Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

sotul incearca sa-l convinga pe Mikul sa pape povestindu-i despre nu stiu ce teorie pe care o transforma in axioma
se pare ca a cedat deja, sotul
votat razvanel

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Ce faceti cu ginerele meu???Hai Robi draga tu aici la Alexia sa vezi cum papati

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

sotul incearca sa-l convinga pe Mikul sa pape povestindu-i despre nu stiu ce teorie pe care o transforma in axioma
se pare ca a cedat deja, sotul
votat razvanel

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Macar incearca! Interesanta strategie

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

mA fAc MaRe

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Salut mamici! Pupici bebici!

Sunt restanta fix un capitol, iar la celalalt am uitat deja daca aveam de comentat/ raspuns ceva. A, da... babymom, contra acneei la mine merge f. bine garnier pure gel si scrub,, mai ales scrubul face minuni, da inapoi orice iritatie ca are si mult zinc. Incearca-l, nici nu e scump si tine o gramada, eu am aceleasi flacoane de cand am nascut si gelul il folosesc zilnic pe post de sapun si e abia jumatate consumat. Cu scrubul am asasinat niste puncte rosii care mi-au aparut si pe decolteu si pe spate dupa ce-am nascut... Deh si e sunt vesnic adolescenta.

Un pupic special fetelor invizibile si hai sa va povestesc ultimele noutati.

Deci a fosrt frig in Bcuresti. Si aici s-a lasat cam racoare dupa masa pe la 4... dupa ce ne era si cald.

Am avut parte de un bebe super agitat in seara asta. Azi a dormit doar vreo ora jumate in total si a vazut multa lume, a avut multe activitati noi, de ex. a dansat , plus kaka lipsa de luni, cred, si din cauza asta posibil reflux, ca asa am observat... cu o zi inainte de marele eveniment cam regurgiteaza bebe meu.

I-am pus si juma de supozitor in disperare de cauza. Sa nu zic, a urlat la baie incat am crezut ca iarasi are probleme cu sapunul, apoi am reusit de-am linistit-o... mi-a urlat la san ... of si barbatii astia care se pierd cand vad ca nici tu nu stii ce sa mai faci... :) ei a trecut, eu nu sunt prea traumatozata de evenuiment dar am nevoie de o pauza hehe. Am mancat o ciocolata neagra, sa vezi maine urlete - probabil din toate partile.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutari! Am citi asa mai mut printre randuri ca nu am avut foarte mult timp dar totusi sunt la zi
andreuta va pupam
laura ziceai mai demult ca nu reusesti sa te odihnesti cu Alexia in camera...oare daca dormi in alta camera dar cu usile deschise desigur nu vei reusi sa dormi mai bine??? sau se trezeste atat de des incat ai face mai mult cu mersul pana la ea in camera si inapoi?? sa nu te superi ca iti zic dar noi nu putem dormi impreuna si nici macar in aceeasi camera pentru ca nu ne odihnim niciunul...el ne aude pe noi, se foieste, noi il auzim pe el, apoi ne intrebam oare de ce se foieste, ne foim si noi, el se trezeste si tot asa....asa ca am decis ca dormim in camere separate si totul e muuuuult mai bine asa....se odihneste si el si noi...desigur ca daca se maraie noaptea ma duc la el la primul semn sa vad daca vrea papa sau care e problema.....iti doresc nopti cat mai usoare


de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna seara

Chiar sunteti harnicute mamicilor..e greu de tinut pasul cu voi la scris

Eu o sa intru mai rar..sau doar seara..cum o sa pot. Noi avem programul cam asa...6.30 trezit..8 -9 dormit amandoi, 11-13 dormit afara la plimbare in parc, 13-15 joaca,15-16 somnik amandoi, 16-19 joaca, 19 baita, 20 somn. Si din pacate nu prea sta singur..trebuie sa stau langa el mereu asa ca nu mai apuc nici sa citesc tot..dar sa mai scriu.

Ma bucur ca sunt mai multe posturi despre diversificare..si ca la majoritatea merge bine.
Cum va povesteam noi incepusem cu suc de mar si morcov..insa nu deschidea gurita..si de ce? pt ca nu-i place morcovul.
Acum bem dimineata suc de mar si suc de portocala. II place mult...atata incat a baut si din cana..o tragea cu mainile....si lingea marginea.IAr seara o lingurita de cereale cu laptic de la mami. II place la nebunie..se bat turcii la gurita lui.
Ma bucur mult ca a inceput sa inteleaga ce e cu lingurita..si ca tine cu mainile de castron sa nu plece undeva
Alalteri mi-a facut o surpriza..am zis sa-i mai fac si eu un biberon de ceiuc..sa fie acolo..a apucat de el cu amandoua mainile si nu i-a dat drumul pana n-a fost gol. AZi am repetat experienta..am facut biberonul si l-am pus pe masa..cum l-a vazut..se agita de mama focului...l-a ras. Iar tzitzi e in continuare cea mai buna prietena..chiar papa din ce in ce mai mult..goleste acum amandoi sanii..ceea ce nu facea cand era mai mic.
S-a pus pe mancat baiatul meu

AA..si ce era mai important..azi a adormit cu suzeta ...pe care n-a acceptat-o in aproape 6 luni..a luat-o azi. Ce sa mai sunt in extaz

Lili bine ai venit

Legat de concurs, Nerantula si CLaudinna vreti sa stiti cum a fost anul trecut? era premiul parca 1000 de euro si cand am avut noi petrecerea de craciun la banca..erau 2 fete cu 2 laptopuri si treceau pe la fiecare masa si votau toti.. pe primele doua locuri erau 2 baietei..unul al unui director de pe la omniasig..si celalalt tot ceva de genul..asa ca imi pare rau sa va spun..ca nu prea sunt sanse..dar tot boboceii nostri sunt cei mai frumosi

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

vad ca se discuta intens despre subiectul diversificare...noi inca nu am reusit sa inlocuim nici o masa...sau nici nu stiu cum sa zic...Andrei nu cere lapte imediat dupa masa de fructe sau legume ci cam la jum. de ora-o ora....si eu l-am lasat sa isi faca programul dupa cum vrea si este cam asa:
8-lapte
9- fruct(marsau para sau mango, banana)+iaurt+ o lingurita de cereale
10-lapte
11.30-12.lapte
14-legume(dovlecel sau patrunjel cu morcov)pasate cu supa de pui si putina carne(de pui crescut la tara)
16-lapte
18-iaurt cu cereale
19-19.30-lapte
20.30-21-lapte
Cam asta ar fi un program aproximativ pentru ca nu intotdeauna manaca la aceleasi ore si aceleasi cantitati si de multe ori nu vrea legumele la amiaza si atunci i le dau mai spre seara sau daca nu le vrea deloc atunci jnu i le mai dau....deci eu m-am adaptat cerintelor lui si nu insist cu ceva daca vad ca nu-i trebuie....
la inceputul diversificarii era tare smecher....primele 4-5 lingurite se stramba in speranta ca nu-i mai dau, dar ii dadeam si apoi manca tot..
offf m-am lungit cam mult...sorry

de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

andy_galro, atata timp cat baiatul e fericit cu programul asta si papa din toate cate ceva, e ok:)

stau si ma gandesc ca ei sunt asha de mici si noi le cerem sa pape din toate si cat mai mult:)
o sa pape ei cand le va fi fomita, nu cand credem noi ca le este...cand vor putea sa ne spuna in cuvinte...sau eu asha sper:)

e bine totusi sa aiba de pe acum cat de cat trasate niste linii de program, pentru obiceiuri sanatoase, adica mese regulate, in principal


baby_boy, imi aduc aminte ceva de anul trecut, ca zicea cunatu-meu...o mare prostie si nebunie!!
eu am si zis, l-am inscris asha, pentru amuzament...ca nici nu ma gandesc sa ajungem macar la 100 de voturi. ete luam o diploma si castigam experienta...nu ne costa nimic:)


blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Babymom, sarumana.
Are 40grade, fix acuma.
I-am pus un novocalmin... ca altceva n-am stiut sa scada febra repede.

ii dau si eurespalul ca e obturat complet la nas, si plange din cauza asta, nici nu mananca. Nici nu-l pot aspira, urla ca la balamuc, si nu iese nici macar apa de mare pe care o trimit inauntru.
La febra asta, numai plangand nu vreau sa-l vad.
Daca in 2 ore nu-i scade deloc, chem salvarea, desi nu vad ce ar putea sa ii faca...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, multumim pt vot!!
Va multumim tuturor!!

si zici ca si tati lui Mikul a vazut ca e terorist la papa:)

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

off, Ada, imi pare rau!!
daca nu scade, incearca si niste leacuri babesti...desi mai bine faci cum simti tu

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

avem poza la concurs:) daca va place de noi, votati-ne aici

Mergi la inceput