Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Ilinca nu esti denaturata deloc si mie imi trece cate un gand din asta..da cred ca numai cu gandu ramanem ca ne da tati afar din casa daca nu sunt prezzenta la apelul berbecutului...
Fetelor va urez o noapte buna, fara problemute, purici sa va sarute.
Inca un gand pt Chatonel si Adee
Eu ma retrag , ma doare capu..poate de la calculator...


40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ilinca daca tu esti mama denaturata atunci sa sti ca vom fi doua. Ca si eu am vise deastea, mai ales vara la o terasa. Chiar ma gandeam sa intreb dr cat timp trebuie sa treaca ca sa se elimine alcoolul din laptic ca sa pot alapta dinnou.
Olishka stai linistita si eu am intepaturi de genul asta, si cu cat trece timpul s-ar putea sa simti mai des si mai intens. Mie mi s-a intamplat in general cand eram obosita sau exageram cu statul in picioare la cumparaturi. Uneori simteam ca bebelina nu mai are rabdare si acu scoate o manuta pe afara. Noroc ca stiam de la Dr ca am colul inchis si ok.

36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Vai, chiar c-as bea o bericioaica...ce bine ar fi sa stau asa, pe o terasa, afara sa fie caaald, la terasa umbra...sa stau cu o bere rece in fatza si langa mine sotzu' cu fetitza in marsupiu, dandu-i laptic din sticlutza
Anamariame, pai nu le-am pozat (aparatorile) ca nu stiu cum sa le prind; adevarul e ca nici n-am incercat, numa cat am stat si io si m-am gandit, scarpinandu-ma in creshtet...si mi-am dat seama ca ce am vazut eu in pozele de pe net erau pozate pe patuturi cu toate lateralele de grilaj...
Tufete, nici io nu-mi mai prind centura de sigurantza de vreo 4 luni; oricum n-am mai iesit din oras cu masina decat pe distantze f. scurte.

35Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:


Buna seara si de la mine..Am incercat sa intru mai devreme da n-a mers forumul.
Ati avut viteza la scris nu gluma, am ramas in urma cu un cap si jum si nu mai am rabdare sa citesc.
Sa inteleg ca Chatonel naste?????
Bun venit noilor bebei....am pierdut sirulscuze...
Gigelica tare m-ai amuzat cu morcovul ala pt ALEX.....eu cred ca a fost cu buna intentie ...da m-am prapadit de ras, (as vrea sa-ti raspunda el personal la dedicatie , sa vedem cum a interpretat)
Ayla...draguta vezi cum ma repari si pe mine la"mazarica mea" ca am pus aceeasi poza de doua ori

6+

Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vai fetelor pleaca omu' la un somn scurt si voi treceti la capitol nou? si ce capitol! felicitari tuturor pt cap. nr.100!

chatonel - sa ai o nashtere ushoara ushoara!

shasa - se pare ca suntem pe aceeashi lungime de unda si cu orele de somn

ilinca - si eu ma cam chinui cu aparatorile pt ca am doar doua parti cu gratii si sunt cam greu de prins...deocamdata am abandonat, mai vad eu dupa. poti sa lipesti de exemplu nishte bucati mici de arici cu banda bublu adeziva. nu stiu cat de buna e ideea dar acum alta n-am

39+
poze

AMR 2 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, noroc cu Aris ca acum s-a prins si neuronul meu obosit ce tot vorbiti voi aici de aparatori Si daca tot m-am prins, acum trebuie sa gasesc si eu solutia, ca patutul meu e la fel, cu zabrele doar pe doua parti din patru Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin


Buna seara si de la mine..Am incercat sa intru mai devreme da n-a mers forumul.
Ati avut viteza la scris nu gluma, am ramas in urma cu un cap si jum si nu mai am rabdare sa citesc.
Sa inteleg ca Chatonel naste?????
Bun venit noilor bebei....am pierdut sirulscuze...
Gigelica tare m-ai amuzat cu morcovul ala pt ALEX.....eu cred ca a fost cu buna intentie ...da m-am prapadit de ras, (as vrea sa-ti raspunda el personal la dedicatie , sa vedem cum a interpretat)
Ayla...draguta vezi cum ma repari si pe mine la"mazarica mea" ca am pus aceeasi poza de doua ori

6+

Mariana





Alex, morcovul e de fapt o inima camuflata!
Deh, io nu ma pricep la butonari precum Ayla...a carei inima a fost perfecta din prima.

Ma ierti?

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am ramas singurica?

Ma duc sa fac nani, caci sunt cam obosita dupa doar 5 ore de somn azi noapte.

Va pup si ne revedem maine.

Gigelica +37 Victor-Andrei

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor multumesc, m-am linistit in legatura cu intepaturile

M-am chinuit vreo jumatate de ora cu epilatul de am obosit de tot, dar a meritat sunt fresh acum

Oare ce face Chatonel? Nici de Adee nu am mai aflat nimic...

Olga 35+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ciao tufete. Mi-a adus si mie tati laptopul si am intrat sa va multumesc pt incurajari.Dupa cum va zis si sora mea, Kitty,sunt in maternitatede duminica dimineata de pe la 5, am venit pt ca aveam contractii regulate la 5 minute. Dupa ce ma internat, au disparut si contractiile si am tinut-o tot asa (mai veneau cate un set - super oferta si dispareau ) pana acum vreo cateva ore cand am inceput sa am contractii reglate si fffffffff dureroase. Acuma am contractii din 6 in 6 minute si tin in jur de 45-60 secunde. Astept sa vina contractii din 4 n 4 minute si merg sa anunt asistenta.

Chatonel f util cronometrul de contractii ce l-ai pus. Nu mai trebuie sa imi bat capul, sa tin minte la ce ora am contractii si cat o durat.

pe toate

mai intru sa va anunt daca am noutati

Joanna am vazut mesajul in seara asta, ca i-am dat tlefonul la tati sa mi-il duca la incarcat sper ca esti bine. o sa incerc sa mai citewsc din urma

40+Ariana

poze

Mergi la inceput