Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(52)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui motiana

Buna. Ma primiti si pe mine in randul vostru? sunt o viitoare mamica de iunie. Sunt in saptamna 26 si o sa am un baiat, baietoi, ca deja are 930 de grame. Am tot urmarit forum-ul si am citit aproape tot ce ati postat asa ca as putea spune ca va "cunosc", dar de abia acum am reusit sa ma mobilizez si sa-mi creez un cont. DN 09.03.1978, UM 13.09.2009, DNP:20.06.2009


Bine ai venit printre noi...sarcina usoara in continuare si un bebelus sanatos si mancacios!!Felicitari pt baietel!!Sa scrii repede 10 mesaje,si asa vei aparea in timp real..

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Cosminica..felicitari pt vestile bune!!Sa o tineti tot asa!!
Anda_Magda...din cate stiu eu,epi este aceeasi ca la nasterea normala!!

Eu am scos capul de printre rafturi..m-a apucat scotoceala prin sifoner si schimbatul hainelor..ca s-a incalzit de-a binelea afara..asa ca la pauza intru sa va citesc,dar vad ca nu prea avem activitate!!

29+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

fetele incet incet parca im apare si mie linea negra!!! se vede doar daca ma uit atent...dar o am

astazi trebuie sa ma pling ca imi este foarte foarte rau...m-am trezit cu o stare de greata groaznica..pe la ora 14 am reusit si eu cu chiu cu vai sa maninc ceva, dar tot rau imi este...cu WC nu am facut cunostinta sarcina asta decit o singura data...sper sa nu inceapa acuma

31+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

maria ce fain ca la voi a venit caldura!!! la noi au anuntat ca va ninge la weekend m-am saturat de iarna!!!! sai ai grija sa nu obosesti prea tare! sa faci multe pauze!.. daca ne spui ca ai avut contractii din cauza ca ai fost prea activa vin si iti dau bataita !!

31+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

Multumesc maria_bunica, am sa incerc sa scriu cateva mesaje scurte ca sa ajung repede la 10 mesaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

intru numain sa va dea neata
mi se pare ca philip e tot bolnav, sau se imbolnaveste din nou. dimineata avea o secretie la ochi plus muci. sa fie o infectie. tre sa stau cu ochii pe el. uf, micutul.
maria, spor la treaba. si aici s-a incalzit, asa ma bucur.
pupici

philip
29weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

Si eu m-am saturat de frig, nu mai suport sa port cizme. deja cele inalte ma strang pe gamba. Chiar daca este mai frig am inceput sa port adidasi.M-am saturat si de blugi, off nu mai vine primavara asat o data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

motiana BINE AI VENIT!!!

31+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinutelor!
Va multumesc pentru opiniile nastere naturala vs. cezariana. Ma voi duce la o consultatie si o discutie cu un medic considerat bun la Polizu. Faptul ca sunt in saptamana 32 cica e ok, vin acolo si gravidute care nasc de urgenta.
happymum, ai incredere ca va fi bine. Eu am ramas gravi in august, in conditiile in care urma sa incep un tratament de stimulare ovariana in septembrie, considerandu-se ca sufar de menopauza precoce. Sa iti spun ca analizele sotului meu erau DEZASTRU? Ca nu eram candidati viabili nici macar pentru FIV? Lasa-ti corpul sa se relaxeze, nu numara zilele, cand aveti chef si o sa vina BB, vei vedea! Iti tin pumnii si astept vesti de "zori de bebe".
Ioana, emotionanta mamica din clip... Uneori cred ca nu avem de ce sa ne plangem, ca suntem mai norocosi decat ne dam seama.
motiana, bine ai venit! sarcina usoara si bebel sanatos!
Spuneati de bagajul pentru maternitate. Am auzit ca ar fi o idee sa folosim vata infasurata in tifon sau tampoane ceva mai mari, de noapte. Cica vata aplicata direct ar putea provoca infectii. Ma gandeam sa imi cumpar (preventiv) si un pachet de aleze sa dorm cu ele noaptea daupa saptamana 36 si sa am si in masina pentru protectie.
Aveti grija de voi!
Maine incepe Kidex!

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
32+ cu Dan Mircea Alexandru
AMR 8 saptamani

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

apropo de tampoane vs. vata, am citit pe un forum, dar nu mai stiu exact pe unde, ca mai buna ar fi vata infasurata in tifon sau comprese, cel putin folosite in primele zile, pentru ca areul trece mai usor asigurand o buna "aerisire"(daca o pot numi asa)a locului. Pana la urma e bine sa ai din ambele la tine, ca nu se stie niciodata.

Mergi la inceput