*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (37)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Si de ce nu mergi la dentist??? Pai stai sa suporti durere?!! Plus ca nu e sanatos sa stai cu infectia in gura....hai curaj! Eu de astazi am inceput sirul de vizite la stomatolog Mi-am facut curaj, ca altfel e bai

Citat:
citat din mesajul lui bebecris

ZIUA BUNA....eu am maseaua cat casa...m-a durut toata noaptea...am un abces care nu-mi da pace....si acum sunt diforma..se sperie bietu' copchil cand ma vede....

a luat sotu' cicibebe...si i-am dimineata cu mar si nectarina....asa ii faceau ochii...de bucurie si de placere...acum papam supica si la plimbare cu noi...s-a trezit de 2 ori...ultima trezire a fost cu chef de joaca si discutii...eu eram terminata de dureri si disconfort...pana la urma l-am pus in patut si s-a jucat pana a adormit...va pupam si revenim mai tarziu...


am uitaaaaat: LEELOO...eu stau langa piatza minis, pe barajul sadului. tu?
Cristina - mami de DAVID - ANDREI


David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii



http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Fetelor, mi-e tare dor de voi!
Ca de obicei, intru pe fuga. Pe bune daca stiu cum faceti de reusiti sa scrieti atata, ca eu abia tin ritmul la citit (adica citesc din 2 in 2).
Bun venit noilor mamici si cozonacei si cozonacite din grup!
Noi suntem bine, sanatoase si voiase. dupa amiaza mergem la dr. la controlul de 4 luni + vaccin. Sper sa reusesc sa va scriu dupa cum a fost.

Eli, si celelalte fete cu bebei cu stafilococi, va rog din suflet nu stati si asteptati sa treaca. oricat de urat si dureros e, e nevoie de antibiotic ca sa scapati de ei. Netratat, un stafilococ poate sa dea complicatii mari si pe termen lung, daca nu chiar definitiv. Nu vreau sa va sperii, dar nu neglijati.
Eli, ce ai tu la degete par unghii incarnate, sau foste unghii incarnate (scuze, nu am reusit sa citesc prin tot ce ai trecut) si din cate stiu de la mama (asistenta de chirurgie pt multi ani), intradevar singura solutie e operatia. Dar mai bine te duci acum, ca s-ar putea mai tarziu sa ramai fara unghii, daca se intinde infectia. Pana te hotarasti insa, incearca sa faci bai caldute cu cloramina (ar trebui sa se gaseasca niste pastile sau granule la farmacie, pe care le dizolvi in apa. Multa sanatate!

fetelor, va , ca tre sa dau puiului papa!

Iulia, mami de Sara Andreea
http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Mav vad ca si tu stai ca noi..adica prost cu mincatul, la fel suntem..in 3 sapt. a luat 180 de gr..papa f. putin, majoritatea timpului are colici la greu, i-am dat si gatit, acum borcan de legume de la Humana pare sa-l placa. Sincer, avind 3760 la nstere, nu am crezut sa am asa probleme cu papa!
In alta ordine de idei ieri au venit aparatele de fitness..sunt bestiale, m-am apucat si ma dor toate cele!
De pe 1 martie i-am gasit bona Isei 6ore/zi/5 ori/sapt/8 mil..fara obligatii, pe la 45 de ani, program flexibil, la nevoie sa stea cu amindoua daca mergem pe undeva si musai vine 3 sapt. cu noi la mare!Am gasit-o prin agentie,acum si-a facut analizele si eu sunt tare happy ca ma descurcam greu cu cea care venea numai 3zile/sapt. cite 5ore..si era de fapt menajera...!
Eli off..incearca baneocin pudra, dar sincer arata rau!

Bianca Andreea si Larisa Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Si eu tre sa ajung la dentist. Dupa sarcina vad ca toate au inceput sa cedeze. De racit am racit de 5 ori in 4 luni, unghiile la picioare si mie imi fac figuri dar strang din dinti si tai ce creste aiurea, acum vad ca si maselele incep sa dea semne ca or tratament. Nu va mai zic de spate ca ala doare non-stop ca m-am si invatat cu el.

PS Eli, sa stii ca inca ai colt care creste in carne, de aia ai infectie in continuare. Pana nu tai ce e in plus acolo, nu scapi. Si eu am 2 degete operate de unghie incarnata din timpul liceului. Eu am fost la chirurg care a scos unghia dar sa stii ca a crescut cam aiurea. Nu a mai crescut in carne (pana acum) dar nu foarte estetic. De dermatolog nu stiam ca scoate colturi, e bine de stiut pe viitor. Sfatul meu care stie cat de tare doare, mergi la dermatolog in Buc sa taie colturile iar cu lapticul, fa stoc acum si ii dai din stoc lui balacila iar laptele cu anestezia il arunci. E chestie de cateva ore cu laptele, nu e chiar asa grav. Eu alaptez, nu ma mulg si tot m-as duce la dr. Nu sunt de acord cu lasatul pe tine pt copil pana la extrem, mai ales ca sunt solutii care rezolva problema rapid. Pupici, sa treaca repede.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamiseli_11

Si eu tre sa ajung la dentist. Dupa sarcina vad ca toate au inceput sa cedeze. De racit am racit de 5 ori in 4 luni, unghiile la picioare si mie imi fac figuri dar strang din dinti si tai ce creste aiurea, acum vad ca si maselele incep sa dea semne ca or tratament. Nu va mai zic de spate ca ala doare non-stop ca m-am si invatat cu el.

PS Eli, sa stii ca inca ai colt care creste in carne, de aia ai infectie in continuare. Pana nu tai ce e in plus acolo, nu scapi. Si eu am 2 degete operate de unghie incarnata din timpul liceului. Eu am fost la chirurg care a scos unghia dar sa stii ca a crescut cam aiurea. Nu a mai crescut in carne (pana acum) dar nu foarte estetic. De dermatolog nu stiam ca scoate colturi, e bine de stiut pe viitor. Sfatul meu care stie cat de tare doare, mergi la dermatolog in Buc sa taie colturile iar cu lapticul, fa stoc acum si ii dai din stoc lui balacila iar laptele cu anestezia il arunci. E chestie de cateva ore cu laptele, nu e chiar asa grav. Eu alaptez, nu ma mulg si tot m-as duce la dr. Nu sunt de acord cu lasatul pe tine pt copil pana la extrem, mai ales ca sunt solutii care rezolva problema rapid. Pupici, sa treaca repede.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica



Si mie un chirutg TAMPIT mi-a scos o unghie, am mai povestit, arata f urat.
Eli, gaseste un dermatolog si mergi sa te avda!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

ah, cred ca am patit-o si eu.... ma doate o tzatza de mooooor.......
ce sa-i fac? ca nu suport sa ma atinga nici bluza...

oooooooooooooooooooooofffffffffffffffff..............



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

fetele multumesc de grija probabil voi merge luni la un doctor la chirurgie macar isi da cu parerea , dar la idiotii astia nici nu sti la ce sa te astepti...sper sa se rezolve in bine situatia
spiridusule ce facusi? fiti-ar gura de ras sa iti fie...vai steaua noastra ca tare amarate suntem sanatate
ia priviti voi cum ne parlamentam noi...a trebui sa ascunt aparatul dupa un urs sa pot sa l filmez ca daca il vede numai zice nika
macar el ma incurajeaza



Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mav dus cu apa fierbinte, muls, masaj sub dus si gheata si eventual bb sa suga din sanul afectat..sanatate multa
ah si am uitat frunze de varza zdrosite si fara sutien si buze care te strang


Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

stiti ca va zisai ca suspectez ca am si eu stafilococ la unghii si dadui si eu cu crema de la bb cu gentamicina si sa vedeti minune ma uitai acuma si cazura carnoteile alea crescute..nu imi vine sa cred...ptiu sa nu ma deochi..sper sa imi gasesc vindecarea...deci nici nu ma duru cand le trsai de acolo frate....mai bag c apoate poate imi gasesc leacul sa fie bine
edit
si totusi sper sa nu fie efectul placebo ..nici nu indraznesc sa visaz ca mi-ar putea trece
Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

fetele multumesc de grija probabil voi merge luni la un doctor la chirurgie macar isi da cu parerea , dar la idiotii astia nici nu sti la ce sa te astepti...sper sa se rezolve in bine situatia
spiridusule ce facusi? fiti-ar gura de ras sa iti fie...vai steaua noastra ca tare amarate suntem sanatate
ia priviti voi cum ne parlamentam noi...a trebui sa ascunt aparatul dupa un urs sa pot sa l filmez ca daca il vede numai zice nika
macar el ma incurajeaza


Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare






Aoleuuu ce dulce e, imi vine sa-l pap, ce mai vorbeste el.Asa si fii-mea cand vede aparatul nu mai zice nici pas...o s-o pacalesc si eu asa cu o jucarie ceva.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput