Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (316)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ioana bine ca ai elucidat misterul. se pare ca maraki o ia pe urma Irinei....citeste fiecare fraza, poate-poate ne mai trezim cu o mamica .
e tare nasola perioada, sa speram ca nu va tine mult...sincer mi-e si groaza sa mai urmaresc stirile.
Pufu te cred ca ai aratat bestial in ziua cu pricina. Macar la exterior sa nu se fi vazut amaraciunea din sufletul tau. Fruntea sus gagica, va rasari soarele si pe strada ta (daca trece de hotelul cu pricina). Pana una alta, ai un cavaler bestial langa tine, care te va iubi neconditionat si pt. care esti cea mai tare si mai frumoasa femeie.
Silvia lasa ca si eu ma tot gandesc si caut pe net diferite idei de afaceri....si parca mi-e groaza sa ma implic in ceva ...la cum merg treburile in tara.
Sunt convinsa ca C&A nu vor avea preturi de Europa, ca si celelalte marci care si-au deschis la noi...preturi duble, daca nu chiar triple.

Gata, am stat destul acasa...o tai cu treaba prin oras, si pe urma imi iau copilul de la gradi si-l duc la KFC. Poate ne onoreaza si tati cu prezenta, ca si asa cam someaza pe la birou.
pe mai tarziu.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Gata am ajuns si eu acasa...
Bine ca Ioana a elucidat misterul.
Pufu, cateodata o freza noua si o rochie noua iti da o stare de bine. Bine ca in ultima zi ai fost cu fruntea sus chiar daca in sufletul tau era altceva. .
Giova, pofta buna la piept de pui.
Silvia, nu mi-a placut niciodata apa minerala. Eu beau apa de robinet...nici plata nu ma incanta atat de mult pt ca sta la temeperatura camerei si eu apa o beau cat mai rece.

Mai revin...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Seara buna si de aici.
Am venit de la sala, azi a fost zi de ritmuri latino, pe stepper, beton, dar... n-am prea reusit sa tin pasul. Poate data viitoare. Nasol este ca voi merge o sapt. da una ba, vreo 2-3 zile/sapt. Dar tot este ceva, mai schimb si eu tonusul.

Ioana, bestiala faza cu gravizenia! Lasa ca vine ea si vremea buna.

Oana Pufu, sper sa traversezi aceasta perioada. Nu stiu cum este, dar... probabil ca inca esti plina de indoieli. Vladimir va reusi sa te ajute sa te refaci sufleteste. Spor la scos pampii!

Mi-am cumparat wok, nu-i chiar extra calitate, dar merge.

Am uitat ce mai vroiam sa mai scriu...



Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara si de la noi,

Astery, ce inseamna mama wok??? Ce ti.ai cumparat?
Pufu mi.ai amintit ce frumos imi intorceam si eu parul cu foenulCred ca iti sta bine mai scurtut, sa pui poze sa te vedem.
Fetelor, abea ce ne-am obisnuit cu surprizele Am crezut ca Ioana vrea sa fie in trend si scrie codificat
am uitat ce am citit...imi aduc aminte pe parcurs....noi am fost in Toys si Real, pun acum un filmulet si poze

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Uitucele sectei: Astery si Maraki . Tinerele si ele...

Wok este un fel de tigaie in care se gateste mancare chinezeasca, sau ma rog, asiatica. Silvie stie mai bijne, io cu descrierile nu prea le am.


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Haideti sa va povestesc faza tare primesc pe la 17,15 telefon ....raspund si ce aud "Buna ziua doamna, ne cerem scuze de deranj, politia rutiera municipala la telefon , va dam o veste proasta ( in fundal se auzeau masini si sirena).....fetelor mi s-au taiat picioarele...fiul dumneavoastra a comis o comis o contraventie...eram pe alta planeta. Am raspuns politicos cu numele meu si le-am zis ca fiul meu are trei ani si banuiesc ca e o greseala. Si-au cerut scuze politicos si au zic ca este evident o greseala. Dupa ce am inchis am realizat ca imi tremura mainile si nu am aer. Ii aranjam lui Alain piesele de sah de la sahul ala ce l-a luat Jean din Grecia cu soldatei de metal care ii plac foarte tare, si in 5 minute m-a apucat plasul ca pe prosti ma gandeam ce ar fi fost daca nu ar fi fost o greseala si primeam o asa veste ca patit ceva Jean singura aici cu un Alain agitat ca nu a dormit care facuse casa vraiste ... pe o furtuna cum este acum afara. V-am zis de cateva zile ca am o stare super proasta parca mereu astept sa se intample ceva ...dupa inca 10 minute nu imi revenisem ma pregateam sa il sun pe Jean sa vad ca e sigur ok, noroc ca i-am vazut masina in parcare. M-a gasit suparata ca proasta din povestea cu drobul de sare ce poate pica in cap venind obosit dupa o zi de munca inceputa la ora 7 dupa 9 ore de stat in sala de operatie...si condus 190 km ....zambind cred la ce idei pot sa am stand singura acasa si primind telefoane din greseala. Credeti-ma ca nu mi-a pasat deloc, mi-am pus o jumate de pahar de vin rosu si stateam in fotoliu zambind.....sincer imi venea in minte o reclama ce o tot auzeam in Romania pe Halmark celebrati viata....in fiecare zi.
Nu stiu ce am cateva zile am starea asta tampita o sun pe bunica mea zilnic...mi-a parut super bolnava acum cateva zile la telefon. E o femeie de 84 de ani pe care o admir enorm, a ramas vaduva la 40 de ani, cu 4 copii din care cel mai mic de 2 ani , fara un job cum zicem noi azi intr-un sat de munte...cu o casa neterminata. Intr-o zi de iarna au venit si i-au zis ca sotul ei, maistru forestier a murit in un accident la padure. A crescut copii si i-a purtat in scoli,neacceptand niciodata "pomana" de la cineva, din pensia de urmas ce o avea si bucatica ei de pamant. A trecut ea si prin razboi si stia cat de greu poate fi pe lume si isi gasea alinarea in faptul ca e pace si o sa o ajute Dumnezeu. A stiut mereu sa faca o manacare minunata din un pumn de faina si ce se gasea in casa isi incepea ziua facand paine si spaland pe jos, e de o curatenie exemplara si miroase a sapun cu flori de cand o stiu Mi-a zis ca la vara vrea sa ii aduc "o crema de fata buna de aici" .
V-am zis toata aceasta poveste pentru ca noi toate cele care scriind aici si traindu-ne vietile de femei casnice speriate de un telefon gresit, de faptul ca am ramas fara job, de faptul ca am trecut printr-un divort, ca avem copilul cu unele probleme,ca suntem in o tara straina departe de toti....sa ne gandim ca altii au trecut prin greutati la care noi nici nu indraznim sa ne gandim si au mers mai departe... pentru ca altfel nu se poate in viata cand ai bratele pline de copii...si inchizand acest ecran dupa ce am terminat de citit sa zambim...toate ...chiar daca ploua si e urat si viata pare grea pentru ca inca putem celebra viata, suntem sanatosi si e pace in lume!


PS mai aveam si o reteta bestiala de spanac cu pui de v-o "povestit" dar nu se regaseste deloc nici in context nici nu am eu starea necesara acum sa o scriu.
PS2 pt Bianca, am ramas numai pe apa inca si rezist


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns acasa...intr-un final.
de la gradi am plecat in Mall. La KFC, marco mi-a mancat 2 copanele, unul l-a topit urgent si a trebuit sa-i mai cumpar unul.
Eu nu aveam asa foame, dar am topit jumate din portia de crispy strips.
De acolo am plecat la Kid's Land, copilul a vrut sa stau si eu cu el inauntru si eu aveam chef de colindat magazinele.
I-a trebuit un DVD si ceva bomboane, dar l-am convins ca nu e cazul...tare intelegator a fost.
Cristina sa-ti fie de bine sala, sau mergi la aerobic? Chiar daca mergi o sapt. da una ba, tot se va vedea efectul. In plus, mai iesi din casa, schimbi mediul, vezi fete noi,.
Mai citisem undeva de tigaia asta, dar nu mai stiu la ce subiect. sa faci poza cu mancarea pregatita in ea.
Silvia ce faza naspa, normal ca te-ai speriat bine. sa-ti treaca starea asta naspa, poate e si din cauza vremii.

Marco a vorbit cu mama, i-a zis ca maine merge la Alba si sa-i faca supa cu galuste. saracul ii e dor, eu nu am mai facut de ceva vreme ca nu am carne de pui de casa.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Aoleo Silvie, cred ca mi se taiau picioarele sa aud asa ceva! Bine ca a fost greseala Nu te mai gandi la nenorociri, o sa treaca si gandurile astea negre dar incearca sa se intample cat mai curand. Ma chinuiesc si eu sa nu mai imi vina tot felul de ganduri prin cap, mi.am mai revenit dupa povestea aia dar oricum tu stii cat de greu este sa fii departe de ai tai si vrei nu vrei tot iti vin tot felul de idei in cap

Nu prea am inspiratie ca sant pe picior de plecare spre dormitor la somn Astery am inteles Asta merge doar la flacara, eu am aragaz electric...e chestia aia ca un bol mai larg, care nu sta pe ochiul aragazului A ca mi.am amintit: in afara de " nu, nu acolo " si separat numarat, eu nu vb cu Angelo greaca deloc.

revin maine, poate am laptopul neparolat la sv
la toate, chiar daca nu v.am nominalizat, sant cheauna de somn NB

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

......ai ca am auzit ca se striga catalogul.
Anastasia bine ai venit pe lume. Ana felicitari, sa-ti trasica fetita.!! (e nascuta intr-o zi cu sora-mea)

...eu, nu sunt la curent cu prea multe. tot nu am timp de nimic. In ultimele sapt am lucrat foarte mult, o colega a fost invacanta si am ramas numai 2. Dar recuperez. Vineri seara decolam. Venim acasa, pentru 2 sapt.
In rest suntem bine. Selin e un " kleine teufeli" (mic dracusor) asa o alita tata-su. E un copil tare vesel, se trezeste cu zambetul pe buze, e tare vorbareaza si indrazneaza, spre deosebire de fratii ei mai mari. Fetele se inteleg de minune toata ziua se joaca impreuna. Bee, a metitat tot efortul.........o sa vezi peste cativa ani cum vei uita totate noptile nedormite si oboseala ta de acum.
Criza??? Da, ne-a afectat si pe noi chiar si aici in paradis. Sotul tocmai completeaza actele de somaj. ei, asta e ne descurcam noi cumva. Pe de alta parte ne-am gasit in sfarsit casuta. Nu e ceea ce eu am visat dar e la 5 min de mers cu masina de servici, e mareeee, sa incapa tot familionul, si are o curte frumoasa ......totusi la rosii va trebui sa renunt.




Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.............si daca v-a fost dor de zapada poftiti luati de aici ca e pentru toata lumea

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput