Ingineri fosti, viitori...(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

30+1. pt problema primesti 5 puncte. trebuie sa faci minim 3 ca sa fi admis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am inteles ,mersi mult.
S-a putut copia?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Nico, stiu ca se poate dar foarte bine nu-i sa ai beleaua asta pe cap. Oricum, azi am fost la doctorita si m-a incurajat ca va fi bine. Daca zice ea...eu vreau s-o cred.
Cristinica, eu nu am avut prea multe simptome pana acum de la madam tiroida dar acum au inceput sa se faca simtite...cate o gheruta in gat, mai palpitatii si o oboseala permanenta de care nu scap neam, orice as face (bine, acuma o fi si faptul ca nu dorm suficient si astenia de primavara).
Pisi, stiu ca fiarele se repara dar pt mine sa stau fara masina va fi nasol......nu am cu ce ajunge la birou, tb sa ocolesc jumatate de oras. Si se pare ca in seara asta scap si de masina de rezerva ca Iepu a gasit cumparator la Solenza. Si radea satisfacut la telefon ca "ai comis-o, acuma suporti consecintele" (bine, ma tachina). Of....Eu n-o iau cu RATB-ul nici batuta, mai bine imi cumpar un Trabant de 150 euro sau merg pe jos.
Da' ce zapezi mirobolante gasirati! Noi am fost sambata la Vulcanii noroiosi si la Intorsura Buzaului. Era frigut pe acolo dar nu cine stie. Oricum doar urme de zapaduca.


POOOOOZZEEEE


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Bunha dimineata!
Pana vine Pisi fac eu repede o .
Anca poate mai prinzi ceva concediu si sa vezi tu cum vine bb. Cu masina eu am marele avantaj ca locuiesc intr-un oras mic. Decat sa ma invart 20 de min dupa un loc de parcare mai bine merg pe jos.
Asi merge si eu la vulcani dar nu cred ca o sa le placa la pitici. Acum am in plan zona Ranca, sa vedem daca nu intervine ceva.
Ma asteptam sa vad poze multe dar vad ca te-ai zgarcit. Poate ai timp sa mai incarci cateva.
Pisi ce noroc ca a venit iepurasul. Eu nu imi mai fac sperante. Pt oraselul nostru se anunta vremuri grele. Soacra profita de ocazie si ne tot bate la cap sa ne mutam mai spre nord.
Aseara am fost tare suparata ca mi-am pierdut un cercel la care tineam foarte mult. Mi se parea o prostie sa suferui pt o bijuterie pierduta dar chiar m-am suparat tare. I-am descoperit lipsa dupa ce ne-am calculat bugetul si am iesit pe minus. Dupa o ora l-a gasit sotul in baie.
Eu l-am invatat pe Alex ca iepurasul aduce doar oua de ciocolata pe care le lasa in iarba sau printre flori. Anul acesta mai trebuie sa pregatim un cosulet pt adunat ouale. bine ca mi-am amintit .
Noroc ca a sunat telefonul si mi-am amintit ca trebuie sa lucrez. Ar trebui sa imi reziliez contractul la internet ca sa ma mai mult spor la lucru.
Va pup!

Am uitat ca ma poze noi si eu. Le-am incarcat ieri. pozici cu pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning!

Vad ca iar v-ati lenevit! Nu mai dormiti, ca sta productia!
Hai, ca dau si-un mic dejun, de criza, cu , ceai si si ... mobilizarea! ... Tre' sa scoatem tara din criza ... sau crize ...



trupa!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Pisi ca deobicei mi-a descretit frumntea si ma alatur ei la scosul din criza. Nu stiu daca o sa reusesc sa va ajut fiind asa de departe si lucrand pentru clasa tarilor 'proletare' cum s-ar zice dar ma alatur ce sa mai.
Ancuta daca doctorita zice ca va fi bine chiar credeo, candeste pozitiv. Eu as zice ca este nebuna la cap daca da sperante la un caz de inposibilitate vazand cat de mult suferi si cat te chinui. Ti-a crescut doza la medicatie sau care este urmatorul pas?
Cat despre oboseala ar trebui daca vrei bebe sa lasi totul deoparte: proiecte, munca extra sau mai stiu eu ce si sa te odihnesti cat mai mult posibil atat pasiv cat si 'activ' daca vrei sa ma intelegi. La mine pana nu am intrat in 6 luni concediu de nervi si stres nu s-a rezolvat nimic. Ti-am mai zis eu ca am fost 3 luni in franta si mi s-a parut rai. Eram asa de relaxata! Imediat am ramas gravida.
Nico si eu ca si tine tot in oras mic dar cand merg acasa din cauza ca nu conduc aici nu ma dau jos din masina si rusine sa-mi fie.
Anca celalata: ma ma-ai dat gata cu intrebarea aceea pe forum... Serios trebuia sa o pui si tu pe PM ca doamne fereste cine stie cine mai ciuleste urechea sau ochiul mai exact...
Va pupic fetelor si sa aveti o zi super, super!


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Eu nu am ocolit intrebarea, dar am raspuns pe pm .
Ieri am primit o recomandata de la electrica. M-am enervat, eram sigura ca iar nu a platit banca facturide si de fapt m-au anuntat ca am castigat 6 becuri. daca tot e criza ar trebui sa ma bucur, nu?
Acum am descoperit ca azi e vineri .
Un weekend cu mult soare va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina mama dar glumeam

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare!
Fetelor, eu am fost azi la un curs la Rehau si a fost foarte fain, am mai invatat cate ceva despre niste sisteme despre care demult voiam mai multe informatii si nu gaseam timpul sa ma apuc sa citesc in documentatii. Plus ca asimilezi mai bine cand iti explica cineva. Dar din pacate seful meu s-a ofuscat ca, deh, nu eram la birou sa fac treaba altora. Dar nici cand i-am zis ca vreau sa merg la cursul asta nu a zis "nu te duce". In fine, fitze de sef.
Cristinica, crezi tu ca ar fi un caz de imposibilitate la mine? Eu cred ca doctorita procedeaza asa tocmai pentru a da putere celor pe care ii vede "desumflati" si gata sa depuna armele. Cred ca e perfect constienta de importanta psihicului. Eu am mare incredere in ea mai ales ca am fost si la altii (vreo 2) care mi s-au parut complet incompatibili cu mine si total dezinteresati. Unul mi-a zis ca ce daca am palpitatii, o sa am si mai multe...iar alta mi-a zis ca n-am nevoie de tratament si ca mai bine ma duc eu sa fac histesalpingografie decat sa mai dau vina pe tiroida. Dr. mea a zis ca nu am motive sa nu raman insarcinata si ca sa ma mai relaxez si daca in 2-3 luni totusi nu se intampla abia atunci sa fac histero, ca e totusi o interventie si nu vrea sa ma chinuie degeaba pana nu epuizam toate celelalte metode si cauze. Mi-a marit doza de la 25 la 50, mi-a dat Utrogestan 1/zi din z14 pana in z21 si Femicur 1/zi (asta e Vitex Agnus Castus, pt cine stie). Mai ramane aspectul cu relaxarea si odihna...eu ma simt in permanenta obosita si cred ca acum m-a lovit si astenia de primavara.
Nicu, sper ca becuri economice ai castigat tu! Ce chestie, nu am mai auzit de asa ceva, pt mine este o premiera. In general regiile astea nu stiu decat sa ia, niciodata sa dea ceva consumatorului.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Salutare de dupa amiaza ploiasa, ploiasa tare!
Ancuta eu am zis ca si tine ca stie ce zice deci nu ti-ar fi dat nicodata sperante false. Si eu total de acord cu ea: pana la metoda invaziva hai sa terminam cu cele ne si daca iese ce bine este. ca ti-am zis ca am trecut prin aceeasi problema ... Dar odihan asta face milioane iti spun sincer.
Cat despre curs si sef:tu zi ca el si fa ca tine ce iti este tie mei bine. El ramne cu fitele si tu cu un curs in plus ( eu zic de acord daca nu te solicita prea tare nervos).
Nico nu o sa ai sorti de izbanda. Si noi am incercat debitul direct dar nu mere la noi. Nu stiu de ce. Nu te enerva vezi partea plina a paharului: ai mai multa lumina in casa daca a[rinzi toate becurile pe cre le-ai castigat!
Anca si eu am glumit. Acum sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa sunt eu mai directa. Fetele s-au mai obisnuit cu mine...
Va pupic si sa aveti un weekend super!

Cristina

Mergi la inceput