Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

E ok ca au iesit negative. Asta inseamna ca nu ai avut si nci nu ai listeria sau toxo. Stiu pentru ca mi le-am facut si eu si tot asa au iesit

14+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1


saru-mana


Raluca15+ mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80
si sa tinem cont ca tu ai mai trecut printr-o sarcina, eu sunt la prima, mi-e groaza sa ma gandesc cum o sa arat la a doua


stai linistita, ca pana acolo mai e! Si nici nu e asa grav precum crezi. Dar acum vezi-ti linistita de frumoasa burtica nr.1

Panda, 13+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Alex, Santorini, Monica, Claucia, Ralu

Alex, iti tinem pumnii la prezenta!!
Monica, Ralu, pai parca tot voi ziceati ca la a doua sarcina este normal sa se vada mai repede, asa ca, don't worry si maine fac chiar 16 saptamani

Santorini, eu am vrut chiar mai demult sa-mi fac poze, dar mi-am facut la 10 sapt si nu se vedea nimic...asa ca am mai amanat pt cand se va vedea ceva, asa ca am inceput de saptamana asta...sper sa reusesc sa ma "tin de treaba" si sa fac saptamanal

Claucia Si eu am burta mai mare seara...cred ca ma balonez ieri seara ma strangeau pantalonii care azi dimineatza cadeau de pe mine Asteptam si pozele tale, desi eu n-am acces decat pe picasaweb.google....

ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

si acum vestea proasta... am vorbit cu doctora mea, i-am zis ce am facut la Iosup si ca mi-a gasit fluxurile pe uterine foarte mari (IR-urile) si ca nu mai stam la discutii trecem pe clexane... important e ca bebe sa fie bine ca Iosup ma speriase, deja aveam scenariul de anul trecut in fata ochilor... si culmea e ca el m-a avertizat si data trecuta dar doctorul de atunci a zis ca e Iosup nebun si ca zice la toata lumea asta...

Dar am primit si o veste buna pe ziua de azi de la tatal meu care suferea de hepatita B, a scapat de ea dupa 5 ani de tratamente si chinuri.. Nici nu va puteti inchipui ce fericita sunt



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 14+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monica, ma bucur pt tatal tau
Iar in ceea ce priveste vestea proasta: eu stiu ca de data asta, pt ca stiti cu ce va "luptati", o sa fie totul bine!

ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:

stai linistita, ca pana acolo mai e! Si nici nu e asa grav precum crezi. Dar acum vezi-ti linistita de frumoasa burtica nr.1

Panda, 13+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007


stiu ca mai e, a fost doar un gand asa, trecator, nu stau sa-mi fac probleme cu asta.....si mai ales ca mi-a promis Santorini ca ma ia la "fuga" dupa ce ne revenim (asta e, continuam sa fim optimiste, desi voi ne ziceti ca nu vom mai avea timp ) si sper ca urmatoarea sarcina s-o incep de la mai putine kg si o conditie fizica mai buna
si pana la urma, daca n-o fi timp, scot si copilu in curte in carutz, si alerg prin curte de nebuna, ca am loc destul

ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Monica ma bucur tare mult pt tatal tau, mai ales ca e o boala tare pacatoasa (eu am avut un coleg bolnav, dar si el a scapat pana la urma).
Cat despre tine si bebicul tau , asa cum spunea si Selen acum stii cu ce ai de a face si daca faci si tratamentul trebuie sa fie OK. Multa bafta

14+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Selen, esti o draguta.
Monica, chiar daca iei medicamente dar bebele sa fie bine. Nu stiu despre ce analize e vorba.
Spre seara si eu am burtica evidenta dar dimineata pe stomacul gol am o burta mica. Chiar m-am uitat peste pozele din sarcina trecuta si m-am mirat de ce burta mare aveam la 9 luni. Parca eu nu ma vedeam asa mare. Sa va faceti poze si cu burta la vedere, adica neacoperita de haine pt ca sunt mai concludente.

11+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



monica sunt de acord cu fetele .. stii pentru ce lupti si trebuie sa faci tot ce-ti sta in puteri ca bebicul sa vina sanatos pe lume!

ma bucur pentru vestile bune legate de tatal tau!! e tare pacatoasa hepatita asta .. am si eu un amic cu hepatita C .. a facut tratament si acum spun dr ca e bine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Nu-i asa ca se vede ca de vreo 3 ore nu e sefu la birou??! am scris la mesaje de ma dor degetele dar aku trebuie sa cobor masa, ca isi cere ala micu' drepturile

ursuletzul nostru

15+

nunta
9 luni

Mergi la inceput