Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Eva, ai explicat tu mai bine ca mine..da, nu pe lama de la gingie ci putin mai in spate.La noi deocamdata se vad doar puncte, nu e toata 'lama' dintelui.
Cresteti mari


Pe mine m-a apucat ieri depresia...mi-a trecut repede, dar am ramas cu nostalgia ca uite ce repede creste mare...




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Ramona si pentru Anda mica unul.
Eva, eu i-am luat pere la borcan, inca n-am inceput sa-i dau, dupa-amiaza bagam mar. Noah al tau stie ce-i bun, mai! pupici iepurasului, e flacau mare de acum.


nasterea strumfitei mele
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Sabinel, apropos de oala minune, eu am folosit pana azi Doubleta. De ieri am steamer.... pentru ca era sa dua foc la casa intr-o zi, am uitat complet de morcoveii bebeilor, s-a dus toata apa, si incepuse sa miroasa uratel........

Ramo, esti geniala in poza aia, mami de tripleti, auzi...!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata si de la mine

Moni foarte frumos numele Petrecere frumoasa sambata

Lumi imi pare rau de iedutu ca a plans asa rau. Am tot patit-o si eu in ultimile 2 saptamani si nimik nu pare sail linisteasca....incerc cu batut din palme , ii place sau il sperie ca tresare...dar uneori il linisteste si o da in ras in hohote, pentru cateva minute apoi urlam iar

Eva foarte frumos ai fost trezita Felicitari pentru bilant Sunteti tari !!!
Apropos de dintisori , e posibil sa ii iasa mai intai incisivul lateral ??? Ca la noi e o pata alba acolo dar ma mir ca stiam ca primi ies cei de pe mijloc de jos...oricum si acolo e umflat la ambii dintisori deci vor iesi in curand

Musette sper sa fie bine Luca si sa nu iasa crocobauri la analize

Joy

Am vrut sa mai zic cate ceva dar da semne de trezire....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Sabinel, apropos de oala minune, eu am folosit pana azi Doubleta. De ieri am steamer.... pentru ca era sa dua foc la casa intr-o zi, am uitat complet de morcoveii bebeilor, s-a dus toata apa, si incepuse sa miroasa uratel........


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



pai de ce crezi ca pun mai multa apa?

nasterea strumfitei mele
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Nacom si Sergiu are bronsiolita deja de 2 saptamani si la fel ca tine initial m-a intrebat daca am pe cineva cu astm in familie sau daca am mucegai in casa si nu am nici una nici alta.
Suntem si acum cu antibiotice ca initial i-a dat ospamox si nu i-a fost de ajutor pana sambata cand am fost la spital si ne-a dat ospexin si sa facem aerosoli cu bicarbonat de sodiu si ser fiziologic .Acum e mai bine nu se mai aude decat cand sta in bouncer,probabil pozitia .
Sunt f urate bronsiolitele astea asa ca eu zic sa nu te sperii ca trec greu si nu cred ca poate fi vorba de astm....adica sper sa nu fie nici la tine nici la mine.Oricum cum a zis si Babymom nu se poate pune acum acest diagnostic.

Te pup si va doresc sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Hello!

Multumim pentru urari! Vi le intoarcem inzecit!

Off ce capitol trist a fost cel trecut
Roxana m-a durut sufletul cand am citit mesajul, ti-am simtit durerea...Sper din tot sufletul ca mami a ta sa stea cat mai mult alaturi de voi si sa va bucurati impreuna de minunata familie pe care o aveti! Multa putere iti doresc!
Nocom Sa dea DD sa fie a alarma falsa si Dariutza sa fie perfect sanatoasa!
Ramo condoleante!

Vreau sa va intreb ceva. Edi mananca acum asa: o masa de fructe, o masa de legume (in care la interval de doua zile adaug si carne), un iaurt pe zi impartit in doua portii (in care adaug si cate o masura de cereale)-una dimineata si alta mai pe seara, lapte de trei ori pe zi. Cum ar trebui sa-i distribui mesele avand in vedere ca in fiecare zi de la 15 la 18 suntem afara si ca va veni caldura, probabil vom sta mai mult afara si va trebui sa-i mai dau ceva de mancare (ex iaurtelul). Vreau sa-l obisnuiesc cu un program.
Acum i le dau in ordinea asta: 200 ml lapte, 1/2 iaurt+1 masura cereale, fructe, lapte, legume, iaurt+ 1 masura cereale, la culcare lapte+1 masura de cereale.





Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Lucutta ma bucur ca sunteti mai bine

Lumioff ce greu tre sa fi fost,iedutzul scump si sper sa nu mai faca asa sa o sperie pe mami

Eva frumos cadou,frumoasa zi si felicitari ptr dintisori..vad ca si cu mancarea e mai bine,sa o tineti tot asa

babytza

sabinel super oala

Ramo nu-ti sat rau deloc

Eu tot butonand forumul am dat peste site-ul asta plin de carti ptr.mamici,pitici si altele..www.4shared.com ..poate va intereseaza.

Se pot downloada cart ff usor

ID e:desprecarti@yahoo.com si parola:romania
Enjoy

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Salutare!
Sint chiauna, Elsa se trezeste de foarte multe ori noaptea de citeva nopti, insa azi noapte a cam facut-o lata. S-a trezit la greu, se smiorcaia, nu stia ce vrea, pina la urma am luat-o cu noi in pat si mai rau am facut... s-a pus pe galopat si pe povesti de nu stiam ce sa-i mai facem. Cind am crezut ca am calmat-o, s-a apucat sa dea cu picioarele in mine, ii place foarte tare sa dea din picioare, insa la 2 de dimineata nu prea aveam chef de asta! Acum doarme dusa! Banuiesc ca e ce scrie in carti, adica tine-te bine la 6 luni!



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

beyyyyyyyyyyy.... eu am plecat la bucatarie sa fac sucul de morcov..... am lipsit 1 min... si cand ma intorc il gasesc pe Edi pe burta uitandu-se de sus la Robi, care era pe spate.... ii lasasem pe aleze, in cucul gol.... Robi nush ce gangurea acolo si Edi se uita la el tare curios... sincer, cred ca Edi nu a cazut din pat doar fiindca a ramas uimit sa se uite la Robi.....

si acum, pana am terminat de scris mesajul... Edi e din nou pe burta, evident fara mana sub el..... eu nush ce ma fac de acum inainte........ si cum le fac mancaricaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa? caaaaaaaaaaaaaaaaand?

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput