Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

La multi ani puilor de 19 Eliana, Ana Maria si Bogdan!

La multi ani si dariei mele! E ziua ei de nume azi

Socrate il las, doar ma plangeam si eu asa putin, nu ma deranjeaza prea tare, el e impatimit cu pescuitu, adica participa la concursuri, avem barca, mai nou ne-am deschis magazin online cu naluci... Legat de transformarile cu bebe noi suntem putin bulversati, adica mi se pare ca nu ne mai intelegem de loc, suntem cu nervii la pamant, sper sa avem intelepciunea si rabdarea sa ne revenim.

Mai vroiam sa zic ceva dar ma lasa memoria

Aaaa, Lorich ce rh are Robert? Ca daca are tot negativ ii facem concurenta Iasminei Doamnea ce am ajuns... o sa-i cer analizele viitorului ginere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Hei, Ana, imi pare bine ca ai reusit sa intri din nou


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuta-maria spune:

pai da ca nu se mai putea altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuta-maria spune:

gata am si votat acum ca am intrat. sper sa castige una din mamicilea de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

multumesc de raspunsuri mamici dragi ...incerc sa nu ma impacientez
Adriana , ce dragut ..esti o scumpa
cand mi-am ales acest nick name ..eram la aspirante ..si eram tare necajita ca nu aveam si eu un bb ..si iata-ma acum cu doi copii minunati ... astept sa mai fac puncte sa-mi schimb si titulatura ...sa fiu Blue Angel ..in a wonderful world
Micaela ...si sotul meu este bolnav cu pescuitul ...chiar sapt trecuta a fost in Delta ...si mei mi-a venit foarte greu singura acasa cu 2 pici ..si fara masina ..dar saracu atata munceste in cursul sapt ...ca i-am dat voie

asa este e greu cu meseria asta de parinte ...chiar ma intreb deseori cum au resusit parintii nostri sa ne creasca asa frumos ...sa stim sa deosebim binele de rau ..ca nu prea aveau ei acces la psiholog si nici nu-si mai faceau atatea probleme cand ne mai tragea una la fund ...
Cu Luca nu ma mai intelegeam deloc ..ajunsese tare negativist , si nu mai tinea nimic , pedepse , palmute la fund ..nada ...
si uite asa am ajuns la psihologul de la gradi ...
care pot sa spun ca m-a ajutat mult in sensul ca m-a pus pur si simplu sa-i povestesc ..si am inceput sa ma luminez ..ca am suprapus doua perioade ..cea in care a aparut coco in familia noastra ,..cu cea in care am considerat ca Luca este destul de mare sa faca anumite lucruri si sa inteleaga anumit e situatii ..el a perceput altfel ....ca l-am dat la oparte ...si a inceput sa se raza
vrateassca...isi doreste inac sa mai fie copil .sa-l imbrac , sa-l ajut sa se spele pe dinti , etc
va povestesc asta ..mai ales pentru mamicile care au copii mari ...
imi cer scuze daca v-am plictisit ...

si nu in ultimul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi ???

Simonacip ..ce mai faceti voi ? te-ai mai intalnit cu Ramona ?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

greu mai ajung si eu sa citesc/postez...acum doarme in brate, ca de obicei...


Bogdanici Pogonici si Eliana! Sa fiti sanatosi si cuminti!
Lorich, Micaela, Cleoam vazut frumusete de copilasi dansatori si aplaudaci, vorbareti super momente, ce o sa ne mai uitam la astea peste cativa anisori!!
Gabitzule I-am luat Clemmy ieri, nici sa-l dezbarac nu am apucat, a tabarat pe ele hihih. SI sotul care spunea ca o sa se bucure mai mult de cutia cu guma zornaitoare…e adevarat, s-a bucurat si de aia.
Andradama bucur ca sunteti mai bine cu popoul! Sper sa treaca si iritatia de pe fatzuca.
Doloress vai, mai, haios e Patrickut cu piciorul pe masa si cu canuta la gura! E superba imaginea cu trifoiul, iar lansezi o moda pe aici, ca si cu invitatiile de botez..
Socrateai avut umor negru, sigur, cu ti s-a pus pata, dar cred ca din bun simt dr nu si-a permis sa rada sper sa-si revina Sebi cu fierul! Sanatate amandurora!
Lily of, nasol cu dermatita, sper sa nu fi fost de la gluten Julia
Fecian eu am aceeasi parere: vitamine, fier, stimuleaza pofta de mancare. La mine e a doua zi cand ii bag bibe in somn, si suge 180 ml!!! il fac dimineata la 4-5 si i-l strecor. Urla pana ajunge in gurita lui, apoi, de foame, il soarbe!
Danicris cumatipacalit raceala?ca ne incearca si pe noi, din pacate. Mircea inca nu arata mama/tata…
Cleo chiar ieri ma gandeam sa-I iau biscu nestle, sunt moi?? Ca asta e criteriul la noi…vad ca inca mai tricotezi, frumoase hainute! ce e aia ethos??? Imi pare rau de Maruca, a fkt buba..
Miss atentie cu Davidutztu, vad cae din ce in ce mai inventiv la pozitii…!
Dordia sanatate multa!!
Msbb succes la nuerolog!
Micaeladraga de tine!Te inteleg ca ai si tu nevoie de relaxare…sincera sa fiu, eu nu l-as lasa…da io sunt mai rea…
chinabulina si mie mi-a intrat o sumamai mare…adica puin mai ultde 6 mil- 7,8 ceva de genul…cred ca e pt luna precedenta
Anuta maria frumoase poze bine ca v-ati facut bine!
Iulia siMircea se mai leagana si ce? E f ok!!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Blue Angel. Mi-a fost dor de tine si ma bucur ca ai intrat si povestit despre Lucutza..Si eu am momente de disperare cu David cind nu ne intelegem sub nici o forma. Dar eu sunt mai blinda din fire si incerc sa ma stapinesc si-l iau de cele mai multe ori cu binisorul, ii dau dreptate in ce-mi spune dar reusesc sa-l aduc la ce vreau eu. De ex plinge ca el vrea cocolata si nu mincare. Si-mi spune ca-i place mai mult ciocolata decit mincarea...I-am spus Cred si eu. SI mie imi place mai mult, e dulce, are gust mai bun.(mirat s-a oprit din plina) Dar daca maninci ciocolata pe stomacul gol poti sa vomiti(are oroare de vomitat), sa te doara burtica. Asa a acceptat mincarica intii. De fiecare data incerc sa-i explic si cind il vad furios sa-l intreb de ce e furios. Ei cind sunt furiosi sunt din neputinta de a se exprima. Pe mine ma termina durerea aia surda a lor de a nu s eputea exprima.
Nu spun ca nu-mi ies si eu din pepeni...Dar mai rar decit barbate-miu care nu sta sa explice ci impune...Oof, grea mamiceala, vorba lui Lorich
Nu te ingrijora cu Codrin, sunt convinsa ca nu-i nimic, am auzit muuule cazuri de lene d-asta motorie

Cu Ramo ne-am mai intilnit, au fost chiar marti pe la noi...E ingrozitor cu 4 copilasi...ne aminteam ce bine ne era cind ne intilneam doar cu doi copilasi...acum ce sa mai si vorbim intre noi, stam numai dupa ei. Sunt la inmormintarea mamei lui Nicu acum, la Iasi, DUmnezeu s-o ierte!

Iulia, si al meu face asa nu iti face griji. Si, ca si Socrate, si eu ma mai legan...desi incerc sa ma stapinesc.
Anuta maria bine ai revenit! Lui Mati la 9 luni jumate i-a aparut primul dintisor. Se pare ca-i mai bine mai tirziu..
Micaela, si al meu a plecat la team building, noroc ca vine miine, pleaca de acolo mai devreme ca ar trebui sa vina simbata. Cred ca-i sar baia lui Mati in seara asta...de lene..
MsBB...tre sa fac si eu grupa d esinge a copiilor, e bine sa stii Doamne Fereste d eceva...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh ai pm.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

reallaura, nu sunt moi. Sunt sfaramiciosi. Dar se inmoaie in guritsa, la saliva


si io am mai lasat pe tati sa plece- pt ca asha am ales io. dar tare greu e, cand facea delegatii, si eram cu puiu mic mic singura 2-3 seri pe sapt..... cand venea el acasa numai nu ma apuca plansul. Nu e vb ca mi-e greu mie fizic, pt puiul mic sunt in stare sa daram peretii si sa urc muntii, dar -psihic, ca e acolo, langa mine, ca daca gresesc e el sa ma atentioneze, sa ma sprijine si sa imi zambeasca - e f. mult.

welcome bec, anuta-maria, normal ca te mai tinem minte.
Desi daca ma intalnesc iar cu tine in aprc, tot nu te recunosc

mai voiam sa zic ceva.
a, mamica noua aici, welcome, mai scrie ne, cred ca de-a acu scapi de moderare.

de cadina mai stiti ceva? de getutza81, de vianne, de cenia, camiM, puputi, alexuta75, bratafel, dflavia, maitreyi, mi_bebelina+melly, care au fujit in gasca, diana_d, si burticile noastre: anisiap+alex@sara...
nu mai imi trece niciun nume prin cap. E prea mare golul...se sparie si ele

s-a innorat, ash iesi cu pitica la plimbare.

edit: fetelor, io spal fata la 3-4 zile. La fundulet, dimineatsa, plus de cate ori face kk, pe fatsa/maini dupa fiecare masa, ca se bat turcii pe acolo...si atat. E prea rar? is singura care o spala asha rar?
cand o schimb, verific sub brat daca a transpirici sau inrosit, daca mi se pare - ii fac baita, dar la noi nu e f. cald sa transpire.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cleo, cam vint si destul d efrig totusi
Sis cum ne-am nimerit la postat

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput