Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Eram sa uit ..aseara am inceput tratamentul homeopat...
astept cu interes sa vad ce reactii am eu la el
Oricum motivul major pentru care am apelat la homeopat este constipatia cronica ..de care nu vedeam cum as putea sa scap pina nu termin cu alaptatul.
Dupa ce l-am alaptat pe Stefan am luat de la drnatura ceva fibre ..si ceaiuri ...si m-a ajutat ..dar sunt contraindicate in alaptare.


mai avem ceva sa scriu...cineva scria de APARATUL SALIN...noi avem SALIN2 ...in camera lui Stefan...nu pot spune ca se vad efecte miraculoase...dar se doarme mai bine in camera lui ..asta e testata .

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hai mai ca ma tot uitam si nu intelegeam unde e postul lui babymom. Dar cum ai reusit sa il bagi acolo ? Eu am asteptat sa treaca minutul sa pun si boboceii ca nu te lasa mai repede...ai fost tare rapida

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Da' ce e cu linistea asta pe-aici in seara asta?? Am lipsit cat l-am alaptat pe Dragos ( prima trezire ) si ma gandeam ca ati umplut deja vreo 2-3 pagini, ca de obicei. Cand colo... tot aci va gasesc.
Ati plecat deja la culcare?? Toate??

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

io

incercam sa-l culcam pe Teo si el plange dupa "maaamiiii, bate mamiiii, bateee" adica in brate la mine.
Am incercat sa stau nitel cu el in brate, dar tot se agita, tzopaie si miorlaie, si m-a dat tati afara.... acu plange el acolo si io aici


hm....intre timp l-a linistit, nu mai plange. Uraaa... da io tot as fi dormit cu el, mititelul meu scump...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

babymom aici sunt ...
gafai de la cat am bagat recuperare _ un intreg capitol
am lasat azi noapte cap trecut la pag 2 acum va gasesc in acelasi loc dar in cap nou

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

io sunt pe aici, dar nu pt mult timp, ma bag si eu linga fii'miu la nani. Dar tu guru pe unde ai fost toata ziua?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ada, ce-mi facusi? m-a apucat un dor nebun sa dorm cu alexa in brate abia astept sa mai creasca cipri sa dorm cu amiindoi. Anamona, voi ce-ati facut, ca punem absente:)

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

babymom felicitari lui Dragos pentru progrese
ce scump trebuie sa fie el stand singurel in fundulet :)
Thea abia il asteapta sa vina.

Multumesc de raspunsul cu mesele...intr-adevar par cam inghesuite.
Dat fiind ca incep serviciul la 6 luni fara 6 zile, ma gandeam sa incep cu cereale fara gluten de la 5 luni jumate pe care sa le prepar cu laptele meu. In felul asta o sa aiba o masa asigurata atunci cand o voi lasa singurica. Cerealele le-as da totusi la 12....poate sa le combin cu avocado atunci se faec de-o portie

Apoi as trece la legume la ora 14, daca nu le accepta sa incerc cu fructele.

Atunci cand va avea 2 mese introduse as putea sa largesc intrevalele ca sa o bag pe a3a.

Toata graba asta e din cauza ca imi e teama ca nu o sa am lapte suficient sa ii las. Tot ce scot dintr-un san e acum 50ml...de 5 zile pompez ca sa strang si nu vad nici o marire a lactatiei, basca traiesc simtindu-ma vinovata ca o privez de hrana zilnica (sanii sunt goi mult timp dupa).
Oare cererea si oferta nu mai functioneaza dupa un anumit timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa si mami

io sunt pe aici, dar nu pt mult timp, ma bag si eu linga fii'miu la nani. Dar tu guru pe unde ai fost toata ziua?

alexa, cipri si mami

Ehe-he! M-am ocupat toata ziua de baietii mei - exercitii de stat in fund cu Dragos, apoi exercitii de pian cu Victor . Spre seara, vizita la finuta cea mica - i-am facut prima baie asa cum scrie la carte, completata cu un masaj pe cinste. Sper sa-i fi fost de folos si sa doarma si ea prima noapte, ca si-a cam inversat programul de somn: doarme ziua, iar noaptea plange. Cam asta...

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Alexasimami noi am chiulit din motive de imprietenire bunica si nepotica. Am plecat de acasa dis de dimineata si ne-am mai intors pe la 18 asa.

Si imprietenirea asta merge greutz...cand sunt de fatza totul bine si frumos - se rade, se gangureste, aratam tot ce stim sa facem. Cum plec din vizor, cum incep scancetele.
Am coborat pana jos 7 minute nu mai mult, cand m-am intors plangea Thea saracutza rau de tot - s-a repetat faza de saptamana trecuta cand plangea pana nu mai putea sa mai planga de atata plans. Nu am mai vazut-o niciodata in asa stare....ma intreb cat dureaza acomodarea asta, ca la cum plange nu am curajul sa mai plec de acasa.



Mergi la inceput