Sezatoarea canadiana (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Doamnelor-sunteti minunate, multumesc mult de tot pt ganduri si urari-asa a trecut ziua mai usor,deci
Aseara desi eram cu treburi multe, am ajuns la sala 50min,dar tot la 11 m-am pus in pat ca nu imi vad capul de "last minute things"- am gasit acasa dupa gym(tati a plimbat copii cu caleasca si au fost si la cumparaturi)-1 orhidee in ghiveci, cu card scris de Emma si dragos si un tort mic de cioco,ca asa a vrut E ca sa cante ea LMA si sa sufle in lumanare-insa tati a ratat momentul sa o filmeze-asa ca altadata-eu le luasem mini-eclere cu frisca si inghetata si aveau fiecare ce le place de papa.
Acum cine urmeaza la rand cu ziua de nastere sa o uram si sarbatorim.
Ce fac gravidutele, sunt bine?Olga,Mona, Diana, Simona,Romanitza- ce fac bebei,joaca fotball sau sunt cuminti?
DANAP-mergem la catalonia- review-urile zic numai de bine,d ar avem 2 cupluri care au fost ani la rand si zic de bine-eu nu vroiam resort mare ca BAHIA din cauza lui A care nu sta deloc si risc sa il pierd si plus ca pt 1 sapt-sincera sa fiu,ca are 2 rest a la carte in plus, nu ma intereseaza-mincare e mereu dn belsug in RD.A si vroiam sa fie aproape de aeroport sa nu mai pierdem timp cu transport-si asta e la 25min.
Va pup pe toate si o sapt buna,merg sa termin proiectele si urgentele aparute.


Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Cu intarziere, La multi ani Denisa, sa fii mereu fericita alaturi de familia ta frumoasa!

Io's cam pe fuga, cam ocupata, dar revin. Acum avem fetite la play date, iar Cristi e in culmea fericirii



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Denisa, La multi ani cu sanatate si numai bucurii

Ana, multumesc ptr Ficara

Am vazut gravidutele in poze, sunteti superbe Sarcina usoara pe ultima suta de metri si nastere si mai usoara.




Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Try, felicitari ptr job si felicitari si ptr nasit

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Denisam La Multi ani si din partea mea!
Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de de cei dragi! De asemenea, vacanta placuta, cu mult soare!

Oana, am trimis bani in plic pe adresa ta! Multumesc mult ca te ocupi de asta!

Ica, am vazut ca ai fost la Ficara, si mie-mi place mult de el, e un dragut! Si competent pe de-asupra! Mai rar! Mai e acolo o doctorita tinara-tinara, zici ca-i o fetita. Are un nume tare complicat, armean, ceva gen Deridjigian. O minune! A consultat-o pe fetita mea o jumatate de ora, i-am pus toate intrebarile pe care le aveam de pus, mi-a raspuns rabdatoare, mi-a explicat totul pe indelete, nu-mi venea sa cred... Chiar i-am spus ca apreciez mult felul ei de a consulta si sper sa nu-si piarda entuziasmul pe parcurs. Asa ca o recomand cu caldura si pe ea. E tot la Tynitots.


Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Cristina - CGE, daca M. n-a fost inca la Oana poti sa-mi dai un telefon! Acum sint la job 450 - 968-2494, ext 227.
Sarmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Oana astazi la pranz o sa pun plicul la posta cu banii.
Multumesc mult!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Si-acum na'ziua, din nou, am postat repede mesajul pt. Cristina poate se uita pe forum in lunch.

Dana, noi mergem la Gran Bahia Principe in Riviera Maya. Detalii cind ne intoarcem, desi cred ca tu ai fost in lantul asta de hoteluri. Plecam in citeva saptamini, cam timpita perioada dar avem un catralion de chestii de sarbatorit si am decis sa le grupam si sa sarbatorim de capul nostru, noi trei, plus Zarzara la marsupiu.

Eu up-date in amanunt despre Zarzara fac ila subiectul de mamici, unde de plingem de una - alta specifice situatiei si, daca tot ne plingem, pai ne si bucuram. Dar pina sint pe-aici inseamna ca sint bine si dinsa la fel.
Oricum, incep sa cred ca e fetita, ca prea sint urita, buboasa si f...ta in cur! Si vorbesc serios, ce moody, dom'le, nu exista cuvint care sa defineasca ce ''draguta'' devin cind mi-e foame sau ma enerveaza ceva (cind mi se intimpla amindoua deodata sint si mai si!) Abia astept ecograful urmator, teoretic pe 7 aprilie, just in time sa-l bucur pe Colegu' de ziua lui! :)


Pe miine, doamnelor!
Simonna







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Denisa, la multi ani si sa sarbatoresti din plin in insule. Pt mine-i vacanta ideala. Da, ma duc in excursii, vizitari de orase sau ce vreti voi, dar daca ma duc la mare si la soare, asta-i vacanta ideal pt mine. Nu-i nimic sa ma relaxeze mai mult ca statul degeaba la soare (cica oamenii mai lenesi traiesc mai mult, stiati? aia de se-agita rau mor mai repede si mai nou, rutina fizica gen 30 min. of exercises te "invecheste" mai repede, citi-i si io pe undeva aiurea, nu dati cu parul).

Inacanada, alex a primit cadru de la profesor, noi i-am luat cadru pt ca mergeam cu el si la public si nu vroia sa stea pe gheata fara cadru. Ce pot sa-ti spun e ca dupa un sezon intreg de-abia a invatat sa stea singur pe patine, deci a renuntat la cadru undeva in ultimele 4 sedinte. Dar el e mai temator din fire la treburi de-astea, e genul de persoana care uraste sa nu aiba controlul asupra propriului corp, nu se aventureaza, nu exploreaza ca sa-si testeze limitele. Dintr-o grupa de sa zicem 12 copii la un moment dat i-a impartit in doua: unii care au progresat mai repede si faceau deja rutina de avansati si cei care invata mai greu si aveau nevoie de un ritm mai incet (unde evident ca e si Alex). Dar scopul mi-a fost atins, a invatat sa se tina pe patine singur. Nu cred ca-l mai dau la profesor cu grup ca dupa ce-am fost de 2 ori si-am vazut cu mse ocupa de ei, parca prefer cu banii aia sa ne distram cu toti 3 pe gheata. Pai intr-o jumate de ora ei ma ifaceau si cercle time. Au stat la un moment dat vreo 2 minute in fund si nu-s ce le tot spunea. E o profesoara cu 2 adolescente care se ocupa de grupa de intarziati si se trage de timp foarte generos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasuc spune:

Fetelor, prea multe sanse sa ne cunoastem in persoana nu cred sa fie, dar m-ati innebunit cu intalneala voastra si mor de curioasa si eu sa va vad.
Daca nu va suparati, fie-va mila de curiozitatea mea si dati-mi si mie parola (si instructiuni unde sa merg, cum sa fac, etc) ca sa va vad.

Daca nu, nu.

Mergi la inceput