Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

adormit bebe
Tzuki adoarme de cele mai multe ori la san, in carucior atunci cand e afara si uneori trebuie tinuta in brate si plimbata/leganata pana adoarme de la caldura corpului nostru.

In 5 luni a adormit de 2 ori si singura. Prima oara mi s-a parut extraordinar, imediatt am sunat-o pe sor-mea sa ma laud ca a inceput sa adoarma si singura (deh avea vreo 2luni) la care sor-mea razand imi zice: " ei, asa fac cateodata".....am inchis tel contrariata....dar s-a dovedit a avea dreptate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

babymom...nu garantez ca sunt clovn non stop!!! mai isi pierde si clovnul imaginatia.Dar imi place sa fiu funny.Sa ma vezi cand altii nu inteleg glumele mele...nu stiu cum o sa o dreg

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

brigitte foarte frumoasa alegere :) si felicitari pentru fotografii...mi-ar placea sa vad mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

pt verisorutzul lu Mihnea!!!


pt Nikolici si Karinutza dragutza

pui de capitolash de forumah mishtok???????
ce tare!!!!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

www.tamagochi.ro/pet-tzukitzu" target="_blank">VOTATI VIRTUALA multumim frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

babymomVorbind cu Ada pe mess ne marturiseam ca ne place tare de tine...si cum ai tu rabdare sa ne dai sfaturi pe forum si sa ne mai citesti si prostiile din cand in cand.
Si i-am zis Adei ca e cam rarutz sa vezi un doctor asa.
Si imi pica fisa ca si doctora mea ginecoloaga a nascut in august si ca ea in cele 3 zile pe care le-am stat in spital nu a venit o zi sa ma vada daca sunt ok ...nici nu a delegat pe altcineva sa o faca macar la externare.Cred ca a stat pe forum la pepenasi de august..ia sa intru eu acolo sa ma uit ce s-a scris in ziua cand am nascut eu si in cele 3 urmatoare.Mama ei de doctoritza!!!Macar intram pe forum din spital si baga o consulatie online ca sa stiu si eu ce pot si ce nu pot sa fac

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Am vazut ca s-a discutat intens pe tema cerealelor. Apucasem sa citesc postul Evei si ma pregateam sa raspund - chiar doream sa fac asta pt. a nu creea panica in randul mamelor care dau deja cereale puilor lor, cum ca ar face ceva rau - dar din pacate nu am apucat. Intre timp demersul meu si-a pierdut sensul, caci cam ce vroiam sa spun a fost bine punctat, cu alte cuvinte desigur, de catre Nausica.

O singura idee tot plasez, avand in vedere ca Eva a facut o comparatie intre discutia care s-a iscat pro si contra cerealelor, cu aceea care a mai avut loc aici pe forum, adica discutia pro si contra vaccinurilor obligatorii/optionale.

Eu cred ca atat mamele care au ales sa dea cereale copiilor, cat si cele care au decis sa nu dea au dreptate, fiind vorba doar de o optiune, filtrata de fiecare in parte. La fel cum eu am decis sa nu-mi vaccinez copiii, iar altele si i-au vaccinat, ceea ce nu inseamna ca am gresit careva dintre noi. Din nou, e vorba de decizia fiecareia. E o afirmatie pe care nu o fac doar din complezenta, ci chiar cred ca exista mai multe cai de a face lucurile bine. Depinde doar din care unghi privesti problema si ce inseamna pt. fiecare "binele".
Deci, lucrurile nu sunt intotdeauna albe sau negre. Exista foooarte multe tonuri de gri...



Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

hehehe barfa barfa.....ia zi nikolici, chiar scrie la pepenasi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Nikolici

Sa stii ca pt. mine forumul asta e un "inlocuitor" pt. absenta mea de la spital. Faptul ca mai vorbesc cu voi, ca-mi mai cereti parerea, ca eu va mai dau cate un sfat, ma tine oarecum "conectata" cu profesia mea, ma simt in continuare utila si suplineste faptul ca nu-mi mai aduc aportul la ingrijirea nou-nascutilor din spital.
Unde mai pui ca mai e si un antidepresiv puternic si un mod optim de socializare in conditiile in care eu sunt aproape non-stop singura acasa cu 2 copii mici ( bine, si cu soacra, da' ea nu se pune ) si voi sunteti singurele mele prietene.



Va multumesc si ma bucur ca v-am gasit

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

hehehe barfa barfa.....ia zi nikolici, chiar scrie la pepenasi???


Habar nu am... nenorocita naibii de vaca!!!Ma taie si pe urma nu mai vine sa-mi vada crapatura la catzi "neuroni" i am dat!!!
Mi-a trecut supararea ...ma bag la un desperate house wives.
I poop you all and pupikus!!!

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Off-topic.
Fetelor, trebuie sa va dau o reteta dupa care eu ma dau in vint, mai nou. E cea mai simpla supa posibila: supa-crema de dovlecei. Va trebuie citiva dovlecei, iaurt, marar si condimente.
Taiati dovleceii cubulete si ii puneti la fiert in apa cit sa-i acopere. Nu se lasa mult la fiert, doar cit sa se moaie un pic. Apoi luati cratita de pe foc, si bagati blenderul, pina se face crema. Puneti niste iaurt (dupa gust, daca puneti mai mult, iese mai acra), mai bagati un pic blenderul sa se uniformizeze si, la sfirsit, mararul, tocat marunt. Evident, potriviti de sare si mai puneti ce condimente vreti. Eu am pus piper si un soi de vegeta naturala (doar legume uscate).
Iese dementiala. Eu imi fac o data la 3 zile.
Cu iaurt facut in casa, merge si la bebei, clar.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput