Nou stil de viata (263)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dragele mele, n-am mai intrat ca am fost plecata.
Sa stiti ca a inceput sa se miste si la mine acul cantarului in jos ), poate maine dau si un raport, daca nu, asa cum am zis, dupa ce termin referatu.
Ma simt f motivata...nu stiu de ce, o fi de la primavara, desi murim de frig:))), dar pur si simplu atitudinea mea fata de mancare e alta! Rugati-va sa ma tina:))
Pur si simplu am o stare de surescitare frumoasa care ma tine departe de tentatii. Poate ca mi-a ajuns si mie sa fiu balenuta...o vreau pe Sabinuta inapoi:), va pun acuma un set de poze de la 25 de ani, vreau ca la 30 sa fiu pe-aproape, stiu ca in halu ala de slabanoaga nu voi fi prea curand...nici nu-mi propun, aveam 52 de kile acolo, ma multumesc cum am declarat cu 55, dar macar de-as ajunge la ele!!
aici poze

ma duc sa citesc din urmaaaa:)))
Sa aveti o saptamana superba!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


'Neata! Tocmai am papat un castrol de lapte cu cereale si ma pregatesc sufleteste sa ma apuc de munca Ieri am fost la cumparaturi si in parc, ne-am simtit tare bine.

Zuzi, esti o dulcica, mi-ai dat si floricica Dany este bine, creste si face numai nebunii. Am inceput cu pedepsele, altfel nu se mai poate. Si fetita prietenilor nostrii tot asa face, daca ii iau ceva sta imbracata cu lucrul acela cate 3 zile Nu ne mai pui poze noi cu Isa?
Carmen, sanatate baietilor
Delia, asteptam poze cu rochita.
Claudia, sanatate sotului...trimite-l la doctor, sa nu fie o sinuzita. Si Dany strica o gramada de pantaloni la gradinita, ii rupe in genuchi.
Tzuni, tot respectul meu

Ma apuc de treaba...sunt in zona.

Va pup pe toate si va doresc o spatamana reusita




Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dordia, te inteleg perfect. Si ai mei sunt un pic pocniti....si ma simt ingrozitor ca eu tre sa plec sa-mi scriu la doctorat.
Si ce e nasol e ca azi tre sa stau acsa pana la ora 15, dupa care sa plec sa lucrez. Sunt trezita de la ora 6 jumate, culcata la 2....si cu treziri de supt de la Gheorghe.
Sincer, nu mai pot. Nu am pe absolut nimeni sa ma ajute.....suntem numa noi doi cu copiii.
Da, am o tanti la curatenie odata pe saptamana, da nu se rezolva mare lucru, ca in ziua aia tre sa fiu cu ea, mai rau obosesc.

Le doresc sanatate piticilor tai, si tie multa putere. Te pup


Tzunilica, brava Mami! esti grozava.

Gabi, si la noi trezirea e din ce ince mai devreme. Da macar tu pleci la servici si scapi nitel de-acasa
(glumesc)





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata dragelor,

Tzuni, am vazut si eu pozele . Ai un suflet, mare mare . Iti dau un PM.

Sabinel, ce bine ca mai treci pe la noi. Si sper sa te tina vantul de primavara . Am vazut pozele...deci acum ne suparam rau daca nu iti pui ambatul sa ajungi iar slabuta. Ai niste picioare dementiale.

Dordia, si mie imi mai vine sa plec si sa nu ma mai intorc . Gandeste-te ca se poate mult mai rau...

Criscosty, spor la treaba.

Delia, si eu as mai fi dormit de dimineata . Azi iei rochita? Sa ne pui poze...

Lou, tu cat alergi? Mergi in Romania de Paste?

O zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Sa aveti o saptamana minunata si calduroasa... desi prognoza zice altceva.

Asa ca testimonial, eu am vazut-o pe Tzuni ieri si nu e deloc cum zice ea; ba din contra, e frumoasa rau. Si da, are o inima mare si buna si un suflet urias.

Tzuni, azi noapte am visat ca plecam amandoua cu avionul nu-stiu-unde. Si dupa aia, am gasit un pui de pisica mic si scuuuump. Oare ce inseamna cand visezi pisici?

Zuzi, din experienta mea de mama de fata, obsesiile astea pentru un anumit obiect vestimentar sunt absolut normale. Noi am trecut pe la 3-4 ani prin obsesia rochiilor. Nu vroia sa se imbrace decat in rochie. Ningea, ploua, batea vantul, era musai rochie. Acum e la faz fusta; de rochii nici nu se mai atinge si numai cu mari eforturi o conving sa-si puna o rochie pe ea. De pantaloni nu mai vorbesc... doar cand mergem in parc ii mai pun pantaloni pe ea si atunci cu lacrimi. Asa ca rabdare multa!

Delia, cu scuze de intarziere, La Multi Ani tatalui tau. Si eu am avut parte de salata beuf si sarmale weekendul asta, caci am fost la socrii si acolo asta este mancarea traditionala de "sarbatoare". Am luat o lingura de salata beuf, 1/2 de sarma. Sincer, inca imi este rau. Sambata seara, cel putin, imi venea sa-mi scot stomacul si sa-l dau la curatat.

Referitor la rochita, eu nu as alege pantofi/ sal negre. O sa mai citesc inca odata descrierea si o sa caut niste pantofi sa-i postez. Dar daca ne pui si o poza ar fi grozav.

Dordia, sanatate multa. Si rabdare cu copilasii bolnavi.

Carmen, felcitari si ... lasa palmele primite, nu te mai gandi la ele. Stiu ca nu e usor, dar nu merita sa-ti consumi energia cu asa ceva. Sanatate la puiuti! Si Mara mea tuseste; i-am luat (si) sirpoul indicat de Sabina (Grintus), sa vedem poate face asta vreo branza ca m-am saturat de atata tuse.

Sabina, felicitari pentru determinare si pentru directia acului cantarului!

Anda, cum te simti azi? Ti-a incaput fata in oglinda?

Tumpi, esti bine?

Ruxi,

Vik, cum esti?

Violeta, Claudia, Marilena, Hopes, Nastad, Devoska, Roxa, Criss, Eftimie, Donna (ce mai faci??), Made, si scuze daca am uitat pe cineva, este fara intentie, .

Aseara tarziu m-a sunat Miss a Marei sa-mi spuna ca au un caz de scarlatina in gradinita. Trebuie sa-i fac exhudat, ca altfel nu mai are voie la gradi. Ce frumos....





Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Uite ca sunt nedemna de voi ,intru atat de rar ca imi si este rusine sa mai scriu ceva la subiect
In alta ordine de idei stagnez la 81 si nu reusesc sub nicio forma sa scad

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu am deloc picioare dementiale:)), e unghiul special:)), din altu arata ca picioarele de pian
eram doar f slaba...picioare frumoase are Gabi!
Oof, Gabi, scarlatina? nu se mai termina cu bolile astea??
o sa sa albim de la atatea , acu tuseste si donsoara mea...ala micu e cu burtica stricata...o fericire!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Ruxi, merci Asa este cand muncesti de acasa...faci ce faci sa bagi un ochi pe DC
Gabi, o saptamana usoara Nasol cu scarlatina, sper sa fie doar un caz izolat.
Sabina, bravo pentru determinare Am vazut pozele....ce picioare
Anca, nu mai plange...mobilizeaza-te, hai ca poti. Uite, eu iti fac galerie
CarmenE, ce ati facut in weekend?



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Am uitat... Dordia asa ca sa-ti mai ridic moralul.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Sabina, ... Frumoase poze, ce mica, scumpa, dulce era Sofia!! Acum este chiar domnisoara (tot scumpa, dulce si frumoasa).

Da, nu mai stiu ce sa mai zic cu bolile astea; Mara tuseste de vreo luna, a luat deja antibiotic, cred ca pana nu se face cald afara nu ii trece. Scarlatina a mai fost si anul trecut la gradi, au si inchis cateva zile pentru dezinsectie, acum iar a aparut. Asta e...

Dar nu mai zic nimic.... tocmai ce am trecut pe la subiectul Emmei si imi vine sa plang fara incetare.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput