Gravidute&Mamici de IASI (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty

Sunt pe fuga doar cat sa va arat ce am facut eu si Victor in bucatarie acum cateva clipe. (reteta aici)

Ia uitati!!! E foarte gustos. Mie partea ce a iesit din cana mi-a iesit cam crocanta. Data viitoare pun niste stafide, niste nuci. Acum am pus in plus fata de reteta o lingura de dulceata, cu tot cu visine.

Gata, fug, ca a imprastiam Victor prin bucatarie paiele de baut lichide. Revin dupa ce il culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

(inca un a si ma duc...vb "cantecului")

Ella cum a iesit placinta cu iaurt? Sa nu pui poze. ca noi, chiar daca nu e aspaectuoasa, ne saturam de la miros... Eu as fi preferat-o o idee mai dulce. A! Si sub nici o forma sa nu o mancati fierbinte. Nici macar calduta, ca nu e buna. Musafirii mei de duminica nu au mai asteptat sa se raceasca, dar le-a placut muuuult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare vad ca tot de dulciuri si bunataturi vorbitiSi eu am bagat aseara o inghetata buuuna cu placinta cu mere calda
Vladut a plans rau cam 20 de minute pe la miezul noptii si l-a speriat pe taica-sau vroia sa ne duca la spitalCu mucii si tusea parca e mai bine ,traiasca aerosolii
Aici ploua marunt si e vant asa ca il tin in casa,noroc de tati care e liber si iesim cu randul sa rezolvam cate una alta

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Lacramioara ce rau imi pare ca nu e Stefy bine dar te rog sa iesi din butoi si gandeste-te ca pana la scoala o sa capete printesa o imunitate de invidiat

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Unde sunteti pe ploaia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mihaela cred ca linistea lui Victor e compensata de "vorba multa" a lui Stefan. Da. Stiu cum e sa ai un vorbitor non-stop in casa. Faza e ca de la un timp a priceput si el ca ii tot zicem ca vorbeste prea mult, ca m-a intrebat intr-o zi: "mama, dar e pacat sa vorbesti mult?" Iti dai seama ca m-am topit. Si de atunci il incurajez sa vorbeasca cat vrea. Si i-am spus ca pacat nu e cat vorbesti, ci cum vorbesti, ce spui.

Multumesc fetelor ce mi-au scris de preoti-duhovnici. Pe parte dintre ei ii cunosc. La pr Carp l-am botezat pe Stefan. Si, Alina, chiar ma gandeam la el, ca stiu ca e un om deosebit. dar voi cum de ajungeti asa departe? Daniela, la pr Toma l-am botezat pe Victor. da, si el e un om deosebti. Foarte cald si bland. Si la el ma gandeam. Sotul prietenei mele e pr paroh la Talpalari, langa Victoria. Mi-a mai zis ea si de pr Timofte, de la Sf Spiridon. Acum...stiu ca ar tr sa ne gasim un duhvnic al familiei. Ma mai gandesc, de aceea, la pr Roata, ca la el ma mai spovedeam eu... Da. tare bine e un copil la casa omului. Uite, te indeamna la lucrui bune, lucruri de care noi, astia marii, deseori uitam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ce linisteee unde sunteti dragelor??Eu am fost ca o albinuta zuuum la banca la farmacie(Alynta am cumparat 2 sticlute si am dat 7 lire pe amandoua cam 350 de mii cred)si mi-am luat si eu o fustita si o tigaie Tefal o sa o probam in seara asta cu o friptura de vita

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Teo multumesc frumos! Te astept cu banii in dinti sa-mi i-au "marfa" cea mult dorita!
Eu am avut activitate de dimineata1 Am fost cu vecinii de la mansarde sa platim deschiderea la lumina, ca de un an aveam curent in regim de santier sa zic asa (platim la intretienere)! Pe David l-am lasat la fina mea, care are si ea baiat de 3 ani si e burticoasa ca mine! S-au jucat frumos! Eu am cumparat o jucarie pentru carut pentru Matei si altele si le-am scos sa le arat! Stefan- baiatul finilor cam "smulgea" zornaitoarea de carut! David a luat-o frumos si a pus-o in punga! Strangator baiat si mai ales cu simtul proprietatii! M-am amuzat tare mult de el!
Am facut si noi crap cu mamaliguta si usturoi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Oana eu l-am cunoscut pe pr. Carp din studentie! Mai tinea conferinte la ASCOR! Mi-a placut ca era deschis si o fire vesela! Bogdan se spovedea la el din facultate si dupa casatorie m-am hotarat sa merg si eu cu el! E cam departe, dar ajungem cand avem nevoie si mai vorbim si la telefon in caz ca mai inetrvin dileme, probleme!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 32+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Dupa amiaza cred ca ma mai asteapta o tura la pediatru.... Ma duc in lume.

Sper sa se faca repede bine mititica

Citat:
Miha, cred ca ai dreptate, cred ca de aia nu mai scrie Ralu.....
Ralu.... ai mai iesit din butoi? Eu mai scot capul sa mai iau o gura de aer....

Lacramioara, de-ai sti ce m-a inghesuit Miha acolo, aoleu
Nu mai ies multa vreme.
Nasul il mai scot din cand in cand, respir un pic si trec la loc, sa nu-mi ocupe cineva


Serios acum, nu ma pot lauda cu cea mai stralucita perioada a vietii mele. Toti mai avem si bune, si rele.
Se mai intampla.

Mergi la inceput