Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Am reusit sa adun ceva poze de la botez.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Doamne, nimic nu se compara cu mutrita lui dulce si satisfacuta dupa ce papa la san prin somn, noaptea!
Ce o sa-mi mai fie dor de trezirile astea de noapte, cand e moale in bratele mele si lipaie linistit la tzitzi, apoi face un botic multumit si se cuibareste si mai adanc langa umarul meu ...

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


Daca va place de noi, va rugam sa ne votati in concurs. Va multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Nerantula aceleasi sentimente le am si eu
Deja tanjesc dupa noptile in care se trezea si lipaia adormita la tzitzi

Le: Anamona si eu iau Galafor, e f bun, creste lactatia considerabil si de cateva zile iau si ulei de peste. Tot de la fetele noastre stiu Lactatia are legatura si cu lichidele, sigur stii bei suficiente?

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Nausica frumoasa foc Ania crestina are niste portrete superbe, nici mami si tati nu sunt mai prejos


Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Am vazut si eu acum pozele Aniei, e frumoasa foc ochesica mica si cochetica de nu se poate! Dar cu asa mamica si nasica nici nu se putea altfel, ati fost superbe, fetelor! Cumintica, asa cum o stim, si foarte interesata de cartea de rugaciuni ... deja?
Si lumanarea a fost frumoasa, mi-a placut mult tot, tot, bravo! Felicitari, sa-ti traiasca crestina!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


Daca va place de noi, va rugam sa ne votati in concurs. Va multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Miruna, f frumos ce spui tu. Am incercat si eu de citeva ori si nu prea a mers:( dimineata sunt capie de somn, dorm cu grija sa nu se trezeasca unul pe altul, au ore diferite de trezire, cipri se tezeste de 3,4 ori pe noapte sa manince... Babymom, esti o nasica model, bravo!!! Anamona, bafta cu acomodarea! Bunica nu poate sa vina la voi, cred ca e mai usor pt Thea.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata si haideti la

LA noi ningeee!!...ingrozitor, nu mai vine primavara.

Noi mergem la vaccin azi.

ici tuturor .Revin dupa ce citesc ce ati mai scris

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

si si de la noi. Inca mai e calda, desi ne-am trezit tarziu.

Sa va spun veste. Radu s-a intors pe burta...(asta stiati)... si de pe burta...hop! inapoi pe spate. Acum de "buna dimineata".
Gata, dimensiunea plana nu mai are secrete pentru el. De fapt, nici spatiul, ca doar a exersat azi noapte cum e sa faci surub pe spate schimband patul cu podeaua in timpul miscarii.

Mai naspa... a venit buni... si e racita.... biata buni.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

'neata....dau niste cereale de mic dejun

nausica - vazut fetele superbe, Ania scumpa imbracata foarte frumos. Ce mi-a placut ca era atenta la tot in jur

babymom - foarte frumos ca l-ati dat pe Victor la pian. Dupa parerea mea, orice copil trebuie sa invete sa cante la un instrument, pianul este cel mai complex dintre ele. Se dezvolta foarte bine inteligenta si creativitatea. O sa ai nu mai de castigat mai tarziu...iar acum te poti lauda ca are o preocupare interesanta. Ii place?

Alexasimami - M-am gandit eu ca si locul nou poate sa o agite, dar nu prea am ce face. Eu o duc pe Thea la mama acasa pentru ca serviciul meu va fi foarte aproape de acel aparatment...cam 15 minute distanta cu tot cu parcare si urcat in cladire. In felul asta mai pot trage o fuga acasa in pauza de masa.

LE Cosmy beau cam 2 litri de ceai zilnic...mai mult nu prea pot si pe astia ii beau cu greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata! Noi suntem cam mucosi azi...de fapt Andrei e mucos de ieri eu doar azi dim m-am trezit cam ...hmmmm....sper sa nu fi racit si eu....ma duc azi cu el la dr sa vedem dacae chiar racit sau doar mucisori.....la noi s-a modificat tare programul de somn noaptea: adica dupa ce de la 3 la 5 luni nu s-a mai trezit deloc noaptea, apoi de la 5 la 7 lunni se trezea 1 sau de 2 ori acum de la 7 luni se trzeste de 3-4 ori pe noapte....asa ca sunt cam chiuna de capdar asta e....copiii isi mai modifica stilul de a dormi, nu?
nausica felicitari pentru un botez reusit!!!! Ania este o frumoasa!!!!
laura pupam dulce pe Alexia sa nu o doara si sa nu planga la vaccin
nocom multi pentru mami sa aiba rabdare si sa fie strong si pentru Daria sa treca cat mai repede problemele
ada multu de cafea...eu de vreo saptamana am trecut pe cafea cu cafeina ca nu se mai poate altfel...nu mai rezist fara toata ziua
anamona incepi lucrul? bafta mare!!!

de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput