Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

buna fetele am fost vineri la dr T si findca eram in z 11 am si inceput monitorizarile;
deci z 11 pe ovarul drept un fulicul de 16,7 pe ovarul stang unul de 14,1 si endometrul de 7,4.
ziua 13 pe stangul avea 22,5 iar de dreptul nu a mai zis nimic dar cred ca era ok. nu prea a fost vorbaret iar la stangul am apucat sa citesc eu valoarea.
z 15 un endometru foarte frumos ca si asistenta sa mirat de el si fuliculul se sparsese deci ovulasem.
mi-a dat utrogestan 2 pe zi test de sarcina peste 2 saptamani si sa vin la el gravida.doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Mihaela, Doamne ajuta , asa sa se intample !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla !
Asa de optimista sunt
Si fetita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

mersi magdita dar nu imi fac prea mari sperante ca eu intodeauna am stat bine cu ovulatia cei drept niciodata nu am avut pe fiecare ovar cate unul. sa fie de la orgametril ca am luat 2 luni din ziua a 16 timp de 10 zile.
cine stie sa ma lamureasca si pe mine clinica genesis fertility a dr Matei e una si aceias cu a lui dr T?sau sunt locatii diferite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 11_dye spune:

Salut calduros toate simpaticele!

Abia acum am gasit un pic de timp ca sa pot scrie cateva randuri!

Magdita, am primit PM, ti-am raspuns si eu si-ti multumesc tare mult!

Ladyxe, multumesc mult pentru info despre histero!

Sarrah, nu fi nelinistita, si mie mi-a venit CM abia azi, cu o intarziere de 5 zile, in conditiile in care ceasul meu menstrual suna la fix 27 de zile! Pun intarzierea (mai ales ca am ceva dureri de burta) pe seama unei raceli si probabil a stimularii serioase.

Mada si Ana, sa aveti sarcini usoare pana la capat si sa aveti copilasi frumosi si sanatosi!

Pentru toate fetele (si cele nementionate) un gand bun si o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

mihaela pai sa dea dzeu sa fie cu doua liniutze la sf lunii
da, e aceasi clinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

ok mam lamurit cu clinica mersi.
daca e cu ochi la sfarsitul luni dau de baut. astept si de la voi sa fie cu 2 lini.
sa dea domnu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Buna fetelor, eu am stat mai mult in umbra pentru ca n-am vesti povesti de spus. Ziua 18 de la ultima injectie, am trecut si prin perioada asta asa cum m-am priceput. Bufeurile au fost extrem de suparatoare uneori, alteori suportabile... dar nu trebuie sa va mai zic multora dintre voi cum a fost, ca stiti deja. La indicatiile lui T, dupa terminarea diphe trebuie sa il sun sa facem o histero ca sa vedem ce e cu trompa dreapta dupa seu. Incerc sa imi iau inima in dinti si sa-l sun, nu stiu de ce mi s-a facut asa nitel frica, ca doar laparo a fost floare la ureche si am spus de multe ori ca as mai face-o o data fara sa clipesc. Multumesc Ladyxe pentru informatii, poti sa imi spui te rog daca a fost nevoie de analize inaintea interventiei?
Va multumesc pentru gandurile bune, Magdei, Lali, Mada, Elly
Tin pumnii gravidutelor, Mada si Anaconda sa mearga totul snur si sa duca bebeii la termen fara nicio problema.
Pe toate celelalte va pup si va doresc putere psihica si vointa sa treceti peste toate incercarile si dezamagirile de pana acum, Tamy, Aerilian, Georgia, Felix, Rocsy ...Pe toate fetele noi care sper sa nu faca multi purici pe aici ca oricum asteapta toate bebele de suficient de mult timp deja.

Good things happen to good people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Ralaaa , ai mai aparut si tu ! M-am intalnit ieri la cabinet cu Aris , a programat-o pana la urma ..? Ii face cezariana ?
Ii urez multa bafta si sa faca un bb frumos si sanatos !

Casamihaela , clinica e a lui T . Dr Matei colaboreaza cu el ca biolog , la IA , FIV ..

Mada , cand mai mergi la cabi ? Sa mai pui si tu poze !
Eu cred ca mai merg iar joia viitoare , apoi pe 7 la Iosup , cand o sa intru si la T . Si cred ca tot atunci , merg si la Genetic Lab ptr triplul test . De amniocenteza ...oricum nu scap ! Legata si tot mi-o face...

11 +


www.flickr.com/photos/36444576@N05/?saved=1" target="_blank">poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Buna fetelor! sunt noua pe acest forum
As vrea si eu sa merg la dr. Tutunaru
Am o sarcina oprita in evolutie. Puteti sa imi spuneti si mie in ce
zile il gas la spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna seara,

cris- imi pare rau...de obicei il gasesti in fiecare zi de la 7 dimineta pana pe la 10.00. de luni pana vineri. mai bine mergi la cabinet de la ora 13 daca mai poti sa astepti. sfatul meu e sa vorbesti cu el inainte de a merge. poate totusi mai exista sanse...sa nu se fi oprit din evolutie...eu cred ca il poti suna maine dimineta incepand cu ora 7.30.

pupici tuturor si somn usor !

Mergi la inceput