Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (8)- LMA!!!

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (8)- LMA!!! | Autor: Mamica_de_mai

Link direct la acest mesaj






Poznasii de mai - iunie 2004

14 Aprilie 2004 Sebastian Ionut de Nally (Alina)
20 Aprilie 2004 Amalia Elena de acris(Cristina)
24 Aprilie 2004 Lia de Monet (Mona)
24 Aprilie 2004 Stefan de Roxicucu
29 Aprilie 2004 Dragos de Alina33
3 Mai 2004 Cristian Mihai de Irinusha (Alina-Irinel)
3 Mai 2004 Raducu de Lore71
6 Mai 2004 Petru Alexandru de MariaI
7 Mai 2004 Cosmin Alexandru de Albinutza
10 Mai 2004 Lara Celine de Lauraa
10 Mai 2004 Bianca de Lili B
10 Mai 2004 Ingrid de Piatra Lunii (Irina)
10 Mai 2004 Sara de Oimpia_76
15 Mai 2004 Teodor Dominic de ankgratiela
16 Mai 2004 Rebeca Maria de BebeBeca
16 Mai 2004 Vlad de DianaR
17 Mai 2004 Ana Maria de Madutza (Madalina)
17 Mai 2004 Dominic de Pepsi
17 Mai 2004 Alina de chgeni (Eugenia)
20 Mai 2004 Eric de Oana_mm
21 Mai 2004 Stefan de DanaA
22 Mai 2004 Horia de Mihaiuta
22 Mai 2004 George de Sandra20
25 Mai 2004 Alexandra Bianca de tnicoleta
25 Mai 2004 Sebi de Elle_seb
26 Mai 2004 Maria Carolina de Anculina
26 Mai 004 Sebastian Alexandru de Anacami (Camelia)
28 Mai 2004 Daniel de Irinel
28 Mai 2004 Dragos de Lidiadanaila
29 Mai 2004b Norris de Norris
29 Mai 2004 Antonio Mihai de Flavia Maria
31 Mai 2004 Patrick de Grate
1 Iunie 2004 Denisa de mihagab (Gabriela)
5 Iunie 2004 Iustin de Mephala30 (Carmen)
8 Iunie 2004 Alexandra de Clau07 (Claudia)
8 Iunie 2004 Darius-Andrei de Bertha
9 Iunie 2004 Dennis Alexander de Gabitza ro
10 Iunie 2004 Inisa Ana-Maria de Laureta (Laura)
12 Iunie 2004 Rares de Iuliana c
13 Iunie 2004 Catalin Andrei de vanessa ionescu
13 Iunie 2004 Vladimir Ioan de Anaisanais (Madalina)
14 Iunie 2004 Cristina-Maria de pd (Paloma)
15 Iunie 2004 Eric Alexander de Carmenbr
15 Iunie 2004 Victor Nicolae de cius22 (Simona)
16 Iunie 2004 Maria de Ralu
16 Iunie 2004 Thomas Anthony de Iulia P
23 Iunie 2004 Julia de Alus (Alina)
24 Iunie 2004 Gabi de crisstinuta
25 Iunie 2004 Maria-Alexandra de Strumfi2004
26 Iunie 2004 Matei Gabriel de Artemis1578
27 Iunie 2004 Andrei Alexandru de mammy2706 (Cristina)
29 Iunie 2004 Mihnea de Laurina (Laura)
29 Iunie 2004 Rebeca Patricia de claudiasabou

Prietena noastra, Danika 2007


Aniversarile mamicilor


  • Ianuarie

  • Carmenbr 28.01.1973
    cius22 22.01

  • Februarie

  • Anacami 20.02.1975
    BebeBeca 22.02.1980
    laureta 28.02.1975

  • Martie

  • Vanessa 04.03.1969
    Irinel 07.03.1974
    Nally 16.03.1979
    Lauraa 21.03.1978

  • Aprilie

  • Iuliana c 08.04.1978
    mihagab 22.04.1969
    Strumfi2004 23.04.

  • Mai

  • Madutza 08.05.1978
    Iulia_P 12.05.1976
    Irinusha 27.05.1974

  • Iunie

  • Acris 17.06.1977
    DianaR 18.06.1978
    crisstinuta19.06.1970
    claudiasabou 29.6.1977
    Anculina 30.06.1977

  • Iulie

  • Mephala 6.07.1974
    Grate 16.07.76
    Lili_B 27.07.1974
    Paloma 29.07.1973
    mammy2706 30.07.1976

  • August

  • MariaI 01.08.1978
    Alus 06.08.1974
    Laurina 16.08.1973

  • Septembrie

  • Ioana 04.09.1976

  • Octombrie

  • DanaA 08.10.1976

  • Noiembrie

  • Bertha 03.11.1978
    Sandra 26.11.1983

  • Decembrie

  • tnicoleta 1.12.1974
    Oana_mm 05.12.1972
    Monet 19.12.1967
    gabitza ro 23.12.1976



Fratiorii si surioarele poznasilor

Roxy de Simona (cius)=> 24.07.1991
Andu de Vanessa=> 30.07.1997
Ioana de Ralu => 10.11.1999
Andrei de Dana => 18.08.2000
Maya de Mona=> 28.10.2005
Maria de Irinel => 20.04.2006 (Ingeras scump)
Timeea de Diana=> 18.05.2006
Silvia Ana de Piatra Lunii => 06.08.2006
Teodor de Mephala(Carmen)=> 06.09.2006
David William de Iulia => 14.11.2006
Sebastian de LiliB => 09.03.2007
Louisa Marie de Lauraa => 20.04.2007
David de Pepsi => 22.06.2007
Amélie Gabriela de Irinusha => 26.06.2007
Stefania-Maria de Cami => 02.11.2007
Alin James de Grate => 03.11.2007
Bianca Nicole de Laureta => 05.09.2008
Petru Alexandru si Pavel Cristian de Nally => 19.09.2008
Ioana-Ruxandra de Bertha => 12.11.2008
Andreea de Madutza => 21.11.2008
Alicia Caroline de Gabitza_ro => 24.11.2008
Sara de Ioana (BebeBeca] => 17.04.2009


Mamicile de mai-iunie 2004 gravidute din nou:

Piatra Lunii - DPN iulie 2009 - cu baietel: Victor
Irinel - DPN 31 iulie 2009 - cu baietel
Alus - DPN 24 august 2009 - cu baietel
Acris - DPN 2009
MariaI - DPN 29 octombrie 2009


Mamici cu "M" mare: Bertha, Nally, Mephala, Irinusha

Capitolele de la copiluti sa ne aduca copii sanatosi, armonie si dragoste in familii, realizari si bucurii, sanatate multa ptr. mamici, tatici si bunici, dar mai ales ptr. Laurina noastra, "Samburei" sanatosi si puternici in burtici de Bebebeca, Piatra Lunii, Alus, Cris, Maria si iubita ns. Irinel!
Numai bine si sarcini usoare burticilor!
Refacere rapida si multa sanatate, Laurina!
Spor la scris!!!


Capitolele anterioare: cap. 90, cap. 91, Cap. 92 ; Cap.1; Cap.2 ; Cap.3 ; Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Maria sa iti treaca supararea.

Maduta Ma gandeam ca poate ii faci ceva special la ciorbita. Dar daca zici ca o faci normal o sa incerc si eu.

Monet Distractie placuta acasa. Si odihna.

Ioana Sa aveti parte de vreme frumoasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Ioana,daaa,esti o graviduta superba, frumoasa foc!I-ai facut trusoul micii printese?
Apopo, spuneti-mi si mie locatii in care se poate face echitatie..Poate mergem si noi in vacanta

Referitor la cursul de care m-ai intrebat, noi suntem la unul tip hobby pt copii (au si "intensiv") a costat 560 RON, sunt 16 sedinte:
-6 sedinte pictura (gouache/hartie A3 si hartie de mari dimensiuni)
-1 sedinta pastel (oil pastel/hartie)
-1 sedinta grafica (penita si tus/hartie)
-2 sedinte Modelaj (lut)
-2 sedinte pictura pe sticla (icoana/sticla)
-2 sedinte colaj (colaje hartie colorata)
-2 sedinte tehnici mixte (colaj, tus, pastel, gouache/hartie)
facem una/saptamana de la inceputul lui martie pana in sfarsitul lui iunie.
Atmosfera de acolo este f. frumoasa,sunt pictori care au si galerie cu lucrari, au si materiale de vanzare.Mie mi se pare ca pun f. mult suflet in ceea ce fac.
Au zilnic cate o grupa de max. 10 copii, de luni pana sambata inclusiv; l-am inscris cu vreo 2 luni inainte, printre ultimii (sunt f. cautati si locurile se ocupa repede).Intentionez sa il inscriu si in urmatoarea sesiune (probabil din toamna).Acum au facut deja cateva sedinte,nu stiu daca se mai fac inscrieri (probabil nici locuri nu mai sunt,daca nu a renuntat nimeni).

Irinusha, va bate un gand sa veniti in Romania? daca treceti si prin Bucuresti, nu ezita sa imi spui,poate ne vedem daca iti face placere.Doar sa nu fie de Paste, ca atunci vom fi mai mult ca siguri plecati din oras

Maria, asa se mai intampla, important ca aveti si momente placute din ce in ce mai des.Si eu am avut lupte aseara cu Sebastian, iar a alergat pe strada inaintea mea cu 10 m, imi venea sa il urechesc pe strada, imi fiebea sangele in mine de nervi! Asta dupa ce cateva zile a fost extrem de intelegator .Off,off,nu m-as mai enerva daca nu s-ar expune pericolului de a fi calcat de vreo masina,mai ales ca trotuarele sunt ocupate de masini si trebuie sa mergem pe carosabil
Daca incerc sa il prind fuge si mai tare,suntema in filmele cu prosti..Pe trecerea de pietoni il tin fortat, se lasa jos si se tavaleste pe zebra in incercarea de a scapa..va dati seama de spectacol

Va pupam si va dorim un weekend excelent!


mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Cami, sa nu cumva sa-i spuna Sebi lui Darius faza cu alergatul, ca m-am ars Pe-asta n-o face, sa nu zic intr-un ceas rau. Am stabilit ca ii spun eu pe unde poate sa mearga fara sa ma tina de mana si a inteles. Se pare ca fiecare le are pe ale lui. Eu ti-am mai spus ca de multe ori am asemuit situatia voastra cu a noastra si noi stateam in bloc cu socrii, usa-n usa chiar, si dansii sunt f cumsecade si ne-au ajutat mult. Din pacate, au si gresit cu altele, fara sa vrea, evident. Acum vreo 2 ani, cand povesteai de Sebi ce neascultator este, imi parea atat de rau si te incurajam spunandu-ti ca trece Na, ca acum suntem noi in faza asta, of, n-o mai dura mult. Stefania ce mai face?

Bebebeca, nu ma stresa, ca eu nu vad kg alea. Si daca sunt, se duc repede, asa ca nu te stresa. Acum ca s-a insorit, n-ai vrea sa ne intalnim intr-o zi, asa cum vorbisem prin toamna? Parcul Sebastian e chiar langa noi si nici de voi nu-i f departe. E valabil pt orice mami care poate sa vina in zona noastra, din pacate eu sunt f limitata in miscare, datorita faptului ca n-am masina si nici permis. Si daca as avea, nu stiu daca as putea pleca f departe cu 2 copii, Ioana de obicei e f cuminte in masina, dar uneori urla de zici ca o taie cineva.

Nicoleta, poti incerca o ciorba de burta (daca va place), de periosoare sau radauteana.

Noi tocmai am fost cu Ioana la vaccin, a fost f cuminte si a plans cam 10 sec. Darius a fost f interesat, bineinteles, si a pupat-o inainte pe ambele fese, preventiv, ca nu stia pe care o s-o intepe dna dr. A facut conversatie cu pacientii din sala de asteptare, pe care i-a dat pe spate cu cumintenia, inteligenta si bunul lui simt. Cre'ca daca le spuneam ce-i poate pielea, ziceau ca invetez sau ca-s nebuna.

Ioana a crescut, are 4 luni si jumatate, inca n-am inceput diversificarea, cred ca pe la 5 luni o sa servim un suculet de mar, ne mai gandim. Se rostogoleste pe burtica, cand sta in patut se intoarce cu capul in directia opusa celei in care o pun, e f vioaie si vesela. Am mai pus mai demult niste poze, nu stiu daca v-am spus.

Pt cine vrea sa descarce carti de toate genurile, cititi capitolul de mai jos, sunt mentionate mai multe locuri de unde se pot descarca

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95156

Week-end placut!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Cami: pe asta cu alergatul pe strada am depasit-o in toamna cand era sa-l calce masina si de atunci isi baga mana in mana mea de cate ori mergem pe strada (sau in a persoanei cu care este). Dar nu va spun atunci ce sperietura am tras si cati ingeri a avut in preajma de n-a patit nimic.
Evident ca de cand a venit mama Alex are tot felul de manifestari de stau pedepsele garla pe el. Aseara mi-a promis ca incearca sa fie un copil cuminte si a si reusit o vreme pana cand si-a dat in petec, dar nu l-am mai pedepsit, doar l-am culcat ceva mai devreme.
Bertha nici eu n-am carnet, desi nu suntem asa departe de Sebastian (noi stam in Militari) dar cu copii, toate sunt mai dificile. Zilele astea termin de facut scoala de soferi, dar nu cred ca voi conduce, mi se pare foarte greu si urat. Asta de fapt e principalul meu motiv de stres in ultima luna, de-abia astept sa scap.

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 9+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Berta Cirba de burta imi place, si mie si sotului, dar nu fac pt ca se crizeaza restul din casa si imi fac scarba. De perisoare fac destul de des, am gasit aici pe forul cirbita de pui "a la grec" si le place foarte mult.
Poate imi dai reteta pentru ciorbita radauteana. Iti raman datoare. Saru'mana.

Maria Toti copii au momente bune si rele. Bia de ex., ca am tinut-o acasa saptamana asta, a facut numai prostii. Dezordine la greu in dormitor, vorbeste urat numai cu prostule si tampitule. Cand ajung acasa fac politie cu ea si nu ii convine. Aseara am iesit in parc, l-am luat si pe Alex, si a inceput sa urle si sa se tavaleasca pe jos ca i-a luat-o Alex inainte pe topogan. Cand s-au dat jos i-am dus direct acasa drept pedeapsa.

si sa aveti un sfarsit de saptamana calduros si frumos.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Ati scris mult, mult, iar eu nu mai reusesc sa tin pasul cu voi...

Eu sunt nervoasa, caci ieri trebuia sa vina patul cel nou al lui Tommy insa, la livrare, s-a constatat ca nu adusesera toate bucatile (patul se afla sus, deasupra unui birou, si tipa de la magazin a uitat sa comande scara pentru pat si doua dintre panouri). Nu va spun ca m-am suparat, caci copiii asteapta cu mare nerabdare sa se mute in camera lor si acum trebuie sa mai asteptam o luna pana ce sosesc partile care lipsesc.

In weekend-ul trecut am vopsit camera in culorile pe care le-au ales baietii (portocaliu pentru Tommy si albastru pentru David). A iesit frumos... Am pus si bordura cu navete spatiale si planete, deci Tommy (pasionat de astronomie) este in culmea fericirii.

Ca sa intervin si eu in discutia voastra legata de comportamentul copiilor, eu nu pot decat sa recomand cu mare caldura o vizita la psiholog si teste de comportament, inteligenta, etc. Bertha, noi tocmai am primit rezultatele si nu pot sa spun decat ca ne-a ajutat ENORM sa intelegem ce se intampla. Este drept ca acum suntem in cautare de programe pentru copii supra-dotati, dar macar s-au explicat multe. Aceasta a ajutat in primul rand pentru ceilalti, caci eu de foarte mult timp avansasem ipoteza supra-dotarii, dar, stii cum este, toate mamele cred ca au copii inteligenti...

Este drept, cazul lui Tommy este foarte diferit de cel al lui Darius, caci Tommy nu vorbeste niciodata urat cu noi si nu face crize de personalitate. Insa este foarte bine sa ti se spuna clar cu ceea ce te confrunti.

Va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b5.lilypie.com/io7Vm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/gp/22874599@N00/66Q6Lo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Nicoleta, uite reteta de ciorba radauteana, exact asa cum mi-a dat-o o colega originara din zona Sucevei. Eu am mai modificat-o puitn, in senslul ca pun mai putina smantana si mai putina faina. Rezultatul seamana ca aspect cu ciorba de burta. Noua ne place, Darius nici nu vrea s-o vadap

2 bucati piept de pui si 4-5 pulpe pui intregi preferabil cu grasime pe ele se fierb intr-o oala mare sa iasa o supa grasuta. Se scot pulpele si pieptul dupa ce s-au fiert.
Se piseaza 5-6 catelusi de usturoi. Se pun 3-4 linguri de faina intr-un bol si se adauga apa peste pana devine de consistenta unei smantani lichide.
In supa se adauga cuburi knor de pui dupa gust apoi se adauga usturoiul in functie de gust apoi faina facuta cu apa se da prin strecuratoare, apoi se adauga smantana o cutie mare data prin strecuratoare. Apoi se adauga otet 2-3 linguri mari, dupa care se gusta si se mai adauga daca se doreste.
Separat pe o farfurie se taie pieptul de pui fasii, si pulpele.
Se adauga carnea sa dea un clocot cu ciorba.
Separat se taie un gogosar sau ardei rosu(proaspat sau in otet) fidelute si se caleste in putin ulei, dup ace s-a calit se scoate din ulei si se adauga in ciorba.
Se mai adauga sare, otet si usturoi dupa gust.


Scuze pt mesajul scurt, ma grabesc sa plec spre gradi sa iau baiatul.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Bertha - Multumesc de reteta.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata tuturor!

Iulia,felicitari!!!! ati facut mai multe teste, cum s-a desfasurat?

Bertha,nu puteti incerca sa stea acolo la program lung? pe noi ne-a ajutat f. mult, atat pe cei mari cat si pe Sebastian (chiar pot spune ca efecte pozitive vizibile in comportamentul lui de atunci s-au observat cu precadere..). Bine, programul l-am schimbat la cererea lui (intr-o buna zi a zis "mami, as vrea sa dorm si eu acolo, dar nu am pijama"),dar poate il convingeti cumva.
Si eu l-am dus in primul an la program scurt,nici nu apucam bine sa il duc,ca trebuia sa ma pregatesc de luat; mai mult daraua decat ocaua...

O saptamana placuta tuturor!

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Cami, la inceputul anului scolar a stat la program prelungit. Marea problema a fost ca nu prea manca. Dintr-o data, n-a mai mancat deloc, nu stiu ce s-a intamplat. El inventeaza tot felul de explicatii "ciorba nu e buna", "piureul are sos", "nu-mi place cum arata" etc. Din cauza asta, de cand sunt eu acasa, am ales sa-l luam la pranz, mi se pare aiurea sa stea pana la 5 nemancat. Am discutat si cu educatoarea aspectul asta si ea ne-a sfatuit sa-l lasam pana la 5, sa vedem ce face. Dar el refuza categoric varianta si nu as vrea sa-l oblig...are pijama in dulapior, pt orice eventualitate. Din ce am inteles de la el, e f stresat ca educatoarea l-a amenintat in fel si chip, doar-doar l-o convinge sa manance: ca-l duce la grupa mica sa vada cum papa cei mai mici, ca-i da bulina neagra, ca nu-l mai primeste daca nu mananca...in fine, ce l-a enervat cel mai tare a fost ca i-a zis ca o sa-i toarne mancarea in pantaloni, sa rada copiii de el. Nu stiu ce l-a atat impresionat la faza asta, cert e ca n-o prea mai are la inima de atunci, a cam decazut in ochii lui. I-am explicat ca n-o sa se intample asta, e convins ca asa e, dar, totusi, nu uita si ma tem ca mai mult rau a facut doamna educatoare.
Eu parca as mai fi incercat cateva zile la program prelungit, dar tati nici nu vrea s-auda, zice ca asta ar mai lipsi, sa stea si nemancat. Dar, poate asa s-ar da pe brazda si cu masa...sau nu... De fapt, tati aproape ca nici nu l-ar mai duce la gradinita asta, au fost niste chestii care ne-au deranjat, dar el e f incantat si atasat de colegii lui, cand i-am sugerat posibilitatea unei schimbari, nici n-a vrut sa auda.

De cateva zile a fost mai linistit sau, mai corect spus, n-a mai vorbit urat, ca de zburdalnic nu ma plang, asa-i e felul si e f simpatic. Ne-am intalnit in we cu niste cunostinte care au un baietel cu o zi mai mare decat Ioana. A discutat de la egal la egal cu mamica respectiva, au schimbat impresii despre cresterea copiilor, ne-am distrat pe cinste cu el. Cand povestea mamica despre baietel, imediat sarea si el "si Ioana mea tot asa face" si, fetelor, spunea "Ioana mea" cu atata dragoste si mandrie, de-mi venea sa plang de bucurie. De-aia sper eu ca se poate indrepta, pt ca-l vad ca poate fi si sensibil si cumintel.
A! De cand cu alaptatul, e f preocupat de sani, sub aspect de mijloc de hranit bebelusii. Am discutat pe indelete despre laptic, despre cum se produce, despre mamifere si, zilele trecute m-a intrebat preocupat "mami, buni (mama mea) o sa mai aiba copii?", "nu, de ce?","pai atunci de ce mai are sani?". I-am explicat ca raman acolo si daca nu mai alapteaza bebelusi, dar n-a fost multumit cu explicatia, a zis ca mai bine se transformau in mameloane, asa cum au baietii.

In alta ordine de idei, azi am cumparat niste carti de care imi era f dor si pe care nu le mai aveam: "Povestiri istorice" de Dumitru Almas, imposibil sa nu va amintiti de ele. Mi-au incantat copilaria si sper sa-i placa si lui Darius, i-am spus acum ceva timp cateva povestioare cu dacii si romanii, Mihai Viteazu, A.I. Cuza si a fost incantat, o sa vada daca ii plac si acestea.

Pupici tuturor!

Edit: Iulia, felicitari pt baiatul mamei ce destept! Stiu insa ca va fi greu, e o provocare si asta, sa ai un copil f inteligent de care sa te ocupi. Si pe mine m-ar interesa cum a decurs evaluarea psihologului, in ce a constat concret si orice detalii crezi tu ca sunt bune de stiut.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput