Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:



HAI ADA!



Mi-a disparut caruciorul de fetitza de pe prima pagina...

Ayla, cum crezi ca am putea gandi rau despre tine? Noi te iubim si te admiram. E minunat sa poti beneficia de ajutorul celorlalti in asemenea momente, care iti macina nervii... Am trecut si eu prin momente asemanatoare celor prin care treci tu cu Alex si stiu cat de important a fost ajutorul celorlalti. Cu bebelina vom fi doar noi doi, dar nu vreau sa ma gandesc ce ar fi insemnat sa vina toate de-o data.

Multumim pentru muzica, am dl tot, sa punem muzica Adelei. Si pentru paginutza cu ghiocei... dar eu nu-sh ce-am facut cu ea, ca o bookmark-uisem, iar acum imi zice ca nu exista si daca vreau pot sa il inregistrez... Poti sa mai pui o data linkul? Pleeeeeease.

Ma duc si eu la treaba, ca acush vine bebelina si ma pride pe picior gresit.


Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:



HAIDE ADA!!!



***

De Clara nu mai stie nimeni nimic?
Florinela cum se simte?

***

Maria K, ai o splendoare de fetitza, e adorabila si grasunica Maria Casia; Pacat ca tu esti asa obosita si trista...

***

Zsuzsu, bine ai revenit printre noi! Felicitari pe ntru casa noua!





Gina 37+
HAPPY!!!!!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neataaaaaaaaaa!!! am venit si io cu

oliska, baga ceai fierbinte cu baie fierbinte si sot fierbinte (ai grija de BB sa nu va prinda)

raaluca, noi sintem cu burta din ce in ce mai jos, in curind o sa o am de la mijloc inspre jenunchi

cine naste azi?

io am program de film, "eden à l'ouest" (paradis la vest) de costa gavras... il astept de 2 saptamini sa vina la cinemaul de linga mine, nu credeam ca il mai prind fara urlete (sint si ore la care se poate merge cu BBii).

aris, tu? cind nasti? creca ieri te durea spatele de la prea multa inactivitate si stat in pat

Fille du Sud 38 cu Dragonbella
J- 10
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Chatonel la ceai ma bag, dar la baie si sot fierbinte nu ma risc. Bv tie ca profiti in mod placut de bebe din burtica. Vizionare placuta.

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Fain, ore de mers la cinema cu bebeii...

Ayla, nu intrebam cum de te descurci cu nici un fel de repros, ci plina de admiratie si...curiozitate pentru ca eu am crezut ca trebuie "sa imi intru in ritm" si totul va fi ok, si iata ca am intrat in ritm de nu ma vad, da parca-s tot mai obosita. Cred ca va trebui sa ma apuc de muls si stocat lapte, ca sa o pot chema si eu pe mama la mine cite o noapte, sa dorm mai mult de 1,5-2 ore legat...

Inpreda, nu am incercat Infacol, citisem pe forum ca nu s-ar prea gasi pe la noi...Sintem abia la inceput cu experimentatul medicatiei in domeniul colicilor - Sab Simplex a fost prima optiune, mai studiem cum ne descurcam cu asta intii...

Lamuriti-ma va rog si pe mine, mai stie cineva ceva de Maya? Stiu ca erau niste fete mai "detective" pe aici care o identificasera la un moment dat cind nu prea mai posta la noi, pe la alte topicuri... Sint curioasa daca totul e ok...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neata fetele! Cum stati cu burticutele, cu bebeii?
Eu, ca sa tin minte bine, bine, momentul nasterii, am ramas de la sonda urinara cu o usturime de ma duc cu gandul la o posibila infectie urinara. Deja ma paste un soi de depresie...nu mai rezist. Numai mie mi se intampla toate. Ustirime, ma doare capul si am o ameteala permanenta, copilul nu ia in greutate desi suge nonstop, aseara am facut febra din senin (38, 8) de am zis ca ajung la urgenta...nu stiu ce am dar bine nu fac. Mama imi spune sa ma linistesc, sotul sta pe langa mine, ori mie imi vine sa rup lumea in 2 numai sa creasca odata copilul, sa il vad satul. Laptele e gras, dulce...am ajuns sa gust laptele meu, nu inteleg nimic, ca sa nu mai spun ca nu suge decat dintr-un san, din celalalt trebuie sa ma mulg.
Sunt la pragul disperarii...


Voi sa nu faceti ca mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

maya a scris ultimul mesaj in forumul DC pe 25 februarie... deci acu 3 saptamini.
Sper ca este ok!

I-am pus si PM, da e degeaba daca nu i se duce instiintare in email cum ca are PM... si optiunea asta nu cred ca mai e activata.

Fille du Sud 38 cu Dragonbella
J- 9
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Salutare printre pauze de somnik!

Curea, ma bucur ca stii de masarea sanilor, mai ales mameloanele, ca acolo se fac tot felul de bubite si coji, de iti vine sa fugi decat sa alaptezi. Acum am aflat si eu ca din luna a 7-a trebuias a am dau cu garmastan, cika mai atenueaza.
Ma dau cu bepanten si glicerina boraxata, niste comprese de sani, dar degeaba tot aproape o luna te tine.
Stiu o prietena ii cazuse sfarcul pe jumate taiat asa, acum e la a doua sarcina si i s-a crapat, deci... asta mi se pare cel mai greu si faza cu colicii.

Cand eram insarcinata imi era frika sa apas pe mamelon pey te apasa asistentele de-ti ia piuitul pe mamelon, dc stiam faceam asa din timpul sarcinii.eu mai mult ma mangaiam.


saab-ul simplex se da cu 5 minute inainte de masa, cate 15 pikaturi de 2-3 ori pe zi, fara ceai, ca luasem si baby drink dar degeaba.

Pompa de muls am avut eu de firma electrica, cele mai bune pompe sunt de desfundat canalele si sunt cele din spitale, alea din comert nu prea ai ce face cu ele, mai ales cele manuale, fetelor aruncati banii degeaba, macar luati una electrikca.

Iar vigantolul din a 14 zi se da ctae 2 pikaturi pe zi la aceeasi ora, schimbat flaconul al 20 de zile. F important

Vaccinul de 2 luni cika e periculos si nu eficace de firma din coreea, asa k mai bine cumparati voi de la farmacie si sa vi-l faca la cirka, costa 3 mil dar se merita pt sanatatea puilor.

atatika.
va pup
iar fusei telegrafika.
Ariana-Maria 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Neata fetele!


HAI ADA!!!


Azi sunt iar vesela si optimista, nu-s ce m-a apucat!

Raportam ca am INCHIS SUBIECT NUME BEBE BAIAT! Am avut o idee desteapta, sa-i dam lui Eric sa aleaga el, ce ii place lui, din listuta compromisurilor, iar Eric a ales instantaneu, fara nici o ezitare VICTOR! Asa ca Victor Christian it will be

Mai raportam si ca doar ce ne-am intors de la medic. Bebe a facut 3 kg aparent (desi marja de eroare e de 433grame?!?) toate sunt in grafic, colul este permeabil, moale si... deschis! Singurele vesti nasoale sunt ca medicul meu in saptamanile urmatoare e in tara 3 zile, si pe la conferinte urmatoarele 3, si tot asa... Tre' sa negociez cu bebe sa stea cuminte sa se conformeze cu programul lui, ca nu vreau sa nasc cu altcineva...

Pe 31 avem urmatorul control, si... mi s-a spus sa vin devreme, poate... riscam o inducere de nastere .
Asta daca rezistam pana atunci!

O zi buna fetelor!

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gigelica, iubire, mai ai un pic. Dar de ce ii spui piton?


AMR 3 zile pana vom fi impreuna
_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
So small, so sweet, so soon
God, please take care of my soul mate



Ayla, il alint piton pentru ca desi e un grasan si ar cam trebui sa stea cumintel, se foieste in burta precum un sharpe.
Ii zic cu drag asa, mai ales ca eu sunt in zodiacul chinezesc sarpe.

Si acum fuge dintr-o parte in alta a burtii si sunt convinsa 100% ca e din nou cu capul in stomacul meu.

Nu m-a trecut nimeni si pe mine cu cezariana pe 25 martie, cu bebe Victor-Andrei.




Gigelica +37 Victor-Andrei

Mergi la inceput