Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Babytza ma uitam pe listutza noastra..avem doua fete amik cu bb Vladimir una in august ,una in septembrie in aceeasi data 21...se poate sau e doar o greseala??

Andreutac e ff bine ptr inceput,bravo

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara!

Parca a inceput sa merga si la noi diversificarea mai bine. Dupa ce am incercat legume si fructe in diferite combinatii, cu galbenus sau carnita... fara un succes rasunator, astazi am incercat (nu dati cu rosii) ciorbita! Un deliciu... s-a lins Sofia pe botic. Facuta cu pui crescut la tara de strabunica, loboda, leustean si patrunjel verde, bors... ce mai Mi-era frica sa nu verse, cu atata pofta a papat.

Nerantula, votul 67 l-a primit haiducelul de la noi . Cum e cu jumperul?

Codruta, ai un super-Ghighi! Sa pui mai des pozici cu el ca e un scump. Si ce-am vazut eu la el, un copanel de pui?

Eva, felicitari pentru combinatia norocoasa. La noi nu prea are succes, chiar astazi am mai incercat, doar-doar... Vreau sa vad filmulet cu papaciosul mic.

Anca, . Bine ca atrecut repede... sper sa va fie mai usor cu mancatul acum.

Laura, imi pare rau ca vei fi singura cu copilutii acasa . Nu exista alternativa pentru tati?

Nikolici, . Sper sa scapati repede de musafirii nepoftiti. Acum 2 ani am avut ceva similar (oxiuraza) si am scapat cu Zentel. M-am simtit tare nasol (psihic), mai ales ca sunt maniaca cu spalatul pe maini, al fructelor, legumelor. Dar uite, ca se intampla si de-astea.

Babytza, pofta mare la carnita! Aaa.. si raspund si la Vicky, doar ca prin harmalaia din parc, n-a razbatut pana la mine Sper ca nu v-a prin ninsoarea!

Babymom, multumesc pentru citatele inspirationale!

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

BABYTZA multumim pt. capitol, sper sa fie unul numai cu vesti bune.....

Care mergeti in la kidex????

mami super fericita de AMALIA-ANDREEA......12.10.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Babymom, please zi-mi si mie... Sinupret e ok pt guturaiul lui Teo? La ce efect sa ma astept?
Si fata de Eurespal... cum e?

sarumana mult

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nikolici cum mai sunteti?

Babytza ti-am lasat mesaj pe mes.

Andreutac dar mar cu cereale e ,si eu as manca si 100 grame e f bine.

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Babytza ma uitam pe listutza noastra..avem doua fete amik cu bb Vladimir una in august ,una in septembrie in aceeasi data 21...se poate sau e doar o greseala??



E o greseala , am vazut si eu si cred ca luna in care s-a nascut Vlad este septembrie . O sa modific eu , sper sa nu sterg luna gresita

Joy eu glumeam Dar imi dau seama ca poate nu asa ti se spune si de-aia nu ai raspuns. Te-am mai strigat intr-o zi in Ioanid si nu m-ai auzit , asa ca poate de-asta . Sau nu aveai chef de noi

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21


Laura, imi pare rau ca vei fi singura cu copilutii acasa . Nu exista alternativa pentru tati?


Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Nu din pacate..la situatia actuala,ar fi groaznic sa ramana fara job,asa ca tre sa accepte mai multa munca la aceeasi bani.

MA bucur ca incepeti sa papati..sa stii ca la cum se uita Alexia la noi in farfurie cand mancam ,greu ma abtin sa nu-i dau,de s-ar uita cu asa pofta la papa ei ar fi super,dar nici o sansa.

am frumoasele

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:


Joy eu glumeam Dar imi dau seama ca poate nu asa ti se spune si de-aia nu ai raspuns. Te-am mai strigat intr-o zi in Ioanid si nu m-ai auzit , asa ca poate de-asta . Sau nu aveai chef de noi

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit




Vicky, Victoria, Tori, raspund la toate. Si daca n-as fi avut chef de voi, cu mana tot va faceam Poate ar trebui sa fac o vizita pe la ORL, hm...

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

sotul incearca sa-l convinga pe Mikul sa pape povestindu-i despre nu stiu ce teorie pe care o transforma in axioma
se pare ca a cedat deja, sotul
votat razvanel

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Babymom, please zi-mi si mie... Sinupret e ok pt guturaiul lui Teo? La ce efect sa ma astept?
Si fata de Eurespal... cum e?

Nu cunosc din proprie experienta preparatul - nu l-am folosit niciodata, dar e un mucolitic cu efect antibacterian, preparat din plante in solutie alcoolica ( un fel de tinctura ). Ti-as recomanda ca, eventual, sa-l asociezi cu Eurespalul, pt. ca nu au acelasi efect, iar Sinupretul nu stiu cat de eficient e administrat asa singur. Mai poti incerca si Prospan - sirop, tot natural, din extract de iedera, foarte bun pt. tuse.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput