Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Uffff mi-a facut febra 37.9, i-am dat Tylenol. De la un timp mi se pare ca are urina cam galbena nu stiu ce sa mai cred, o sun pe doctora ca imi e frica!

Vazut pe scumpica de Victoria cum papa si dulceata de Mara!

Iulia asa face si Tiberiu si imi face asta cand e scaunul de masa si loveste cu putere dar incerc sa ii distrag atentia. Am pus eu la un moment dat filmuletul cu el facand asa si sa stii ca si pe mine ma apuca inainte groaza cand facea asa!

Anuta bine ai venit. Eu am o prietena al carei bebe i-a aparut primul dintisor la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Blue Angel, Anuta bine ati revenit!

Blue Angel nu ne plictisesti deloc, imi pare tare bine cand mamicile cu copii mai mari isi impartasesc experientele, invatam pentru mai tarziu.

Ms BB succes la neurolog, sunt convinsa ca totul e OK!

Chinabulina si noi am avut o noapte cam aiurea, cred ca simte agitatia mea, azi mergem la vaccin cu inima indoita, doctorul mi-a recomandat sa-i fac ROR-ul inainte de a pleca in Romania, desi nu are 12 luni. IN plus varsta lui corectata e de 8 luni jumate, deci mi se pare foarte devreme pentru vaccinul asta. Insa am stat si mi-am framantat creierii si pana la urma am sa i-l fac, mi-e frica totusi ca in Romania intram in contact cu multi copilasi si nu vreau sa-l stiu bolnav pe acolo. In plus e si putin racit, ii curg mucisorii, e plin de bubite ca nu i-a mai trecut dermatita (abia ieri ne-au sosit cremele speciale...) Of, greu de luat decizii in mamicie...

Iulia leganatul e semn de linistire, reconfortare, eu zic ca nu e nimic. Daca era super obosita si a adormit imediat, nu ai de ce sa-ti faci griji. Doar cand face asa ore intregi si fara motiv aparent cred ca ar trebui sa-ti pui intrebari.

Simonacip bravo pentru felul in care te comporti cu David, esti o mamica de nota 10! Mult mai multe se rezolva cu discutia si cu vorba buna, bataia nu face decat sa-l calmeze pe adult, nu pe copil (decat poate pentru moment, cauza nu e rezolvata). Intr-adevar, ei au atatea sa ne spuna, atatea emotii si sentimente care ii coplesesc, insa nu stiu cum sa le gestioneze. Asa ca le gestioneaza intr-un mod care pentru noi e deranjant. Ei nu au ca noi tot bagajul de cunostinte si maturitatea noastra sa treaca peste anumite situatii. De aceea ne trebuie multa rabdare si intelegere inainte de toate.



"Trebuie sa ne iubim copii asa cum sunt, nu sa le substituim propria noastra vointa " Francoise Dolto


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Andrada dar 37 cu 9 nu e chiar asa mare. Poate e doar o stare trecatoare de la vreun dintisor.

Cleo am vazut poze cu scumpica ta, ce frumos comunica ea cu motanul! Bravo pentru ultimele creatii, sunt superbe, sa le poarte cu placere pitica. Sa stii ca nu mi se pare rar, spalatul la 3-4 zile. Eu il spal mai des (la doua zile) dar numai pentru placerea lui, ii place enorm de mult in apa, nu ca ar fi murdar. Si joaca cu apa calmeaza mult copii agitati, asa cum este al meu.



"Trebuie sa ne iubim copii asa cum sunt, nu sa le substituim propria noastra vointa " Francoise Dolto


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:


MARIA ELIANA, ANA MARIA, BOGDAN

si pentru vecina noastra draga Daria ca e ziua ei de nume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andrada, da o fi vreun dintisor...da-i lichide mai multe oricum dc ti se pare galbena urina.Sanatate
Doloress. sper sa-l prinzi in momentul bun pentru vaccin, fara mucisori si alte neplaceri. Hai nu-ti face ginduri, Patrick e un voinicel, se descurca bine sunt convinsa. la noi a fost epidemie de rubeola la un moment dat (era david mic) si tin minte ca au chemat toti bebelusii de peste 9 luni la vaccin.

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neatza!

Scurt asa sa uram si noi pentru Eli, Ana Maria si Bogdan!
La fel si pentru Dariutzele de pe aici si Dariusicii, in special pentru Dau!

Uram sanatate muulta bebeilor bolnaviori. A propos, anuta_maria welcome back. Parca zicea Cleo ca iti uitasei parola sau asa ceva. Da, noi suntem fara dintisori. Si nu ma agit. M-am agit o tzara asa..dar mi-a trecut.

Va



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Laura si eu sunt rea, dar n-am chef de mutre acre. si eu vreau sa-i iau cuburi, abia astept sper sa-i placa.

Simona pai mai mami la tine e si mai greu, tu ai 2 pui, cred ca esti epuizata... mi-e si rusine ca eu cu un singur copil ma plang.

Eu ii fac Dariei baie in fiecare seara, la 2 zile o spal si pe cap. dar ii fac baie ca asa oboseste si o ia somnu mai repede Mai nou a descoperit ca daca da tare cu mana in apa si tine gura deschisa poate bea apa respectiva... vai de noi, asa balaceala, o scot din baie cu ochii rosii la cata apa isi baga in ei.


Andrada79 pupam si noi vecinu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Inais, neata la 13:36??? ma voi ati emigrat?
Si pupam si noi pe Iasmina
p.s. bine ca n-ai citit ce i-am scris lui Robert ca imi era putin teama, asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Fetelor, am venit si eu de la Kidex - am rupt inima targului, ce mai!

Nu vreau sa par carcotasa, da am ramas tare dezamagita. Imi facusem listuta, nu am gasit mai nimic - papucei de casa - nimic, gecuta cum vroiam, nimic, sosete pt. copii cu model pe talpa antiderepant- nimic
Erau lucrusoare destule, unele dragute la preturi mici, multe rochite de ocazie si am vazut si jucarii dragutele, da nu "le dadeau gratis".
Sincer la Viena am vreo 2 magazine de hainute mai ieftine, pe 3 -4 etaje, un etaj pt. copii facea cat 10 magazinase de la Kidex.
Noroc ca am primit o invitatie la poarta de la cineva (intamplator), ca la cumparaturile mele de 25 RON, 7 dadeam la intrare.

Adriana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fetelor, am o amica gravi care ar avea nevoie de 3 fiole de GRAVIBINON. Aveti careva asa ceva? Se pare ca nu se mai gaseste....sau stiti vreo farmacie care ar avea??

Mersi

Vlady

Mergi la inceput