey cum am ratat eu tocmai ziua Roxanei.
La multi ani mamica de copii frumosi (chiar daca seamana cu sotul) sa-ti daruiasca viata numai bucurii si impliniri.
La multi ani si mamica de printese. Felicia si tie viata sa-ti doreasca tot ceea ce-ti doresti.
Eu lenevesc acasa...asa ca Roberta, Dana si care mai sunteti in priza si obosite, hai ca ma ofer voluntar o saptamana de babysitter.
Adela e deja de 2 saptamani in Romania si de o saptamana a inceput si ea gradinitza. Odata cu Luca, doar ca ea vorbind romana nu are greturi...e deja sefa din prima zi.
Partea proasta e ca maica-mea a inscris-o la grupa ei de varsta, mijlocie, si mai mult se joaca acolo decat invata. Asa ca il trimit pe sotior maine sa o treaca la grupa mare, ca noi deja stim sa scriem (mai mult sau mai putin), dar ce-l putin ne scriem numele, scriem mami, tati, ...si chiar propozitii scurte gen Ana are mere. Iar la matematica nu mai vorbesc (gena ce sa-i faci), stim sa socotim pana la 100, e drept cu abacul, sau numaratoare cum se spune la noi, dar pana la zece le face deja in gand. A si sa stiti ca nu am fortat copilul cu nimic, pur si simplu, cand mergeam in autobuz (chicago sa traiasca ca are distante uriase...) o intrebam, mami daca ai 2 mere si mami iti mai da trei..etc. Sau cate piciaore are cocosul, sau ce e ierbivor, etc. Si partea nostima era ca ea ne cerea...hai sa facem arimetica.
gata ca m-am laudat destul cu a mica.
Hai sa ma plang de al mare...ufff, tare dificili sunt barbatii...Adela e foarte incapatanata, si face cam ce vrea ea...si bineinteles ca eu sunt de vina, ca o rasfat etc...dar nu-si vede deloc gena, ca nu putea sa ia si ea partea buna de la el...a luat incapatanarea si bineinteles ca a adunat-o cu a subsemnatei.
Si partea si mai urata e ca eu sunt singura persoana de care asculta si care poate sa o modeleze in bine, si o si fac...doar ca uneori nu am atata timp cat ar trebui de ea si o plasez la desene...uf ce vinovata ma simt acum.
Hai ca m-am plans destul...mai e un pic si vin si eu in Romania.
Olivia si Rozi, nu promit, dar tare as vrea sa ajung in iunie cateva zile prin constanta. A, Olivia, Adela inca spune ca Luca e prietenul ei...sper ca nu a uitat ce a spus,nu?

Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!
Liliana, hai, cu drag te asteptam la constanta la vara!!
Daria, Robi, Gabi, succes la diete! sa dati rapid kg jos!
eu de azi ma duc la impachetari si de saptamana viitoare (sper) la sala... ca gata trebuie data jos sunculita. nu prea mai am kg de dat jos dar burtica... stiti voi
Andreea de pupi... amr 3 saptamani?
as face si o tura de daneza dar parca e nitel cam dura ptr laptele meu. dar un monti tot as incepe..... asa, incetisor.
o saptamana excelenta tuturor.... si cu vreme buna si fara bolesnite!!!

Mergi la inceput