Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (29

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Elenuta23, ma mir tare ca iti cade parul. Eu stiu de la sarcinile trecute si din ce ziceau alte fete ca in timpul sarcinii parul devine deosebit de rezistent si lucios. Mie cel putin nu mai imi cade aproape deloc acum, si inainte eram disperata ca nu stiam ce sa-i mai fac, si asa am eu doar trei fire in cap! Tu ai inceput sa iei vitamine prenatale?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 15+
POZE


inca nu iau nici o vitamina, nici la prima sarcina nu am luat mai delok vitamine

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 15+


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnana31 spune:

buna dimineata!sunt si eu insarcinata in 11 sau 12 sapt (doi dr care mi-au dat "verdicete" diferite, nici eu nu mai stiu ce sa cred).am programat dublu test-ul pe 31 martie si chiar ma intrebam cat dureaza pana dau rezultatele... voi spuneti ca minim e 2 sapt? mie mi se pare f mult, mai ales ca eu as vrea sa fac si amniocenteza...a propos, stiti vreun dr bun pt amnio in bucuresti?ma gandesc ca sunt dr specializati si pt asta, cum sunt pt ecografiile morfo....si sper sa nu tb si aici fcta progrmamarea cu 3 luni inainte, ca la morfo, ca depasesc rau de tot termenul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

am programare la TT de 1 aprilie , insa ns daca sa il fac sau nu????
am inteles ca da valori gresite, acuma ns e adevarat sau nu, eu avand doar 26 de ani aproape 27

cred ca ma voi duce spre linistea mea

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 15+


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnana31 spune:

in legatura cu vitaminele...mie ambii dr mi-au zis sa iau elevit dupa primul trimestru...se pare ca e un factor cauzator de foame si unii dr, dc iti ies analizele bine, sunt reticenti in a prescrie vitaminele astea.pe de alta parte, eu sunt teribil de lesinata tot timpul, am zile cand nu-mi vine sa ma ridic din pat, seara adorm la 9 si m-am cam saturat sa fiu asa leguma...si culmea e ca mananc destuil de bine, ceea ce nu mi s-a mai intamplat de cativa ani buni (din cauza interminabilelor cure...)chiar, la voi foamea se manifesta la modul "violent", adica cu tremurat, ca o scadere brusca de glicemie??? mie nu mi s-a m intamplat pana acum sa am asa o senzatie de foame; mai rau este ca, si dupa ce manac, m persista perioada o vreme senzatia aia idioata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



eu in sarcina asta am zis pas la vitamine, iau numai acid folic .. la prima sarcina am luat, si am pus si 20 si ceva de kg ... acum, sper sa nu trec de 12 .. in 3 luni, am pus un kg .. sa vedem ce fac de acum incolo ...

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Si eu sunt in ceata cu DT si TT, nici nu stiu ce sa mai cred. Cu cat citesc mai mult cu atat ma indoiesc mai tare de rezultate, dar parca ma vad ca o sa ma dau cu capul de pereti pana o sa imi vina rezultatul de la TT.
Pe mine dr nu m-a pus sa fac DT...oare de ce? O fi de la facptul ca am doar 25 de ani si nici un antecedent in familie?

12+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Nici pe mine nu m-a pus sa fac decat TT si eco de trim II.Referitor la TT, se poate face intre sapt 14-18 si eu am facut prog in sapt 17. Mi-e teama ca dureaza mult rezultatul si n-o sa mai fie suficiaent timp pt alte investigatii, dar nu stiu daca as face alte investigatii...
Si eu am tot 25 ani.
Cunm sunt putin mai paranoica m-am programat din proprie initiativa la eco de trim I ca am citit ca doar in perioada asta se poate masura pliul nucal.

Iulia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuta23
am o intrebare, voua va cade parul mai tare acum in perioada aceasta????? mie una imi cade enorm de mult, asa am patit si cu prima sarcina iar apoi si-a revenit dupa ce am nascut


Vitamine iei?

Iulia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

emy- la mine zice 1-2 saptamani, si dupa ce au trecut 2 saptamani, am sunat si le-am scris chiar si un mail...si a aparut imediat rezultatul si asta am reclamat ca nu am primit timp de 2 saptamani rezultatul si dupa un mail mai acid...hop-top si rezultatele!

mimika- cum mai esti??? gata examenul?
danangie- mai da-ne vesti despre tine

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 15+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Neata si din coltul nostru!

Ma bucur tare mult ca fetele care au fost ieri la eco au venit numai cu vesti bune, felicitari! katteryna, asteptam vesti!!!

Roxxy, tinem pumnii azi!



Panda, 13+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Si eu sunt in ceata cu DT si TT, nici nu stiu ce sa mai cred. Cu cat citesc mai mult cu atat ma indoiesc mai tare de rezultate, dar parca ma vad ca o sa ma dau cu capul de pereti pana o sa imi vina rezultatul de la TT.
Pe mine dr nu m-a pus sa fac DT...oare de ce? O fi de la facptul ca am doar 25 de ani si nici un antecedent in familie?

12+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Nici pe mine nu m-a pus sa fac decat TT si eco de trim II.Referitor la TT, se poate face intre sapt 14-18 si eu am facut prog in sapt 17. Mi-e teama ca dureaza mult rezultatul si n-o sa mai fie suficiaent timp pt alte investigatii, dar nu stiu daca as face alte investigatii...
Si eu am tot 25 ani.
Cunm sunt putin mai paranoica m-am programat din proprie initiativa la eco de trim I ca am citit ca doar in perioada asta se poate masura pliul nucal.

Iulia 11+

Eu am programare ptr TT in saptamana 16 si o sa il fac, tot pentru linistea mea.
Cat depre paranoia, nici nu vreau sa discut, am luat-o cu totul razna de cand am aflat de BB, mie mi-a masurat dr mea transulecenta nucala si mi-a spus 1.5cm, dar eu tot m-as mai duce la o eco mai performata sa vad daca e bine....pana in ce saptamana se poate merge, stie cineva?

12+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput