Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Ada sper sa scada febra

Nerantula ma intereseaza si pe mine exterminarea lui Mr. H please

Claudinna pupici lui Razvanel..l-am admirat cu bascuta ..e super..si eu as vrea sa fac...daca ne ajuti

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hehe, multumim, Cristina! azi i-am mai facut una, pun acum poze
iti arat, daca vrei!
si daca gasesti ate bune prin craiova sa-mi zici si mie...pe unde mai e mercerie in afara de acolo in colt la gradina engleza? in banie, cumva?



Ada, intrebai acum cum se scade febra si cica se rade niste cartof, se uda cu spirt si de baga intr-un fular...se pune la gat la copil (fina mea asha le face...stiu ca asha ne facea si mama cand eram mici)

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bascuta cea noua
e cam de fetita...ce parere aveti, merge si la baietel??

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

claudina intr-adevar e bine sa aiba un program macar in mare stabilit ca sa-i fie mai usor mai incolo...pupam pe Razvanel cel frumos
ada multa sanatate lui Teo

de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

andy p. ai observat corect! s-au cam abramburit lucrurile, vina imi apartine ca am gresit cand mi-am dat datele la inceput.

vladimir andrei e nascut pe 21 septembrie , 4000g, 52 cm, 40 saptamani, vaginal cu epidurala, cantacuzino, dr briceag.

babytza, daca mai ai timp, sau, voi, fetele care va ocupati cu asta poate ne bagati si noua datele corecte! rogu-va!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300
babymom, contra acneei la mine merge f. bine garnier pure gel si scrub,, mai ales scrubul face minuni, da inapoi orice iritatie ca are si mult zinc. Incearca-l, nici nu e scump si tine o gramada, eu am aceleasi flacoane de cand am nascut si gelul il folosesc zilnic pe post de sapun si e abia jumatate consumat. Cu scrubul am asasinat niste puncte rosii care mi-au aparut si pe decolteu si pe spate dupa ce-am nascut... Deh si e sunt vesnic adolescenta.

300, din pacate eu am incercat, in lunga-mi existenta de adolescenta vesnica, ABSOLUT TOT CE SE POATE si bine-nteles ca am inceput de la simplu la complex; am folosit si gama Garnier - niciun efect, si crema Neutrogena - visible clear, pe care mi-a mai recomanadt-o cineva de aici de pe forum ( scuze, dar n-am retinut cine, parca Piolica ). Singura care-si arata un oarecare efect a fost Normaderm - Vichy, dar vad ca nici asta nu mai functoineza si dau si-o caruta de bani pe ea. Acneea mea a trecut doar in perioada cand luam Diane-35, dar parca nu as lua toata viata hormoni. Ma consolez ca asta e... acum am de gand sa incerc faza aia naturista cu drojdia, desi suna bleax.
Merci oricum de sugestie .

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

a fost mare, amik! si ai anscut si natural...bravos!
din pacate eu nu ma pot baga, ca mi s-a stricat mouse-ul si nu-mi place delok fara la laptop...
sigur vor modifica fetele

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Nerantula, l-am votat si eu pe Gruia. E superba poza si cartea e cea mai buna alegere pentru prima lectura. Si eu de-abia astept sa-i citesc Aniei "Micul Print". Si, oricum, Gruia e o incintare. Ce mutrite poate sa aiba! Eu as fi toata ziua cu mina pe aparatul foto sau pe camera.

Anca, de mult am vrut sa spun dar am tot uitat. Am murit de ris cind am vazut filmuletzul cu Carla mincind morcov sau ce ii dadeai tu acolo cind avea fata aia disperata.

Eu sint tare bucuroasa ca am primit un nou Maya Wrap. Ma obisnuisem cu celalat si mi-a lipsit tare mult. Sper sa nu se fi dezvatzat Ania.
Si am mai primit si o carte despre papalici de bebei, se cheama "Super Baby Food" si are o multime de retete.

Noi miine avem botez. De-abia astept.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ooo, Nausica, sa aveti petrecere frumoasa!

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Babymom, sarumana.
Are 40grade, fix acuma.
I-am pus un novocalmin... ca altceva n-am stiut sa scada febra repede.

ii dau si eurespalul ca e obturat complet la nas, si plange din cauza asta, nici nu mananca. Nici nu-l pot aspira, urla ca la balamuc, si nu iese nici macar apa de mare pe care o trimit inauntru.
La febra asta, numai plangand nu vreau sa-l vad.
Daca in 2 ore nu-i scade deloc, chem salvarea, desi nu vad ce ar putea sa ii faca...

Ada, nu cred ca e cazul sa chemi salvarea, ca vorba ta mai mult decat sa-i scada febra nu au ce sa-i faca, iar asta poti sa faci si tu. Prima manevra, daca febra e foarte ridicata, e sa-i faci un dus sau baie cu apa doar caduta, la temperatura corpului, aprox. 37,5 grade Celsius. Ii administrezi Novocalmin, cum deja ai facut, si alternezi cu Nurofen. Cand Victor avea febra mare eu ii dadeam si la 2 ore o data Novocamin, o data o doza de Nurofen. Important e sa nu lasi febra sa creasca excesiv.
Pt. obstructia nazala poti sa-i pui Vibrocil, cate o picatura sau sa-i faci o dilutie de 1:1 din Olynth cu ser fiziologic - intr-o seringa de 1 ml tragi 0,5 ml ser si 0,5 ml Olynth.

Sanatate si sa avei o noapte linistita!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput