Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27
Sper ca ai zis de mutat la odiseea de ianuarie -februarie numai asa ca exemplu....
Tu, Luana ,Alex si Clau apartinet aceste odiseei.Punct.
Ce ma fac eu fara voi...pai se poate sa iti treaca prin cap asa ceva...

Cum sa ma mut? Pai cand eram in spital si zicea dr ca mai un pic, sa ajung macar la 30 sapt, eu ziceam, ca mai mult de 30 trebuie, ca eu is mamica de martie aprilie. Pai daca nu m-am mutat pana acum, ce sa fac acum cand vin ghioceii? Tre sa stam aici sa dam exemplu, nu?

Revenim mai tarziu, imbaiate, hranite si fericite.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Mesaj pentru TATI ALEX DE LUANA:

























Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Gigelica, iubire, mai scoate din culorile alea ca te modereaza moderatorii mai un pic. Si nu obosi agitatele asa, ca e nevoie de ele la nascare, lasa ca Alex are experienta de-o viata. Numai sa nu-i tremure mainile sa-mi inece fata.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gigelica, iubire, mai scoate din culorile alea ca te modereaza moderatorii mai un pic. Si nu obosi agitatele asa, ca e nevoie de ele la nascare, lasa ca Alex are experienta de-o viata. Numai sa nu-i tremure mainile sa-mi inece fata.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon



Nu am voie sa folosesc culori???

Scuzeeeeeee, promit sa fiu cuminte!

Si Alex a beneficiat de ultimul "Morcov agitat de Gigelica"...

Am vazut la tine cum se face inimioara


Baitza placuta!

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gigelica, iubire, mai scoate din culorile alea ca te modereaza moderatorii mai un pic. Si nu obosi agitatele asa, ca e nevoie de ele la nascare, lasa ca Alex are experienta de-o viata. Numai sa nu-i tremure mainile sa-mi inece fata.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon



Nu am voie sa folosesc culori???

Scuzeeeeeee, promit sa fiu cuminte!

Si Alex a beneficiat de ultimul "Morcov agitat de Gigelica"...

Am vazut la tine cum se face inimioara


Baitza placuta!

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png


Gigilica zo daca nu ma omori...

Tu vrei sa ii bagi la om MORCOVU IN .... sau sa il incurajezi....
Monica, Alex, Luana..baita placuta.
Referitor la mutat asa ma gandeam si eu

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

_Pentru
_zambetul Luanei

_

_
_
_





Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ayla cred ca ne-am inteles gresit. Eu ma refeream sa ne mutam doar la sfarsit numai dupa ce a nascut si ultima dintre noi. Tocmai pt ca suntem cateva pe la sfarsit si fetele au inceput sa se planga de frica sa nu ramanem singurele pe aici. Oricum tu ai lamurit foarte bine situatia si ma bucur (in egoismul meu)ca regulile forumului nu dau voie la 2 subiecte de mart-apr.Sunt rautacioasa da as vrea sa va tin langa mine cat mai mult. Si eu m-am temut ca prospetele mamici sa nu fuga in alta parte.
Am uitat sa-ti multumesc pentru pagina gazei mici. E si ea in randul lumii de pe acum.
Gigelina, joanna mai stau si eu pe aici nu va las singurele dar dau o fuga sa-mi pun ceva de papa. Nu spun ce sa nu-i fac pofta gigelinei ca dupaia o am pe constiinta.

36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Capitolul 100? Trebuie sarbatorit, da' terminati cu bautura, nu m-am "abstinat" atatea luni sa ma inec acum ca gitanul la mal...inca o luna mai rezist. De fapt ce inca o luna, am uitat ca nici la alaptat nu e voie. Stiti ce as pune eu la cale: intr-o zi cand o sa am bebelina sa ma mulg asa vartos, sa umplu frigiderul cu sticlutze cu lapte si apoi sa ma fac manga cu bere (numa bine prin iunie-iulie) si sa las familionul sa se ocupe de bebeloaie. Sunt oare o mama denaturata ca gandesc asa?!:)))
Gaza, ai dreptate cu tot ce ai zis, vad si eu ca e aiurea cu lateralele alea la patutzul meu, da' mie asaaa-mi placea cand vedeam poze cu pat cu laterale, asa aspect fain ii da...acum inseamna ca eu le am degeaba. Si am comandat lenjeria de pe net special pt. aparatoare, ca lenjerie simpla gaseam si aici sau luam eu material:))). Si cu caruselul la fel, e cam incomod, da' si daca nu-l vede, macar sa-l auda, ca e cu melodie:)). Daca nu...il pun la Manole, sunt convinsa ca i-ar placea!

35Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, ce zi plina de emotii am avut azi!Bine-ai venit pe lume, bebe Ian!Fetelor pe noi ne-a oprit zilele trecute politia la un control de rutina, verificau taxele de drum, iar politistul m-a rugat frumos sa imi dau jos centura . I-am zis ca eu ma simt mai in siguranta cu ea pusa, dar el o tot tinea pe a lui, sa o dau jos, ca la o frana brusca imi intra in burta si nu e bine pentru bebe...Olishka, intepaturile jos sunt normale, si eu le am uneori si am intrebat dr ca sa scap de griji.Mult succes la baita, tati de Luana!PS Postasem la capitolul trecut si dadeam refresh la greu la capitolul nou si ma tot miram ca nu-mi apare mesajul Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, despre ce aparatori vorbesti tu ca eu nu le-am vazut in pozele tale...Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput