Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Oana nu fi trista ca o sa fie bine. E mai bine ca sti macar ce tr sa faci. Cum spunea si Philip nutritionista o sa-ti recomande regimul care se poate modifica in fct de rez analizelor. Eu acum sunt la schema 2-2-4-2-4-1 carbs (3 mese si 3 snackuri). Modele de dieta gasesti o gramada pe net daca cauti pe google. O sa incerc sa-ti foward ce i-am trimis Andreei pe PM. si fruntea sus.

Philip si noi suntem la pamant cu bugetul dar am niste bunici extra care mi-au trimis 1000$ sa cumpar ce-mi tr la bebelina asa ca de asta mi-am permis. Am gasit f putine travel systems care sa fie flat seat reclining, de la Graco asta e singurul model si am mai gasit 2 sau 3 de la prod diferiti dar mult mai scumpe. Oricum din banii aia ii cumpar si la Alex garderoba de vara ca nu mai am nimic nici pt el ca parca-l tin cu picioarele in apa asa creste. Toata lumea ma intreaba daca are 4 ani si el numai in august face 3.

Carla ca restul ti-au spus fetele. Eu zic totusi sa-i spui doctoritei de sangerari mai ales ca ziceai ca bebita e mai micuta.



si sa auzim umai vesti bune ca doar vine primavara

Oana 31+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Oana nu ai activat PM. Sa-mi scrii cand il activezi sa-ti trimit ce am promis.

Fetelor ma bucur ca va place patutul. Il tin in dormitor si nu ma satur sa ma uit la el. Imi trebuia ca bebe o sa doarma cu noi in camera pana o sa doarma toata noaptea asa ca e perfect la cat spatiu avem. Am avut unul si la Alex si tare bine m-am folosit de el ca-l purtam in toata casa dupa mine si chiar si pe balcon la soare

Oana 31+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze..aaaa,pai si asa zice ca sunt exagerata,ca fac curatenie doar pt ca sunt maniatica..nu ca trebuie mereu....ee,si cand ii arat ce strang,sau praful pe mobila lasa capul in jos..Ar face el saracul,dar mie nu imi place cum iese din mana lui..cam face treaba pe jumatate si ma enervez si mai tare..
Carla..sa ai o noapte linistita si odihnitoare!!
Oanaalex..frumos leganutul..sa il foloseasca sanatoasa bebelina!!

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV
Cu toate astea, cand am nascut mi-a adus socrul flori, sotul a zis ca erau niste uscaturi si nu i-au placut. Inca il mai tachinez, poate la nasterea asta mi-aduce macar o legatura de patrunjel .


tara faza cu patrunjelu...asa te vreau sa nu iti pierzi humorul!!!

31+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

DanaMi, mergi la medicul de familie sa iti ia tensiunea, ca daca e mare nu e bine. Se poate sa fie si mica si atunci te misti in reluare. Eu in general o am mai mare si in sarcina e numai bine, ca mai scade la inceput si spre sfarsit se mai mareste dar nu tare.

Carla, imi pare tare rau ca esti obosita si extenuata, si pe mine m-a prins un pic raceala, ca am umblat prin vant si lapovita, dar am aplicat remediul spus de tine, am mancat o Vit C cu propolis si un pic de miere, o portocala si m-am reparat pana a doua zi.Am gatul rosu, dar nu f tare.

In legatura cu sotii, toti is cam la fel observ. Noi am avut o perioada in care ne-am certat cand Andreea era super matzaita, nu dormea noaptea si nu manca. Dar am avut discutii cu el, dar dupa criza, ca altfel imi zice ca-s nervoasa si nu are ce discuta cu mine, asa ca il prindeam cand eram calma si i-am explicat frumos sa se gandeasca si la mine, ca eu nu fac niciodata dus cand am chef, nu mananc, nu dorm, nu ma uit la filme, etc ... si sa ma mai ajute, ca nici lui nu i-ar conveni daca ar fi in locul meu. SI i-am dat exemple, ca ar fi bine sa isi aleaga o zi pe saptamana in care sa spele el vasele, ca ma satur si eu, sa spele pe jos ca eu nu mai pot, sa mai stranga jucariile. La noi chiar eu faceam totul in ultima vreme, el nici ceasca de cafea nu si-o spala. Eu nu ma supar sa fac daca pot, dar deja imi vine greu si cu burta mare si cu copil.La noi a functionat, acum ma ajuta si e mai bine.

Carla, te inteleg perfect ca ma gandesc ca tu si lucrezi si e mai solicitant, dar trebuie sa te odihnesti. Incearca sa ii mai pasezi sotului si clientii ca doar imediat nasti si banuiesc ca o sa preia el o vreme munca ta. Ca doar aveti aceeasi profesie, si ii poti scrie frumos ce ai vorbit cu fiecare. Daca se joaca are vreme prea multa, al meu se uita mai demult la filme pana la 3 dimineata. Pe de alta parte, eu cred ca is stresati ca mai apare unul si ca nu o sa facem fata, al meu mai zice ca ne-am grabit. De internat nu stiu daca te lasa inima sa o lasi pe Saby ca stiu eu cum e, dar mergi la dr totusi sa vezi cum esti. Te pup si ai grija de tine si bebelasi!

Betty 24+ , mamica fericita de Andreea (13.05.2007)
Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaalex

Oana nu ai activat PM. Sa-mi scrii cand il activezi sa-ti trimit ce am promis.

Fetelor ma bucur ca va place patutul. Il tin in dormitor si nu ma satur sa ma uit la el. Imi trebuia ca bebe o sa doarma cu noi in camera pana o sa doarma toata noaptea asa ca e perfect la cat spatiu avem. Am avut unul si la Alex si tare bine m-am folosit de el ca-l purtam in toata casa dupa mine si chiar si pe balcon la soare

Oana 31+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21



E activat PM ca tocmai mi-a trimit Philip un mesaj.

mami de Tudor si 31+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi..imi pare rau ca nu esti bine..dar sa iei legatura cu medicul neaparat!!
Anaela..cum a fost la dentist?
Yioanna...sunteti bine?
Lavinia..tu de ce nu mai scrii?
Restul absentelor??Fetele...macar doua randuri puteti scrie,chiar daca nu aveti noutati..ca de citit sigur cititi pe aici...

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

Buna fetelor!ce dor mi-a fost de voi...
am o motivatie cam trista de am lipsit atata timp,a decedat bunicul meu drag...D-zeu sa-l odihneasca in pace!
Si seara la 10 cand ajungeam ac nu mai puteam de oboseala,condus sute de km in 4 zile...aiurea...ce e viata,nu?!Unul moare iaraltul se naste..

mai am de citit mult asa ca ma intrat doar sa va salut si sa va dulce dulce....!!!

Yioanna 26+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaMi
mi-e rau incontinuare, am fost nevoita sa-mi las prietena sa terrmine mancarea ca nu am mai putut, am sa o sun maine dimineata pe dr sa vad ce zice ca sigur ceva nu e in regula


exact asa m-am simit si eu ieri...greata si ameteala, ma lua dintr-o data ca nu puteam sa stau in picioare, abia mi-am terminat si eu mincarea..astazi din nou, dar parca nu chiar asa de rau ca ieri, deci am sperante ca maine sa imi treaca de tot

31+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

Buna fetelor!ce dor mi-a fost de voi...
am o motivatie cam trista de am lipsit atata timp,a decedat bunicul meu drag...D-zeu sa-l odihneasca in pace!
Si seara la 10 cand ajungeam ac nu mai puteam de oboseala,condus sute de km in 4 zile...aiurea...ce e viata,nu?!Unul moare iaraltul se naste..

mai am de citit mult asa ca ma intrat doar sa va salut si sa va dulce dulce....!!!

Yioanna 26+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna


Imi pare sincer rau..Condoleante si D-zeu sa il odihneasca in pace!!Da..asa e cursul vietii...chiar daca ne este greu sa acceptam..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput