Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lauraa, sper sa reuseasca sa-ti "zapaceasca" nervul macar pana poate sa-l scoata in siguranta.
Uite un zambet: si un pupic . Din pacate in sarcina asta s-au adunat foarte multe si mai mult rele decat bune, asa ca am ajuns sa spun mai des ca nu mai pot. Eu tin la tavaleala, de obicei, dar ma tem de samburica din burta, ca nu are nici o vina.
Maria, si mie imi plac lacramioarele, dar sunt disperata dupa liliac. Am zis ca-mi voi pune in curte (cand o sa am curte) toate nuantele si soiurile posibile. Imi plac mult si freziile, mai ales cele care miros puternic. Tin minte ca mama mi-a adus o tuberoza cand aveam 14-15 ani si iubeam mult floarea aia, asteptam sa se deschida complet, apoi a luat-o sa mearga intr-o vizita sau la doctor, nu mai stiu, si am ramas cu buza umflata. Apoi mi-a luat alta dar n-a mai fost la fel.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Oana_du,multumim pentru capitol nou ( scuze ca data trecuta n-am fost pe faza sa ma inveti,am adormit cu copilul la 22,si in seara asta am fost la mama,acum am venit; sincer nu stiu cum reusesti ).


Oana_MVT,imi pare rau,poate te ajuta Oanaalex sau Philip cu liste de dieta

Laurra,si eu m-am luptat cu un nerv opt sedinte,tot de frica,bine ca a cedat pana la urma.Bafta!

Carla,imi pare rau ca esti la limita cu nervii,daca te ajuta sa stii ca l-am regasit pe al meu in descrierea sotului tau:sta ziua acasa,ca e cam somer iarna, toata seara la tv sau calculator,si eu ma ocup de mancare,copil,strans prin casa,seara dupa munca...si se mira de ce sunt nervoasa cand vine la bucatarie sa ma ciupeasca,gadile,etc;iar de copil are grija intr-un singur fel,ii da desene cu orele,asa ca ma lipsesc




elena,27 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue77

Carlae tare greu sa nu poti sa te relaxezi un pic, iti doresc o noapte buna dormita. Sotii eu cred ca majoritatea au o singura mama...al meu cand am avut contractii s a pus pe treaba si incepuse sa deprime ca ce o sa facem daca eu raman la pat...asta dupa 2 zile, iar acum cand sunt pe picioare si bine gata a uitat...e dragut si atent si ma ajuta dar e clar ca atat timp cat ne vede pe picioare ca facem treaba nu le suna nici un clopotel in creieras.
N ar fi rau sa stai o zi doua la spital sa ti revii, e clar ca nu i in regula cu sangerarile.Trebuie sa te odihnesti mai ai un pic si e bine sa te menajezi tu si bb.
NOI
Cristina 28 + 2 si Marc (28.08.2004)



Foarte adevarat, am fost tentata la un moment dat sa ma dau mai lovita decat sunt, dar nu-mi sta in fire, si apoi cand o sa am mai multa nevoie decat acum, sa nu fie deja obisnuit cu ideea si sa nu mai actioneze cum trebuie. O sa incerc sa nu mai fac atatea si sa deleg atributiunile .

De sobolani nu ti-am scris pentru ca sunt ingrozita complet, sper sa avem si noi casa la un moment dat si nu stiu cum as reactiona.

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Philip, Carla, Blue, Maria va multumesc, sunteti niste dragute.
Asa reactionez eu cand primesc vesti rele. Trag un plans bun si apoi rezolv problema cu calm. Acum caut peste tot sugestii retete ca vreau sa incep de azi dieta, nu pot astepta pana vinerea viitoare.
Si eu am citit ca mamele cu diabet trebuie sa exerseze dar eu nu pot.
Si nu mai pot manca ciocolata



mami de Tudor si 30+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
In seara asta am avut parte de un "concert" de tumbe!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 31+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nicuratze, nu ma ajuta, dar te inteleg bine de tot. Al meu se ocupa de copil, ii da de mancare, se mai joaca si el, mi-o mai ia din brate cand nu mai pot, mai sta o data pe luna dimineata cu ea sa dorm si eu o jumatate de ora in plus, incearca sa o adoarma si la pranz si seara, nu e chiar cum spui de al tau, iar fii-mea il adora. Ideea e ca are si el perioade in care are chef de cu totul altceva decat prioritatile noastre comune, si atunci imi face mie nervi zile in sir. Dupa aceea nu intelege de ce sunt stresata si nu vreau sa fac sex in fiecare seara .

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze...sotul meu a decretat ca sunt foarte nervoasa cand fac curateniesi cand ma vede pregatita pt asta,ii ies instantaneu 4 fire de par alb..Pai da,ca il bomban..ca atunci cand spal pe jos,exact in camera respectiva are si el treaba..si nu e deloc intamplare,vad ca a devenit obisnuita..si asa nu pot zambi cu gura pana la urechi ..ci ma enervez..Ei nu prea inteleg multe ...dar na'..cu bune si rele sunt ai nostri,nu avem ce face..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Maria,pai sotului i-e drag de tine de-aia te urmareste si cand faci curat ( al meu ma striga din pat sa vin langa el).

Carla,recunosc ca am spus juma de adevar: macar nu se enerveaza niciodata oricat l-as bombani;munceste vara de la 4 dimineata pana seara,si face bani cat pentru tot anul;si nu am platit niciodata un mester in casa,a facut mobila,izolare balcon,gresie,faianta,instalatie electrica,sanitara,zugraveala,racordare aragaz,etc




elena,27 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

fetelor multumesc mult pt raspunsuri , se pare ca nu e de la tensiune, a venit o prietena si mi-a luat-o si e 13/8 in schimb am pulsul cam mare 117 BPM insa eu ma gandeam ca e ok sa fie mai mare dar se pare ca nu e ... mi-e rau incontinuare, am fost nevoita sa-mi las prietena sa terrmine mancarea ca nu am mai putut, am sa o sun maine dimineata pe dr sa vad ce zice ca sigur ceva nu e in regula

31 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Eu va pup ca ma duc la culcare, cel putin stau in pat si incerc sa dorm, sunt curioasa la ce ora va reusi sotul sa adoarma copilul. Nu mai pot sa tin ochii deschisi, cred ca ma ia gripa rau, se ne auzim cu bine maine dimineata .

Carla, s.27 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput