Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 95

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magditule, am ramas fara cuvinte! Felicitari din tot sufletul!
Iti doresc sa ai noua luni minunate si daca faci fetita, sa aiba picioarele tale, caci te stiu eu intr-o fotografie...



Fetelor, 2009 e clar anul nostru!
Felixuc, Aerlilian, Lali, Georgia - voi urmati! Trebuie sa plece vechiturile!
Si dupa aia, si eu! Adica in septembrie!


2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Magdddddddddddiiiiiiiiiiiiii iubita mea!!!!! Nu pot sa cred ce citesccccccccccc!!! Felicitari si o sarcina usoara ca un fulg iti doresc. Daca Dumnezeu si Maica Domnului ti l-au dat acum inseamna ca o sa fie bine pana la capat. Sa nu te indoiesti. Te rog sa ma crezi ca citeam si plangeam. Nu pot sa cred ce minune s-a intamplat astazi. Daca vedeam mai devreme te-as fi sunat. Dar e prea tarziu....
Pur si simplu nu am cuvinte. Dumnezeu sa va ocroteasca. Nu avea cum sa lase un suflet asa mare cum ai tu

Iar pt Aris NASTERE USOARA si cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Am intrat pe fuga, ca ma intorc la spital. Ultimele vesti despre Aris: ea e bine, dilatatie 6, epidurala montata. Bebe e bine si el dar se lasa asteptat. "Galeria" a luat o pauza dar ne intoarcem la spital sa il primim. Salutari tuturor.

Sper ca am citit bine in viteza scroll-ului. Magdita insarcinata????? Asta chiar e o veste incredibila\!!!!!!!!!! Bravo! FELICITARI !!!!

Good things happen to good people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_32 spune:

Magdita, felicitari din tot sufletul!!
speranta mea a inflorit o data cu tine, situatia noastra este oarecum asemanatoare, am fost operata pt endometrioza pe 9 noiembrie,am facut diphelerine in noi, dec si ianuarie, astept cu nerabdare cm, nu mai vine....nici nu m-am gandit ca se poate ramane insarcinata acum, mi-am inchipuit ca trebuie sa vina cm si abia apoi, la urmatoarea ovulatie....ce m-am emotionat citind toate mesajele..draga de tine!felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Magdita, sarcina usoara, la termen si bebe(i) sanatos(i)!
Felicitari din tot sufletul!!!



Cum am vazut ca asteptati un semn de viata de la mine, pot sa va spun ca in anul 2008 am facut histeroscopie si totul e ok la nivel de uter si trompe. Am si 5 IA la activ ( 4 stimulate cu clomifen 1 cu gonal-f), nereusite toate.
Mi s-a recomandat detasare de dorinta de a avea bebe si, daca nu apare in timp util, fiv.
Eu am deja 38 de ani, nici o sarcina, 6 ani de asteptari.
Dar sper in continuare ca voi ramane gravidutza natural. Afara de putina endometrioza la nivelul ovarului stang, nu mi-au fost descoperite alte probleme; dipheriline nu am facut.
Incerc sa am un stil de viata sanatos si zic si eu Doamne ajuta! Ce voi face pe viitor, voi mai vedea....
Deocamdata incerc din rasputeri sa ma detasez...

Va doresc o primavara plina de vesti bune si cat mai multi bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_32 spune:

starea mea de spirit e cu totul alta..ce veste minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_32 spune:

Tinuta78, eu am facut o operatie laparoscopica la Elias in noiembrie.Intrebai mai devreme de banuti si alte detalii...nu ai nevoie de multi, sa stii!eu am dat 2 mil rezidentei lui Tutu(care a fost mana a2a in timpul operatiei), un mil anestezistului si cam atat!
Binenteles ca Tutu nu primeste nimic(probabil stii asta deja!!), iar asistentelor trebuie sa le dai mereu cate ceva(sa ai maruntei la tine).Problema mea cea mai mare a fost eliminarea gazului ce e introdus in abdomen in timpul operatiei, asa ca ar fi bine sa ai la tine o cutie de carbune alimentar(din farmacie), mie mi-a prins tare bine...si cateva pastile de Strepsils cu miere si lamaie(sub anestezie vei fi intubata si cand te vei trezi, gatul tau va suferin un pic datorita tubului).
Pupici si succes!
Daca mai ai intrebari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Ultima minune a lui Tutu se numeste Alexandros (Luca), are 3.070 kg si 47 cm. Si este absolut minunat.

Good things happen to good people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Aris,sa-ti traiasca minunea si sa iti aduca numai bucurii!Sa-i spui ca are o gramada de matusici care abia asteapta sa-l cunoasca!Refacere grabnica si te asteptam printre noi,sa ne dai curaj!!!Multumim,Rala de vestile minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

FELICITARI ARIS! SA AI UN BEBE SANATOS SI MANCACIOS

PT MAGDITA MEA MINUNATA SI SPER SA NU UITE CE MI-A PROMIS....INTALNIREA COPIILOR NOSTRI

Mergi la inceput