FIV la Cluj 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

bruni-trezirea!!!!!!!sau iar te-ai dus la shopinguiala?ce mi-ar place sa mai dau si eu iama iar pin magazine!insa acum..nu stiu ce marime sa iau!!de fapt si acum intru in cea mai mica marime xs-34..da,nu mai vreau afara-ca e frig si apada s-a topit deja..si e fleoscaiala!si nu ma indur sa ies!asa ca stau si dormitez non stop!
mara-da tu cum de nu ai aparut la apelul de dimineata?ca tu fata frumoasa esti ff matinala si muncitoare de la prima ora!
aaaaaaaaa...am uitat..lpseste ceva!stiam eu de ce nu ma pot trezi!!
madutz-cafeaua decofeinizata are aceleasi efecte?ca eu nu prea pot sa o las..si parca m-as mai amagi cu cate o decofeinizata!daca naturala nu am voie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

denisule-!stii eu inca mai cred in c---a aia ce se numeste speranta!ce sa fac?sper sa fie asa!si sa nu fie o festa a "pisihicului" meu!
da pe bune-chiar si amu..mi-e un somn de as rupe locul!
hihi..si ce te plangi de sani durerosi?sa ii vezi pe ai mei cum sunt!umflati si durerosi!!incat saracu intrus saliveaza mereu langa mine!da are interdictie!!ca ii umflu ochiu daca ma atinge!ca ma dor de mor!
hihi..chiar ma intreba-da e un loc unde sa te ating si sa nu te doara?am vrut sa-i dau replica!da mi s-a facut mila de el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

uratica-semne bune, eu am avut temperatura bazala 37-37,1,mai mult nu.Pentru mine era semn, ca inainte niciodata nu mi s-a urcat la 37. Iar cu dormitu, pot dorm cand vrei tu, unde vrei tu, in orice pozitieSex nu pot face in atatia pozitii!!!!
Nu mai retin cine a scris ca a eliminat tesutul acela, mii de scuze, si eu am patit asa odata, dr a zis ca e in regula, mulaj endometrial, daca retin bine.
Fetelor, afara e soare, si trebuie sa fie si in sufletele noastre.
Acum incep sa constientizez ca sunt insarcinata.
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

julia-7 saptamani deja?ce trece timpul!!
si..nu stiu..sper sa fie si la mine !dar cum o vrea Dzeu!nu ma pot pune in calea planurilor Lui!
iar cu temperatura..eu niciodata nu am experimentat asa..zi de zi..sa vad cum e..iar acum mi se papre ciudat!si simt nevoia zilnica de a afla cat e in fiecare dimineata!cand vad ca e mereu peste 37 respir usurata!altfel nu cred ca mi-as putea incepe ziua in alt fel decat "ciufutica"!sa speram ca va fi bine!insa la capitolul somn eu chiar aveam reale probleme-pe care acum nu le mai am..adica le am,dar am trecut de partea cealalta-dorm de rup locul!si plus de asta eu nu reuseam nicicum sa ma ingras!!acum insa sparg frigiderul!in rest alte semne??nu prea am..si nici nu vreau sa ma agat de ceva prea tare..ptr ca nu vreau sa fiu ff dezamagita in caz de nu e!insa AMR-5 ZILE!sper sa nu vina uratii pana atunci si nici dupa si sa fie cu ochisori!ptr ca sanii umflati si durerosi i-am mai avut-deci asta nu o iau in calcul!
off off mai mai-raman la aceeasi intrebare-a fi sau a nu fi?asta e intrebarea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neatza ..
uratica multam de cafeluta...
pai eu m am conformat la fusul oral de aici deci la mine e 8h38 , de aceea vi se pare ca stau pana seara tarziu ...dar se afiseaza ora romaniei ...deci pe la 1h ma culmc si se afiseaza 2h...ma rog , oricum nu tare am somn!!!
offf sper sa am rezultatele azi de la analize...si sa fie bine...de data asta cred ca o sa fie bune, asa presimt eu...
julia frumoasa semnatura ta , si io vleau!!!!
uratica ma rog sa fi gravi ...si eu imi doresc sa fi gravi , vreau sa ma bucur pt tine...esti o fetita tare dragutica, si meriti din plin testu pozitiv , peste 5 zile...ma rog pt tine...ma bucur ca ti ai revenit si esti din nou in forma si ne binedispui...eu una am nevoie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissa , o sa fie bine pana la capat si o sa merci la iasi cu puiutii in burtica...si peste 9 luni o sa ne trimiti pozici cu ei..
abia astept!!!
mara pe unde esti? cum de lipsesti de la apel?
maddutzule imi pare rau ca nu sunt acasa in romania sa ti vad ochisorii aia frumosi...dar sper sa mai vi cand o sa fiu in baia mare si ne vedem...
criadema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

mai fetelor ce prost scriu, imi cer scuze , dar efectiv nu mi dau seama cum tastez asa aiurea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

buna dimineata fetele!!!si eu vreau o cafeluta
va citesc in fiecare zi dar noutati nu am,astept urmatorul CM sa ma apuc de o noua stimulare.
lilicicafata scumpa,deci inca nu ti-a venit CM,atunci poti sa speri inca,chiar daca testul a fost negativ,poate se pozitiveaza mai tarziu!!!tin pumnii sa nu mai vina uratii!!!
uraticoastea sant semne clare de gravideala,vezi poate spargi gheata si vii cu II liniute!!!
bendeljuliatu unde ti-ai luat temperatura,intravaginal?eu am avut-o pana in a 13 zi de la IA tot 37,2 dar tot nu a fost sa fie!!!sarcina usoara!!!
denissatinem pumnii sa fie totul bine asteptam noutati pe cand te intorci acasa!!!
mara72,maddutz,brunadria,apalina ,duia76 sper ca nu am uitat pe cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

buna dimineata!
bravo uratico vad ca ti-ai revenit asta e un semn bun si cred ca luni dai sticla de vin( si sora mea aceleasi simptome le-a avut ca si tine cand era gravidape bune mai ales partea cu somnul)
denisa bravo si tie ( sau mai bine zis lui)vezi ca in final totul se rezolva probabil doar trebuie sa invatam sa avem rabdare ( stiu e cel mai greu)si incredere in DD ca pana la urma vine si randul nostru .Cred ca pentru tine deja ce a fost mai greu a trecut de acum totul va fii bine , iti tin pumnii pentru maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

julia sa ai o sarcina usoara si iti multumesc ca mai dai pe la noi , atunci cand cadem in butoiul cu melancolie sa ne amintim ca se poate....

Mergi la inceput