Nou stil de viata (263)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu am citit dimineata despre Ema si am mai bocit un pic,pur si simplu mi se pare nedrept
Crys mersi de sustinere

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Am citit de la 7 dar nu pot sa scriu ,la fel ca gabriela am citit la Emma si m-a luat un plans frumos,nedreapta mai e viata asta .

Sanatate la toti pui bolnavi si multa putere la mamici.

Credeti-ma ca nu stiu ce sa scriu ,plus ca am vazut si pozele postate de Tzuni si o felicit cum poate sa faca niste lucruri marunte niste copii asa de fericiti.

Ma duc ca am ochi in lacrimi si imi dau seama ca toate problemele de care ma plang eu sunt niste nimicuri si ar trebui sa gandesc mai mult.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gabriela, .

Criscosty, eu nu muncesc de acasa si tot mai bag cate un ochi pe aici .

Madelaine, cum merge dieta?

Gusta, cam asa e treaba...cand citim despre ce necazuri au altii ne dam seama ca noi ne enervam si suferim pentru fleacuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Ruxi, merge foarte bine, am deja 69,5 kg...dar de saptamana asta am promis ca o mai adaptez cu ceva lactate si cate o lingura de ulei de masline in salate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare
Tzuni:
Gabi: nu mi-a incaput. Asa ca stau si azi acasa. Dar la 3 ma duc sa imi schimbe cuiul exterior care e prea scurt si la 5 ma duc sa ma tund asa ca sa ma simt mai bine.
Sabina: bravo si tine-o tot asa
Carmen, Claudia, Diana: sanatate la puiuti
Ma duc sa mai citesc din urma si revin

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Salutare si de la mine,

Ne-am intors de la Barlad unde a fost ff relaxant, ne-a ajutat si vremea.

Tzuni
Mephala felicitari si sanatate la copii. Si al meu tuseste si are muci. La mine a devenit normalitate din pacate
Gabrielama ce cadou ai luat la soacra?

Mai vin, am un client acu'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Soooo aici mi-s. Am zis ca ma intorc cind sunt in toane bune, gata am vint bun in pinze, ca sa vorbesc ca o vikinga:))In primul rind is grasa. In Spania am luat 2kg si aici am completat cu inca unul. Programul lor de a minca m-a rapus, cind ora 9 seara e inca devreme pt ei pt cina si programul asta l-am tinut cu sfintenie si aici! Pt ca-s fata consecventa si in rele si in bune.De data asta am ales sa cer ajutorul unui dr ca imi zgirie nervii joaca asta in jurul lui 70. Data trecuta dupa sarcina cu Aldo a duart vreun an. Pe scurt, va fi vorba de o dieta personalizata anume pt mine, in fct de analizele singelui va sti ce tolerez eu bine si ce nu. Au mai fost niste prietene, ok de acord rezultate spectaculoase dar primele 2 sapt is groaznice din punctul meu de vedere, e un program strict in care tre sa calculezi gramele la orice si ai anume dat ce sa maninci, well impunerea asta ma cam sperie, pe urma se poate numi o dieta mai lejera de viata cu acele alimente tolerate bine de corp. Una din prietenele mele de ex a aflat ca nu tolereaza laptele, de acolo starile de balonare si dureri de burta, va trebui sa scoata orice produs ce contine lapte ori sa se reprofileze pe soia si vede deja diferenta. ori ca poate tolera bine nush ce si nu spanac, well cine ar fi crezut? un amarit de spanac.. . Si ea dupa 2 copii si nu reusea de mult timp sa scada sub 68-69kg cu toate ca avea grija la carbohidrati, facea o ora zilnic sport. Acum e deja la 66kg. In conditiile in care a facut si sport zilnic.Miine am programare. Sunt f curioasa ce voi afla. Ok ma astept la interdictia la carbohidrati, zahar, grasimi reduse, macar pe perioada slabitului. Dar cu toate ca tineam un regim bun nu scadeam sub 69kg, deci ceva ceva trebuie ca faceam fals. Si normal ca in timp asta frustreaza si te face sa renunti. Plus ca experienta de data trecuta imi punea capac, ma refer la bijbiiala timp de un an in jrul lui 70. Am fost dolofana, am muncit multisor sa ajung aici si e pacat sa ma impotmolesc la mal, ma prind atit de bine 64-65kg.mai pe seara revin. am o zi plina.PS; sabina ce repede iti revenisei dupa Sofia, esti f frumoasa, ai trasaturi atit de aristocrate si distinse dar cu kg astea in plus tre sa recunosc ca sunt usor ascunse.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele si multumesc de urarile de sanatate!

Am deschis calculatorul sa vad ce face Emma si am plans, si mi se sfasaie sufletul de durere si ma rog la D-zeu sa faca o minune pt ea.

am vrut sa ma duc la dr cu sotul si in timp ce se spala pe dinti iar a ametit, asa ca l-am sunat pe socru-meu si s-a dus cu el la dr, si m-a sunat mai ininate ca ii sunt bune si analizele si EKG-ul, si probabil vine de la ureche asa ca i-a dat trimitere la spital acum dupa-masa pt un control amanuntit.
Sabina mie mi-a placut poza aia unde esti la birou in fusta scurta!
Carmen,Dordia sanatate multa la puiutzi!
Tzuni
Gabi sa-ti traiasca soacra, la multi ani! face parte din categoria celor bune?

eu va pe toate, sa aveti numai zile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Vik, succes maine la doctor. Analizele de tipul celor pe care le-ai mentionat tu ar trebui facute oricum, sa vedem ce si cum cu organismul nostru. Interesat... astept sa ne spui cum a fost.

Hopes, i-am luat cadou un mixer de bucatarie. Asta dupa ce ani de zile m-am strofocat cu tot felul de lucruri si nu i-a placut nimic. Ba a mai facut si comentarii de prost gust (ca sa nu zic mai mult...). Asa ca anul asta i-am zis lu' fie'su sa o intrebe ce vrea si daca nu sa se descurce el cu cadoul. Bineinteles ca am trebat-o tot io si mi-a zis ca i s-a stricat mixerul. Asa ca m-am dus frumusel in Selgros si i-am luat un mixer.

Claudia, socara mea este din categoria soacrelor indiferente. O doare in basca... ca sa zic asa. Cred ca este suficient sa va spun ca in 5 ani de cand s-a nascut Mara n-a venit niciodata la Bucuresti sa o vada. Ce sa mai zic de stat cu ea. Si am o soacra tanara, in putere si care sta la 150 de km de Bucuresti, nu la mama zmeilor. Sa va zic si ca nu suna niciodata sa intrebe ce face Mara???



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput